Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mióta szokás idegenekre...

Mióta szokás idegenekre ráköszönni az utcán? Baj, ha ez meglep engem?

Figyelt kérdés

A megállóban várakozva rám köszönt egy nő. Fogalmam sincs ki az, akkor láttam életemben először! Gondolom valahol a környéken lakik. Én is vissza köszöntem neki.


De ez furi. Néha az pénztáros nem köszön nekem, nem hogy egy idegen az utcán...


Mióta szokás ráköszönni egy idegenre az utcán?



2014. jan. 29. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet összetévesztett valakivel.
2014. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy összekevert valakivel, vagy így próbált megismerni, hogy hátha visszakérdezel, hogy ismeritek-e egymást, vagy valami.
2014. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Falun szokás
2014. jan. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Falun pl. ez tök normális és nekem szimpi szokás, vagy társasházban is mindenki köszön, ha nem ott lakok akkor is. Az a nő pedig gondolom összetévesztett valakivel.
2014. jan. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Falun lakunk, és ha néha Budapestre utazom, első napon mindenkinek köszönök, mert ösztönszerűen jön.

Néznek rám, mit akarok...Semmit. Csak köszöntem.

Másnaptól nem köszönök, mert ÉN érzem magam hülyén ettől,

hogy ugyan mi jogon kívánok én "jónapot" egy vad idegen embernek.

2014. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem falun lakok, hanem Budapesten. :D

Akkor biztos összekevert valakivel... Nem baj, köszöntünk egymásnak. :D

2014. jan. 29. 19:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak falun szokás, hanem pl. német városokban is, a hegyen is (amikor visszaköszönsz, megjegyez a másik, te megjegyzed, aki rád köszön. Hegyekben ez életmentő lehet.). Nagyon kedves gesztus, régen is volt, épp ideje visszahozni.


Először itt rám egy temetőben köszönt egy sírt gondozó ember. Nagyon-nagyon kedves volt, éppen padlón voltam, úgyhogy külön jól esett. Azóta én is átvettem ezt a szokást. Nagyon tudnak örülni egy-egy mosolynak, kedves köszönésnek. Nem kell semmi nagy jelentőséget tulajdonítani neki, semmit sem keresni mögötte - egyszerűen csak egy kis kedvesség és jól esik. A postás is mindig köszön és én is köszönök neki.

2014. jan. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!