Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A buszon, ha egy idegen férfi...

A buszon, ha egy idegen férfi ekezd (barátságosan) kérdezgetni, akkor illik visszakérdezni, mármint őróla?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 14. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit illik, de én nem kérdezek vissza az tuti. Amúgy amikor utoljára beszédbe elegyedtem valakivel (vagyis ő velem), az egy idősebb, jóravaló bácsikának tűnt. Két megállóval később már pajzán vicceket mesélt...
2014. ápr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Húú:D Szerencsére nálam csak a sulit kerdezte, meg ilyenek. Csak azt nem tudom, hogy ilyenkor kerdezzek én is róla valamit vagy mi?
2014. ápr. 14. 20:34
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
én velem mindig elkezdenek beszélni, pedig nem vagyok beszélgetős típus, sőt (inkább antiszociális). Múltkor viszont visszakérdeztem egy bácsinak , na ne tudd meg ! 1,5 órán keresztül mesélt nekem Winnetouról meg Karl Mayról :D de legalább nem aludtam el
2014. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én múltkor a buszmegállóban ülve elkezdtem brióst enni, erre egy bácsi (aki épp előttem sétált el), odajött, és ilyen tipikus "jaj egyelek meg" tekintettel elkezdte kérdezgetni, hogy "Jaj, te gyerek, éhes vagy, mi? Mit eszel", én meg így "öö aha brióst o.O". De annyira meghatottan nézte, ahogy eszem, hogy az már kezdett ijesztő lenni... pedig nem nézek ki úgy, mint akit éheztetnek. :D aztán szerencsére elment, de én is szoktam ezen gondolkodni, hogy bunkóság-e, mikor akár egy nő elkezdi mesélni, hogy rossz villamosra szállt fel, és a fornetti is zárva van, én meg bedugom a fülest a fülembe, és ptt hagyom. :D
2014. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nekem is ilyesmi volt a megállóban, csak ott kaját kunyeráltak:D Nagyban ettem a fornettit, erre odajött hozzám kéregetni. Mondjuk adtam is neki:D, de akkor nkem nem maradt:( valahogy mindig tőlem kéregetnek, meg engem faggatnak és ilyenkor nem igazán tom, hogy mit illik és mit nem
2014. ápr. 14. 22:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Velem is elkezdett nemrég egy idegen férfi beszélgetni a buszon.

Először kedvesnek tűnt, a könyvről beszélgettünk amit olvastam épp, meg a suliról, aztán a pasikra terelte a témát. Nekem egyre kellemetlenebb volt a beszélgetés, a végén már csak mosolyogtam. Mielőtt leszállt a fülembe súgta, hogy mennyire tetszek neki, és hogy már merevedése van.. azt hiszem nem kezdek el többet idegen emberekkel beszélgetni a buszokon.

17/L

2014. ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont mint a 6-os így jártam én is még ifjú lánykoromban, azóta senkivel sem állok szóba.
2014. ápr. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ez meggyőző volt, köszönöm a válaszokat. Azt hiszem tényleg nem jó ötlet idegenekkel beszélni.
2014. ápr. 15. 17:18
 9/16 Harcikacsa ***** válasza:
57%

Ne haragudjatok, kedves hozzászólók ! De hány évesek vagytok ti, mert nekem nem az jött le ebből az egészből hogy talán egynél több felnőtt is hozzászólt volna. Pedig a kérdés aktuális a jelenlegi társadalmi viszonyokat és normákat tekintve. Integrálpszichológiával és társadalmi integrációval foglalkozom, és szerintem ezt túl gyorsan lerendeztétek :)

Nem azért kérdezem hogy hány évesek vagytok mert általánosítani akarok ezzel, inkább statisztikai értéke van számomra. A naptári évek nem feltétlenül határoznak meg kompetencia szintet és értékrendeket. Én elmúltam 30, de ismerek olyan 17 évest akitől elfogadok nézeteket, és értékrendeket és ugyanígy a 70 éves korosztályból is.

Kedves kérdező ! Tényleg úgy érzed hogy neked ennyi elég ? Bezárkózol magadba és a külvilág innentől kizárva. Megérthető a félelem ha az aktuális környezet ezt indokolttá teszi, de a prekoncepciók soha sem irányíthatnak egy autonóm gondolkodású embert. Inkább tanuld meg felismerni a helyzetek jelentőségét, értékét vagy veszélyeit, és ennek megfelelően dönts! Hidd el megéri :) Az itt eddig "elhangzottak" olyanok, mintha egy futóversenyen az utolsó előtti helyezett az utolsót kérdezné arról, hogyan kell nyerni :D

2014. ápr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az előző válasza nagyon gondolatba ejtő, köszönöm, tényleg jó meglátás. De én úgy vagyok ezzel, hogy tanulnom kell az eddigiekből, mert már volt olyan, hogy a volt tanárom (40 év körül) rámmozdult és még a címemet is tudta. Ebből adódóan tartok az idősebbek szándékaitól, és ezért is adok mások véleményére. Félek attól, hogy ilyesmi történhet, persze lehet, hogy a beszélgetés teljesen ártatlan:) Sajnos azonba ez nem mindig van így. De jó elgondolkodni, azon, amit írt. Azonban az adott helzetet is figyelembe kell venni.
2014. ápr. 15. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!