Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerinted is rohadt gazdagok...

Szerinted is rohadt gazdagok a haveromék? A leírás alapján van pénzük rendesen? Vagy ez még csak a jobb az átlagnál szint?

Figyelt kérdés

Nem irigységből kérdem, de nekem onnan jutott eszembe, hogy van a haverom, akit bemutattam az osztálytársamnak, és azt mondta rájuk, hogy rohadt gazdagok!


Szóval van a haverom 17 éves, és egyke gyerek. Van apja-anyja.

Apjának van 2 autója, egy Audi A4e, meg egy Renault Thaliaja. Az anyukájának egy Toyota Yarisa.

A házuk nem nagy csak 1 emeletes. meg 1 pince, és kis kert. De belül rendesen be van rendezve. TVjük van egy nagy, azt mondta haverom 300ezer volt.

Haveromnak van egy iPhoneja, igaz nem az 5, csak a régi 4. Apjának is iPhoneja van, anyjának Galaxy s4.

Haveromnak van 2 laptopja+asztali gépe, anyjának laptop, apjának is asztali+laptop.

Anyja cigizik és a haverom is , napi 1 doboz fejenként.

Van vitrines szekrényük, tele alkohollal, és rendszeresen rendeznek "bulit" is, grillezést, meg hasonló.

Minden évben elmennek nyaralni valahova 1-2 hétre, Görög/spanyol/Horvátországba.


És erre azt mondta az osztálytársam, mikor volt nálük, és eljöttünk, hogy "ezek rohadt gazdagok! Tele vannak pénzzel!"

Mire mondom: Dehogy is, beszéltem a szüleivel, mert mondtam, hogy szép házuk van, és mondták, hogy köszönik, de drága fenntartani, nehéz fizetni a rezsit.

És otársam:"nehéz fizetniük? Na persze! Mondják ezt hogy folyatják a vizet!(Haverom kinyitotta a csapot, hogy tölt magának vizet, és addig elsétált a szekrényig, kiszedte a poharat, meg a hűtőből narancslevet, és addig folyt a víz)


De most tényleg rohadt gazdagok lennének? Nem gazdag környéken laknak! És ha annyira gazdagok, miért nem 3 Audijuk van? Meg 300 ezres tv minden szobában?

Szerinted ez nagyon gazdagság, vagy csak jól élnek?



2013. dec. 23. 09:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Ez alapján közük nincs a gazdaghoz, csak valszeg nem minimálbért keresnek a szülei. Persze lehet, hogy közben sok a pénzük csak "szerényen" élnek. Gazdag az ott kezdődik, mint pl nagybátyám, hogy 1,2 milkát keres havonta nettóban, mert gazdasági igazgató egy gyárban.
2013. dec. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
96%
én ugy gofalmaznék hogy van mit a tejbe aprítaniuk :) nem is extra gazadagok,de nemis szegények,ha már van ennyi laptopuk meg audiuk is :D szoval enynnti errol
2013. dec. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem csak jol élnek. Mi is kb olyen szinten vagyunk, egyáltalán nem vagyunk gazdagok.igaz nincs audink csak egy bmw-nk. És 3 gyerek van.
2013. dec. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Nekem ennél több van mégsem tartom magam gazdagnak
2013. dec. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Úgy tűnik, nem szenvednek hiány semmiben sem. De azért nekem ez nem a rohadt gazdagok. Persze így látatlanban nem lehet ezt megállapítani.

És persze az sem mindegy, hogy mindez miből van. Mert ha hitelből összevásároltak mindenfélét, annak nem sok köze van a gazdagsághoz.

2013. dec. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Csak úgy hozzáteszem, hogy nálunk is folyatni kell a vizet, ha az ember inni akar belőle, mert eleinte csak langyos jön a hidegből. Szóval ez nem jelent semmit.
2013. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Kb. mi is ilyen szinten élünk, csak valahogy mi a telefonokra meg gépekre annyit nem adunk, mint ők. Ez nem annyira fényűző gazdagság, csak simán jobban élnek egy fokkal, mint az átlag.
2013. dec. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, látom nem tanultál társadalom tudományokat, vagy nem olvastál idevágó kutatásokat.

egy egy középosztály, az a baj, h ez az osztály az utóbbi tíz évben szeparálódott, nagyon nagy része elkezdett lecsúszni az alsóbb , szerényebb körülmények közt élők felé, egy kis részük társadalmi osztályt váltott, felső tízezer része lett, és egy szűk réteg maradt csak, akit manapság középosztálynak lehet hívni.

akiket írtál, azok pont ilyenek, a gazdagsághoz, a leírások alapján semmi közük nincs, az nem itt kezdődik.

2013. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

azért nem kegyetlenül gazdagok, de megélnek, az biztos.

ismerek náluk jóval vagyonosabb embereket, rájuk már tényleg lehet mondani hogy iszonyat pénzesek, de nem annyira kérkednek vele.


sajnos sok embernek még az sem adatik meg, h egy normális, saját tulajdonú hitelmentes lakása vagy háza lehessen, a drága laptopról meg telefonról nem is beszélve. ezért gondolják azt, h a haverodék mennyire tele vannak suskával.


nekünk pl. egyáltalán nincs tv-nk, mert ha lenne sem használnánk. az igaz, h van 2 notebook, de szükség is van rá.

évente 1x el tudunk menni Horvátországba pár napra, és marad pénzünk szórakozásra is.

autóból csak egyet tudunk fenntartani, de bőven elég.


biztosan van pár ember az ismerőseink közt akik burzsujnak tartanak minket, de csak miattuk nem fogok kenyéren és vízen élni miközben azt hajtogatom, h mennyire fos az élet :)

2013. dec. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kérdező, de miért kell nektek most ezen gondolkoznotok, hogy ők gazdagok -e, vagy sem? Ezt úgy kérdezem tőled, hogy jóval az átlag felett vagyok. Őszintén szólva nagyon zavaró az, hogy folyton a pénz körül forog minden. Mintha ez döntené el azt, hogy ki milyen ember. Nekem is vannak Apple termékeim, de hogy békén hagyjanak a hülye kérdésekkel, olyan tokot vettem rájuk, amelyikből nem látszik ki az alma, vagy bármi rá utaló jel. Amikor megkérdezik, hogy mit csinálok a szabadidőmben, mindig hazudozok, vagy valami átlagos dolgot mondok, csak hogy nyugtom legyen. És ugyanúgy sz*r ez, ha a hátad mögött vitatéma a pénztárcád, mintha a szemedbe mondanák. A fiú egyébként középosztálybeli talán. De ez nem hiszem, hogy a használati tárgyaktól függ.
2013. dec. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!