Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi alapján szokták eldönteni...

Mi alapján szokták eldönteni az emberek, hogy valakinek a nevét becézik, vagy sem?

Figyelt kérdés

Gondolom, hogy kinek melyik a kézenfekvőbb, de annyira fura mikor a haveromat mindenki Péternek hívja, de a családja Petizi.

Vagy a tanárok is Pétert mondanak, de az osztálytársai Petit.


Most ezt mi alapján dönti el valaki, hogy "Petinek fogom hívni!"



2013. aug. 10. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben, azt jelentheti, hogy a tanárok távolságtartóbbak, ők Péternek nevezik. A barátai, ismerősei, közelebbi kapcsolatban vannak vele, ők Petinek szólítják. A Peti, meghittebb.
2013. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Becézés legtöbbször kedvesség, teljes keresztnéven szólítás pedig tisztelet vagy olykor lehet huncutság utáni mókás megintés esetén is :).
2013. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
és amikor -ke,-ka ragot kap a név? Pl: petike, lacika gondolok itt pl egy 35 éves emberre.
2013. aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mielőtt eldönteném, hogy fogom hívni, azelőtt megkérdem, hogy hogyan szereti.
2013. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem függ attól is ki milyen viszonybn van a másikkal.

de nekem a legjobb baratnöm régebben a vezetéknevemen szólitott.pedig a bnöm volt.kinek mi esik inkabb a szájára.

2013. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szerintem meg kell kérdezni az illetőt. Vagy ő szól, ha nem tetszik valamelyik.
2013. aug. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Én speciel utálom, ha becéznek. Mert olyan béna a nevem becézése. (Vera..) Szóval, engem mindenki Veronikának hív, esetleg nem a nevemből eredő beceneveken.

Amúgysem szeretem a becézéseket. Ha valaki nem kéri külön, akkor én senkit sem becézek.

:)

Nálunk egyébként a tanárok senkit sem becézgetnek.

2013. aug. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én alapjában friss ismeretségkor nem becézem az embereket, hanem a rendes keresztnevükön szólítom. Esetleg megkérdezem, hogy hogy szereti, ha nevezik. Aztán ha a környezetben mindenki becézi, akkor én is idomulok a többiekhez.

Olyan is van, hogy az illető vezet rá a becézésre. (A becézés valóban egy bizalmasabb forma.) Pl. eleve a becenevével mutatkozik be. "Szia. Gabi vagyok." Akkor azt azért teszi, mert szeretné, ha úgy szólítanád. Vagy bemutatkozik teljes néven, "XY vagyok" és hozzáteszi, "...de szólíts csak Gabinak/a barátaim Gabinak szólítanak".

Ha becézve akarsz olyan valakit szólítani, akit eddig nem tettél, akkor az ismeretség fokától függően egyszerűen megteszed, és ha nem szól, akkor jó, vagy megkérdezed, hogy "szereted -e ha Gabinak szólítanak".

Férfinál olyan 14-16 éves kor után nem illik a kicsinyítő képzős alak, akkor se, ha az anyjától még éppen elviseli. Értem "Gabika", "Gáborka" és hasonlók. Ez olyan égető dolog. Esetleg, ha kifejezetten arra kér, hogy úgy szólítsd. Vagy a párja vagy, akkor még szintén elviselhető néha. De inkább nem, mint igen.

Nőknél inkább olyan hízelkedő lehet. De itt is van aki szereti, van aki nem. Inkább meg kell kérdezni.

2013. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Péter hivatalos, távolság tartós nevezés a Peti az a baráti családi körös... /közeli/


De pl engem úgy hívnak, hogy Gabriella

Ha úgy szólítanak, hogy Gabriella akkor az az oka, hogy elbambultam, nem figyelek mikor odakéne figyelnem mert tőlem kérdeznek stb.


Ha Gabikának szólítanak akkor tudom, hogy olyat mondtam vagy tettem ami rossz.


A család és az ismerősök Gabizznak.

Illetve van pár barátom akinek meg ahogy a szájukra jön.

2013. aug. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!