Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi miatt lesz egy ember...

Mi miatt lesz egy ember befelé forduló, magányos, zárkózott?

Figyelt kérdés
mik a kiváltó okok? szerintetek.
2013. dec. 17. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben ilyen az alaptermészete, aklati kérdés.
2013. dec. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ennek konkrét kiváltó oka szerintem nincs, persze valamilyen szinten alkat kérdése is, de inkább a kialakult helyzetek folyamatos rossz tapasztalatok, csalódások és ahogy süllyed ez egyre gyakoribb és nehezebb elviselni, saját tapasztalat alapján.
2013. dec. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én zárkózott, testileg nem épp szuper kinézettel születtem, ezért nem mondhatná senki rólam, hogy "jó géneket hoztam" a világba. (vörös haj, szeplős arc, pufi (nem férfias arc), golyó test)


Ezzel amikor megbarátkoztam, és elfogadtam, sőt kihasználtam, akkor teljesen megfordult az egész, és mostanra már nincs olyan ember, akivel ne beszélnék teljesen közvetlenül. Vad idegen, büdös csöves, vagy bárki más...


Zárkózott voltam, mostanra meg "pofázok mindenkinek". f24

2013. dec. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan emberek, akikbe konkrétan belenevelik azt, hogy ők nem érnek semmit, hogy bármit is tesznek, ők szerencsétlenek és rettentően nagy befolyással bír az ember életében.

És vannak olyanok, akiket támogatnak, de mégis folyamatos kudarcok érik, túl sokat csalódott. Általában a negatív tapasztalatok váltanak ki egyfajta félelmet az emberből. És ha nem is a kudarctól fél valaki, talán magától a megpróbáltatásoktól és a lehetőségektől.

Az ember ösztönösen kezd magába zárkózni és ekkor alakul ki az önbizalom hiány. Ebből következik, hogy nem rendelkezik már ilyenkorra egészséges önképpel és a személyisége eltorzul. A negatív sérelmekre összpontosít, nem tud továbblépni és ez szinte felőrli őt. A befelé fordultság és az, hogy nem mer nyitni a világ felé a folytonos kudarcok következtében, teszi őt magányossá. Elhanyagolja a barátait, belefullad az önsajnálatba vagy éppen próbálnak neki segíteni, de beleunnak.


A másik véglet, amikor egy ember másképp látja a világot, mint a környezete. Más hozzáállás, más elméletek, más elképzelések. Ez a világ pedig nem tolerálja a másságot. Ha valaki más, az elfogadhatatlan. Nehezen értik meg és elnyomják őt. Ettől lesz egy ember magányos. És sokszor az egyedüllét, a szeretethiány, a vágyakozás megváltoztatja a személyiséget.

Szóval egyik a másikból következik.

Ez persze csak az én elméletem. :) Biztos vannak jobb ötletek is.

2013. dec. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert külső megfelelésből nyerik az boldogságukat (sikert?).


"Ha más megdicsérne, akkor jobb kedvem lenne.*"

Amikor az ember a saját dolgaiból nyer örömet, akkor nem érdekli a másik véleménye (nem csak látszólag mondja, hogy nem érdekli, hanem tényleg nem is törődik vele!!!)


Ehhez kell egy egészséges önismeret (miben vagyok jó, és miben szar), majd a szar dolgokat igyekezni "fejleszteni" (nullára hozni), a jó dolgokból meg erőt nyerni, és nem a külvilágra fogni, vagy a külvilágból várni a "potya galambot".


Ez a befordulások oka az én szemszögemből...

2013. dec. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aljas, gonosz visszaélés a tökéletesen nyílt természetükkel. A pénz az oka természetesen.
2014. jan. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A francot a pénz miatt! Én azért lettem magányos és zárkozot mert nem kaptam elég odafigyelést és nincsenek megbízható barátaim + nem találom a világban magam. Szóval rengeteg oka lehet önbizalomhiány is például.
2014. márc. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es válaszolónak: Az ha valaki nem megbízható, az nem a pénz miatt alakul ki? A pénz nem teheti ilyenné az embert?
2014. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amiatt vagyok zárkózót nem igazán érzem jól magamat egy olyan munkahelyen ahol nagyon elvárják alkalmazkodjak Autizmussal élőként, de hozzám meg alig viszonyulnak az igényeimnek megfelelően.
2019. júl. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!