Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mire jó, hogy egy (házas)...

Mire jó, hogy egy (házas) párnak, esetleg családnak (apa-anya-gyerek (ek) ) közös profilja van egy közösségi oldalon?

Figyelt kérdés
Kizártnak tartom hogy mindkét fél ismeri pl. a másik összes ismerősét, volt osztálytársát, stb.
2014. jan. 27. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a féltékenység megelezősége és a FB iránti kíváncsiság között kell valahol keresni az okokat :). A külvilág felé azért mindenképpen az összetartozást mutatják ...
2014. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De ha én egyiküket ismerem, a másik felet nem, akkor honnan tudjam pl. hogy ki van épp fenn? Oké, szól a társának, de azért ez elég faramuci helyzet tud lenni.


Ennyire nem bíznak manapság egymásban a párok? :O

2014. jan. 27. 17:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Eszembe nem jutna ilyet csinálni, és nem tartom szerencsésnek. Van, volt és lesz is sok olyan dolog, amit csak a barátommal szeretnék megosztani, a feleségével pedig egyáltalán nem.


Ennél eggyel enyhébb formája a dolognak, ha ez a közös profil "pluszban" jön létre, a privátja megmarad mindenkinek.


De nyilván ezt is bolondságnak tartom, és akár szakítóok lenne nálam, ha ilyenre rá akarna venni egy barátnőm.

2014. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gyakran látom én is, de hülyeségnek tartom. (Meg barátnőm szerint is az.)

Gondolom én, egyesek így akarják úgy feltüntetni, hogy mekkora fene nagy a harmónia köztük.

Na, erre mondom én mindig, hogy a kirakat az egy dolog. Hogy mi van mögötte, az meg egy másik.

2014. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Régen nekünk is volt közös, de aztán töröltük, mert nem volt sok értelme, volt saját is és amúgy is inkább azt használtuk.

Azt tudom elképzelni, hogy szinte egyáltalán nem használják a Facebook-ot, nem ott intézik a levelezéseket, stb., mondjuk csak azért vannak fenn, hogy néha megnézzék a családi képeket, vagy ilyesmi és csak ennyiért nem akarnak két fiókot nyitni. De szerintem ilyenkor csak a közös ismerősök vannak felvéve, legalábbis én így tapasztaltam.


Elég sok ilyen panaszt hallottam már, hogy valakiknek közöl Facebook-uk van, vagy hogy valaki fiókját a párja is kezeli, stb.

Meg kell szokni, hogy a Facebook nem mindenkinek jelent magánszférát, nem mindenki ott intézi a privát ügyeit.

2014. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Többször is belefutottam már ilyenbe. Legutóbb egy adok-veszek csoportban, az egyik eladónak volt ilyen. S nem tudtam, hogy kivel "levelezek". Férj? Feleség? Ráadásul 3 keresztnév volt a családnév mellett... (mint kiderült - vásároltam tőlük - a 3. a gyerek neve, aki kb 1-1,5 éves).
2014. jan. 27. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!