Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért utálják a kövér embereket?

Miért utálják a kövér embereket?

Figyelt kérdés
Oké, azt elhiszem, hogy egyesek szerint milyen "menő", hogy lenézik, megalázzák, kiközösítik, de ez már nemnormális. Nektek milyen problémátok van velük? Ki számít már kövérnek?

2014. ápr. 21. 08:22
1 2
 1/17 aculluca ***** válasza:
100%
ki számít kövérnek?ez relatív.viszont miért utálnának bárkit a külseje miatt?ez jellem kérdés kérem szépen nem pedig testi.
2014. ápr. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
69%
Azért mert a kövér emberek nagy része igénytelen,persze nem az összes.Mert ugye ezeknek az embereknek a nagy része csak sápítozik össze-vissza hogy nekik milyen rossz hogy kövérek,de semmit nem tesznek annak érdekében hogy lefogyjanak.A másik oka meg az hogy kitűnnek a tömegből.
2014. ápr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem is csúnya dolog lenézni őket. De szerintem a fiatalok körében csak menőségből megy... A felnőttek körében meg egyszerű bunkóság.

-egy teltkarcsú lány-

2014. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 niggamaci ***** válasza:
37%

Nekem semmi bajom a kövér emberekkel, sôt. Szerintem nekik van a legjobb humoruk, legalábbis ezt tapasztaltam. ( persze vannak közöttük olyanok is, akiket leütnék, annyira patkányok) Másrészt van, aki nem tehet arról, hogy kövér, mert úgy született.

Azért van ez a kiközösítôsdi, mert eltérnek a társadalmi moráltól. Ennyi az egész.

2014. ápr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert olyan negatív tulajdonságokat társítanak hozzájuk, mint falánkság, tunyaság, akaratgyengeség, igénytelenség, ez a sztereotípia, az emberek nagy része meg sztereotípiákban gondolkozik, függetlenül attól hogy adott emberre igazak vagy sem.

Érdekes amúgy megfigyelni, hogy a kövér nőket jobban megvetik, mint a kövér férfiakat (és nőknél kevesebb túlsúlynál jön a kövér jelző, mint férfiaknál) - ez gyanítom azért lehet mert a nőket általában hajlamosabbak pusztán a külsejük alapján megítélni az emberek (mindkét nemből).

A kövér gyerekek a legnagyobb áldozatai ennek a méregnek, mert náluk aztán 100% hogy a szüleik hibájából lettek csúfolódás tárgyai... aztán persze ha így indulnak, felnőttként is nehezebb lesz helyrehozniuk a károkat és életmódot változtatniuk.


Én nem utálom, nem vetem meg a kövéreket. Nálam a "kövér" szó az orvosi értelemben vett elhízásra utal, ahol már nem esztétikai a kérdés, nem függ az aktuális szépségideától, hanem egyértelmű egészségügyi kockázat a túlsúly.

Nem nézem le a kövéreket, nem vetem meg őket. Amit nem tudok ép ésszel felfogni az a nagyon brutálisan morbid kövérek (tévéműsorokból, mert élőben ilyet nem láttam), akik az ágyból képtelenek már felkelni, csak fekszenek, mint egy partra vetett nagyon torz bálna... ez nekem bizarr hogy juthat el valaki idáig.

2014. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 dickharta ***** válasza:
100%
niggamaci: van aki nem tehet róla,mert úgy született'! :D én még nem hallottam kövér újszülöttről.. :)
2014. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

dickharta: szerintem se születik úgy senki, de remélem megértetted, hogy hogy értette(oké,ez egy rohadt szép mondat lett:))

Igazából vannak olyanok, akik a szüleiktől vagy nagyszülőktől stb... örököltek ilyenfajta géneket és nem tehetnek róla, hogy kissé tulsúlyosak. Nekem sincs problémám a kövérekkel. Az egyik osztálytársnőm is kicsit duci, de egyáltalán nem zavar, nagyon jó hallgatóság, jó a humora, és meg van elégedve magával(legalábbis én úgy látom, nemszeretne magán változtatni). Viszont az nagyon idegesít, hogy őt állandóan basztatjákés kirekesztik, de ezzel ő annyiranem is törődik, hogy már nekem fáj, amit mondanak róla.

2014. ápr. 21. 12:59
 8/17 A kérdező kommentje:
niggamaci: teljesen igazad van;)
2014. ápr. 21. 13:00
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Na én például ezt az egyet utálom a kövérekben: ezt a folyamatos önigazolást és mentegetőzést. Senki nem képes felvállalni, hogy azért hízott el, mert többet eszik és kevesebbet mozog a számára(!) szükségesnél, de mindenki csak úgy sorolja a kifogásokat: ilyen géneket örököltem, vastag a csontozatom, beteg vagyok, nem értem miért hízok hiszen alig eszem... a kövérek 10 százaléka hízott el betegség miatt, 90 százalék egyszerűen csak édesszájú és tunya, mégis mindenki betegségre fogja. Nekem tökmindegy, hogyan néz ki valaki, nem szoktam senkit a külsejével csesztetni, de minek kell ezeket a hazugságokat sorolni? Úgysem hiszi el senki, mind tudjuk, hogy a kövérség túlevés miatt lett.
2014. ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő: ezt most nem azért mondom, mert barátnőm kifogásokat keres. Tényleg a nagyszüleitől örökölte ezt. Nagyija cukros, nagypapája asztmás(bocs, nem tudom hogy kell leírni) és mindkettejüknek nagyon magas a vérnyomása. Viki(barátnőm) is asztmás, nagyon magas a vérnyomása(legutóbbi mérésen 154 volt), és az orvosok szerint közelvan a cukorbetegséghez. Ezt nem azért mondom, hogy így kifogás úgy kifogás. Komolyan nem eszik többet az átlagostól, focizik és kosarazik(mint hobbi, de jár edzésre) és nem ő tehet róla hogy így néz ki. Nekem semmi problémám vele, ő így jólérzi magát, ez a lényeg. Engem csak az zavar, ahogyan bánnak vele. Ezért tettem fel ezt a kérdést, hogy megtudjam, a többieknek milyen problémái lehetnek vrle/az olyanokkal, mint ő. Egyáltalán nem kifogásokat akarok felsorolni.
2014. ápr. 21. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!