Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Melyik környezetvédő szervezet...

Melyik környezetvédő szervezethez érdemes csatlakozni?

Figyelt kérdés

Érdekelt volna a Greenpeace, de külső szemlélőként gyakran elég gyerekesnek tűnnek az akcióik, inkább sötétzöldeknek tartom őket, mint normális embereknek vagy szakértőknek. Vagy a színfalak mögött komolyabban veszik a tevékenységüket?

Milyen elismert szervezetek vannak még hasonló célkitűzésekkel? Szeretnék tenni nagyban is a környezetvédelemért, mert azt látom, hogy nem hogy nem környezettudatosabbak az emberek, de egyre több a szemét mindenütt. Felszedek egy elhajított palackot, 3-t dobnak el helyette, egyedül így szélamolharc lenne. Létezik olyan csoport, amelyiket még komolyan veszik, de e mellett rendelkezik a kellő támogatói, anyagi és tudásbeli háttérrel is?



2013. aug. 25. 00:33
 1/4 anonim válasza:
100%

Én leginkább a WWF-et tudnám ajánlani : [link]


Itt jelentkezhetsz önkéntesnek stb. De azért még küldök egy két oldalt kutass hátha találsz valamit! Én is megpróbálok mindent megtenni, de 16 év alatt nem nagyon fogadnak komolyabb munkaerőként és így szinte semmit sem tusok tenni, és nem sokra megyek ha egyedül próbálok küzdeni. Pedig mindig viszek szemeteszsákot, ha kirándulok, de még a legelhagyatottabb területeken is van, hogy szinte el sem bírom azt a lehetetlen mennyiséget! És úgy érzem semmit sem tehetek. Ha esetleg találnál valamit amivel én is segíthetnék kérlek szólj! Addig is elküldöm amiket én eddig tudtam.


[link]

[link]

[link]

[link]

2013. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A WWF eszembe sem jutott, pedig hát az még talán a Greenpeacenél is nagyobb! :)
2013. aug. 25. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az egyik legjobb szervezet.

[link]

2015. jan. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom időközben sikerült választani, bár azt azért megjegyezném, hogy igencsak felszínes lehetett a kíváncsiságod, ha ennyire nem néztél utána annak a szervezetnek, ami "érdekelt". Az akcióik a tevékenységük cirka 3-5%-át teszik ki, minden más háttérmunka, kutatások, szakértőkkel való konzultálás, stb.
2015. szept. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!