Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha egy lány visszautasítja a...

Ha egy lány visszautasítja a felkérést, akkor valóban szokás teljesen kihagyni azt a táncot, és mással sem táncolni?

Figyelt kérdés

Pl. itt is említik ezt az illemszabályt: [link]


Nekem furcsának tűnik, mert ha a lánynak valami miatt nincs kedve táncolni, akkor miért kellene kihagyni teljesen a táncot, és hagyni petrezselymet árulni más lányokat, akik szívesen táncolnának?


Mennyire szokták táncos bulikon betartani ezt a szabályt?



2014. jún. 15. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Ez szerintem csak egy gesztus, amivel azt fejezed k, hogy nem akármelyik lánnyal akartál táncolni, hanem vele, és ha ő nem akar, akkor arra a táncra nem kérsz fel helyette mást. Persze ha amúgy is csak azért kérted föl, hogy ne áruljon petrezselymet, akkor ezt nem hinném, hogy be kell tartani, de ha mondjuk tetszik a lány, akkor ezzel jelezheted neki, hogy te kifejezettem iránta érdeklődsz. :)
2014. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félreérted a hivatkozott "szabályt". Az a következőt jelenti:

Ha a lány nemet mond neked, akkor a lánynak nem illik ugyanerre a számra más fiúval táncolni. A fiú nyugodtan kereshet másik lányt ugyanarra a táncra.

Azaz nem illik válogatni a partnerek között (fogalmazzunk így, de van rá néhány minősítő kifejezés is), legalább egy táncot illik mindenkivel táncolni.

2014. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy félreértem, mert tánciskolában ugyanezt hallottam, amikor az illemszabályokról beszéltek. A lánynak persze ilyenkor nem illik mással táncolni, de a fiúra is ezt mondták, hogy nem kérjük fel sorban a lányokat, ha az egyik nemet mond, hanem akkor arra a táncra a fiú sem táncol mással, hanem kihagyja.


De nem tudom, mennyire van ez betartva a gyakorlatban, a fiúk részéről nem sok értelmét látom, mert miért ne lehetne mással táncolni. Ha annak a lánynak éppen nem volt kedve, az nem a fiú hibája, mások meg lehet, hogy szívesen táncolnának.

2014. jún. 16. 07:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Máshol nem tudom, mi a gyakorlat, modern társastáncban egy elutasítás biztosan nem akadálya annak, hogy mással táncolj még ugyanarra a zenére.

Sőt, szerintem az, ha egy fiú végigvárja a lány mellett a zenét, az inkább felér egy zaklatással, inkább jelzi azt, hogy márpedig akkor is táncolni fogsz velem, akármi történjen is ...

Inkább tartom elegánsnak tenni egy kört, akár táncol mással akár nem, és pár számmal később visszatérni.

2014. jún. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Salsa órán mondták ezt, vagyis nem valami konzervatív táncról volt szó. A fenti linkelt oldal is latin táncokról szól, ahol említik ezt.
2014. jún. 16. 09:20
 6/6 anonim ***** válasza:

A linkelt oldalon csak az van, amit én korábban leírtam, tehát akkor csak az van, amit neked salsa órán mondott valaki.

Szerintem nem létező szokásról beszélgetünk.

2014. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!