Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy Anna nevű harminckét éves...

Egy Anna nevű harminckét éves nőnek illik becenevet használnia? Ha igen, mit?

Figyelt kérdés
Például egy Orsolya nevű harminckét éves nő bemutatkozhat úgy, hogy "Szia, Orsi vagyok". Egy Anna nevű nőnek illik megtennie ugyanezt? Ha igen, milyen becenév fogadható el?

2013. nov. 8. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN életkorban használhat valaki becenevet, függetlenül a hivatalos keresztnevétöl és a nemétöl.


Viszont bemutatkozni csak teljes: családi és keresztnévvel illik hivatalos helyen, baráti társaságban viszont olyan néven szokás, ahogy az illetö szeretné, hogy szólítsák.

2013. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Arra gondoltam, illik-e szűk családi, baráti körön kívül becenevet használnia olyan valakinek is, akinek a nevét nem szokás becézni. Illetve hogy ha az illetőt a hivatalos nevén szólítja egy új ismerős, kérheti-e, hogy becenéven szólítsák helyette.
2013. nov. 8. 19:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha szeretne, lehet Ancsa, vagy szűkebb családi/baráti körben esetleg a Panni is beleférhet.
2013. nov. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az Anna nevet miért ne lenne szokás becézni?


Mellesleg akármikor mondhatja, hogy jobban szeretem, ha "becenév" szólítanak. Ebben nincs semmi kivetnivaló.

2013. nov. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
lehet például Nusi :-)
2013. nov. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Ancsa, Nusi -- van még olyan becenév, aminek a használata szerintetek természetesnek hat? Ha például azt mondaná, hogy ő Anni, akkor biztos furcsán néznének rá, és Annának hívnák továbbra is.

2013. nov. 8. 22:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem az Anni éppen hogy jónak tünik. Ha ö azt a becenevet szereti, akkor ragaszkodjon hozzá, rövidesen megszokják és úgy fogják szólítani.


Nekem volt kolléganöm, aki a "Babika" megszólításhoz ragaszkodot 44 évesen, és minimum 25 kg fölösleggel. Tényleg mindenki így szólította, de ennek ellenére elég nevetséges volt, mert semmi babaszerü nem volt a nö megjelenésén.

2013. nov. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
Annus néni pl.
2013. nov. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az Anni is lehet, sőt. Engem igy becéz anyukám.
2013. nov. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Tehát Anni, Ancsa, Nusi, Annus néni ;D

2013. nov. 12. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!