Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valaki segítene a problémámon?

Valaki segítene a problémámon?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy nagyon magányosan nőtettem fel el zárkózva a többi embertől csak a családom és én, nem járkáltam el sehova stb. és arra gyanakszom hogy antiszociális vagyok. Társaságba de még utcán is ha hozzám szólnak vagy csak leakarnak állni beszélgetni alig tudok válaszolni kényelmetlenül érzem magam, nem tudok mit mondani és ha válaszolok azt vettem észre olyan furcsa a hangom semleges, rideg, nem olyan ami itthon van. Ha a közeli baráti társaságomba új személy jön akkor is olyan ingerültség fog el hogy ott van rögtön ellenszenvet vált ki. Pl Ma is kutya séta közbenöoda jött egy másikökutyás egy helyes csaj és ismerkedni akart velem is meg a kutyámmal stb. De én olyan lekezelö semmis voltam vele hogy menjen már el gondolkodás módomat vettem föl egyszerűen zavart, nehéz megmagyarázni. És szerintem nem vette le v. csak nem akarta de tovább probált beszélgetni én meg egy két félmondattal leszedtem rossz volt nagyon de rajtam szerintem nem látszott csak az hogy rideg vagyok közömbös vele és zavar hátráltat. Van a mikor beszélni se tudok pedig csak kérdeznek valamit! Akár egyedül akár társaságba vagyok mindig ez a problémám. Mi van velem valaki segiteni tud nagyon meg köszönném?!

2014. máj. 6. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2014. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia kedves kérdező !

Az igazat megvallva segíteni nem igazán tudok rajtad ...

Viszont ha ezzel valamennyire jobb kedvre tudlak deríteni akkor elárulom én is hasonló cipőben járok. A szüleimmel és a nagyszüleimmel élek. Amint kilépek a kapunkon elfog valami szorongás , amikor pedig új embereket kell megismernem olyan mintha a fogamat húznák. A pszichológusom szerint túlságosan bizonytalan vagyok az emberekkel kapcsolatban . A párkapcsolataimról meg csak annyit hogy bár még én szerintem bőven ráérek , mázli ha lesz olyan társam akit elfogadok és akiben meg tudok bízni .

2014. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
18/f vagyok és régebben nem volt ilyen problémám sőt épp az ellenkezője dumás szemtelen s a többi. Mostmeg olyan mintha kicseréltek volna nagyon rossz.
2014. máj. 6. 15:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Jó a kérdés nagyon, magamra ismertem teljes mértékben, de ez neked nem segít sztem:D Amit ajánlani tudok (és amit én is most gyakorlok) az a kondicionálás. Egyszerűen menj bele azokba a helyzetekbe, amiktől a legjobban félsz. És ez minden problémával így van. Bele kell menni,nem húzni , halasztani, hanem lépni, csinálni. Elsőre nagyon nehéz, de aztán elvileg egyre könnyebb lesz. Ez a pszichológia tanárom ajánlása úgy általában a problémák megoldására:D Egyébként ha régen teljesen másmilyen voltál (megjegyzem én is),akkor szerintem valamivel könnyebb, mert csak a régi énedet kell visszaszerezni. Csak nem árt azt is kideríteni, mi okozza most ezt a helyzetet,és azon jó változtatni.

Remélem tudtam segíteni:)

2014. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezen én is elgondolkoztam hogy szembenézzek velük csak... nem mindig van hozzá kedvem, leállni velük ismerkedni meg kényelmetlen is a helyzet
2014. máj. 10. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!