Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Automatikus hogy a munkanélkül...

Automatikus hogy a munkanélkülieknek lemorzsolódnak a barátaik?

Figyelt kérdés

Nekem egy barátnőm maradt, ő vele jóban-rosszban megvagyunk, meg is becsülöm őt. A többiek eltűntek nem is keresnek... Egy darabig próbáltam őket keresni, de nem igazán reagáltak.

Szerintetek honnan tudnék új barátokat szerezni? Vagy akkor leszek teljesértékű megint ha lesz munkám?



2014. jan. 10. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki otthagy a bajban, nem barát. Sose volt az. Keress munkát, és keress új barátokat. A barátnődet becsüld meg, mert ő ahogy látom nem hagy sz.ban.
2014. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez jellemző. Én 5 évig ápolásin voltam, ugye huszonpárezer forintot kaptam havonta. A két barátnőm, akinek "remek állása és fizetése" volt (alkalmazott és minimálbér) jókat mulattak rajtam lenéztek, és közölték, hogy "ideje lenne elmenni dolgozni". Fel sem bírták fogni, hogy egy idős embert nem lehet magára hagyni.

Szegény Nagypapám utána meghalt, nem tudtam mihez kezdjek, tanultam két új szakmát, és vállalkozóként dolgozok azóta. Az egyik barátnőmmel összefutottam egyszer, amint megtudta, hogy már nem vagyok lúzerke, azonnal barátkozni akart, kereste a társaságomat, természetesen nem dőltem be neki. Ugyanazt tettem vele, amit annak idején ő velem. Úri módon lekoptattam. Ezeket az embereket felejtsd el, legalább megtudtad, hogy mennyire számíthatsz rájuk. Nem kell őket sajnálni.

Teljes értékű ember vagy annak ellenére is, hogy jelenleg nincs munkád.

2014. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ismerem ezt az érzést, sajnos nekem is csak egy ember maradt, de már benne is kételkedem, mert ő kiment dolgozni külföldre, remek fizuja lett, én meg pont 3 hete lettem munkanélküli. Amikor beszéltünk, nem volt más válasza, csak az, hogy majd lesz más. Úgy érzem már ő sem áll igazán mellettem, holott óvoda óta jóban rosszban kitartottunk egymás mellett. Persze érthető hogy mindenkinek fordulhat jobbra vagy rosszabbra a sorsa, de azért a barátokat miért kell eldobni? Nekem a barátság szent dolog, igyekszem óvni, becsülni, építgetni... csak sajnos ezt annyira sokan nem gondolják így... :( ne add fel, bár veled egy cipőben járok, én még hiszem, hogy lesz minden jobb, és lesznek igaz barátok mellettünk! :) 23/L
2014. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A barátok nem, csak azok, akikről azt hiszed, hogy barátok voltak. Az utóbbiak csak érdekkapcsolatok. Amint sz..rban vagy, azonnal elhúznak.


Nekem is volt ilyen remek "barátnőm" (nő vagyok, női barátságról van szó). Egyetemisták voltunk, én súlyos beteg lettem, kórházba kerültem, élet-halál közé, ő pedig rám se nyitotta az ajtót. Én mindig, mindent megtettem érte szó nélkül, mert igaz barátnak hittem. Ő viszont, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá, akkor hagyott magamra.


Becsüld meg azt, aki megmaradt, és ne keresedj el: örökké nem eshet! :)

2014. jan. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amióta munkanélküli vagyok nagyobb lett az önbecsülésem, egóm. Nem tudom mire fel és miért, de pozitívan hat rám. Gondolom ez valami mélyen szunnyadó valami, ami szükség esetén aktiválja önmagát erre az időszakra, hogy ne törjek le és vigyem valamire.
2014. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem munkanélküliként rengeteg barátom volt, mindig volt időm rájuk, programokat szervezni (volt félretett pénzem is), ott voltam helyben, ahol felnőttem.


Majd munkát kaptam más városban, elköltöztem, itt egyszem barátom nincs bár túl sok időm se lenne találkozni bárkivel, haza alig van időm járni, nem találkozom a régiekkel, nekik is vannak új barátaik, vagy ők is éjt-nappallá téve melóznak.


Anno a barátaimmal sosem volt probléma, ha valakinek nem volt munkája.

2014. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, adtatok egy kis erőt, cserébe mindenkit felpontoztam :)))
2014. jan. 11. 15:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Én ezt nem egészen így gondolom. Nem biztos, hogy cserbenhagyásról van szó. Egyszerűen a dolgozó embernek merőben más az értékrendje, mint a munkanélkülinek. Egyik sem tehet erről, de közös értékek, közös témák híján egyszerűen eltávolodnak egymástól.
2014. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos ismerős amiket leírtál,én is így jártam,még a barátom is 3 hónap utánn közölte,hogy költözzek haza Anyukámhoz,mert nem tudtam beleadni a rezsibe.A barátnők lekoptak mert nem volt pénzem ide-oda beülni(meg BKV bérletre se,hogy odamenjek),és így unalmas voltam(vagy lehet úgy gondolták akkor illene meghívni,ahhoz meg nem volt kedvük...).Sajna ilyen világ van ma...

2014. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az olyan barát annyit is ér.
2014. jan. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!