Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen jogi eljárást indíthato...

Milyen jogi eljárást indíthatok ez ügyben?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy egy lány 3hete rámászott a barátomra irkált neki facebookon és megkértem, hogy ne beszéljenek többet, mert visszahallottam közös ismerősöktől, hogy a lány mindig rólunk kérdezősködik és próbál nekünk keresztbe tenni. A lány rám írt nyalizni próbált, de flegmán ugyan, de megmondtam neki hogy hagyjon minket békén teljesen kulturáltan egy csúnya szót nem írtam neki. Erre ő elkezdett k*rvázni, fenyegetni. Én sem hagytam magam, megmondtam a lányról a véleményem ugyanis mindenki tudja, hogy r*banc, majdnem mindenki átment már rajta és a képébe olvastam hogy mi alapján beszél így velem, majd leakartam tiltani, de telefonról nem sikerült végül ő letiltott. Aztán van egy lány az osztályomban, roma származású pedig az egyik legerősebb gimnáziumba járok a városban, és elkezdett a nevemben üzengetni a tudtomon kívül a lánynak és hergelte ellenem. 3 héttel később a lány üzengetett, hogy majd a bandájával feljönnek megverni az iskolám elé. Szóltam az osztályfőnökömnek aki betelefonált az iskolájába, hogy állítsák le, de már nem tudtak vele beszélni és amint kiléptem az iskolából az egyik barátnője elkapott, leszorította mind két karomat a másik meg elkezdte tépni a hajam. Amikor kiszabadultam berohantam az iskolába azonnal szóltam egy tanárnak és behívták őket az igazgatóiba, de akkor is csak rugdostak hátulról. Végül előadták a történetet kiszínezve, elmondtam az én verziómat is, apukám értem jött az ő igazgatóhelyettesük elvitte őket az ő iskolájukba, de előtte ismertették velük a jogaikat és, hogy mivel mindketten betöltötték már a 14-et bőven ezért büntethetők és egyikük el is kezdett sírni a másikukat nem rendítette meg nagyon a dolog, sőt odabent még nevetgéltek is. Aztán ma megint fenyegető üzenetet kaptam tőlük. Azt kihagytam, hogy telefonon is zaklattak minket a barátommal azelőtt.

Mit csináljak?



2013. szept. 27. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel őket zaklatásért. A telefon üzeneteket ne töröld ki, és kérd hogy hallgassák le a telefonodat. A verekedésnek nyoma lett, így a másik két lány ellen is panaszt tehetsz.. Kérd a tanárok segítségét ez ügyben..
2013. szept. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Miért tudott belépni a facebookodba az osztálytársad?Miért hergelte azt a lányt?
2013. szept. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem tudott belépni a facebookomba csak hallotta a lánytól mert eléggé jóba vannak így elkezdett nekünk kavarni.
2013. szept. 27. 23:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a barátod helyébe felképeltem volna az összes viszkető pinájú cigány kocát...


Ilyenkor bizony fel kell őket jelenteni, ennél rosszabb már nem lehet, hidd el. Mit tudnak még tenni? Megvertek, ezt feljelentés után és előtt is megtehetik, a helyzeteden nem rontasz.

Nagy esély van rá, hogy a rendőrség nem veszi komolyan az ügyet, és egy enyje-benyjével elintézik az egészet, de legalább mindent megpróbáltál...

2013. szept. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mi is attól félünk anyáékkal, hogy semmit nem érünk vele és ezek a lányok sajnos elmebetegek nem lehet rájuk hatni.
2013. szept. 28. 20:25
 6/6 anonim ***** válasza:
De igen, lehet rájuk hatni, csak ha ti is, meg mindenki más is csak megvonja a vállát, akkor nem lehet.
2013. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!