Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan vegyem rá, hogy álljon...

Hogyan vegyem rá, hogy álljon ki magáért? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés
Párom (23/F) üzemben dolgozik szeptember óta. Eleinte nagyon jól kijött a kollégáival, de nemrég egy "értelmes" kollégája elkezdte cikizni alaptalan dolgokkal és ez körbement az egész soron. Mindenki elfordul Tőle, pedig mindenki tudja, hogy alaptalan, szerintem egyébként szánalmas is, hogy "felnőtt" emberek ilyeneken agonizálnak, mégis ezt teszik. Számtalanszor próbáltam a lelkére beszélni, hogy szóljon vissza vagy kérdezzen rá nyíltan, hogy mi a bajuk vele, de sehogyan sem tudja kezelni a helyzetet. Hogyan vegyem rá, hogy álljon ki magáért? Hogy lehet éreztetni a hülyékkel, hogy szánalmasak és fejezzék be a saját maguk lejáratását? Ők egymás között miért nem érzik, hogy nevetségesek? Én általános iskola 5. osztályában tapasztaltam ilyent utoljára... Hogy lehet, hogy emberek megragadnak ezen a szinten?... Siralmas, de nem tudom mit kezdjek vele...

2014. jan. 9. 00:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Elsősorban a pénz miatt dolgozik az ember.Inkább abban kellene megerősítened párodat, hogy ne foglalkozzon mások véleményével.Igen visszaszólhatna, de lehet, hogy mindez csak rontana a helyzetén.Mérlegelendő, hogy mi a fontosabb.

Az, hogy mások véleményével hozza összefüggésbe önbecsülését, vagy az, hogy mindenkitől elvonatkoztatva boldogan dolgozzon tovább.

Mert szerintem az utóbbi fontosabb.

Amennyiben 100%-ig tudatosan képes "dolgozni" és élvezni is tudja azt a múltbéli történésektől elvonatkoztatva, a kollégáinak megjegyzései csak visszatükröződnek őrájuk, mert párodban tudatosult, hogy miért is van az üzemben.

Arra kellene bíztatnod, hogy tudatosítsa azt, pénzt keresni van ott, és nem azért, hogy ego-csatát vívjon a kollégáival.

Bárki bármit mondhat, csak "hűvös" elmével kezelje azt.

Megvédhetné magát, de miért tenné?Melózni ment harcolni!

Csak rajta áll, hogyan áll hozzá a legközelebbi beszóláshoz.

Megvédi magát és lehet még rosszabb lesz, vagy a jelenben marad és észreveszi, hogy a beszólásnak semmi köze a munkaköréhez, sem őhozzá, csupán egy ember gondolatai szavakba öntve.

2014. jan. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"Melózni ment nem harcolni";)
2014. jan. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsot! Mindenképp hasznos, megpróbálom innen megközelítve felvázolni neki :)


Minden jót kívánok!

Tincus

2014. jan. 15. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!