Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha rendezek egy borgács/grillp...

Ha rendezek egy borgács/grillpartit én álljak minden költséget?

Figyelt kérdés

20on évesek vagyunk, de általában mindig én csinálok ilyen partikat és nem nagyon fekszik, hogy mindig én veszek mindent, szóval azon gondolkodtam, hogy lenne aki hoz pl.: sört, más húst adna előtte meg persze én is tennék hozzá.


De röviden tömören: Ha én vagyok a házigazda, én állok mindent?


2014. jún. 17. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenki visz valamit.

Semmilyen buliba nem mennék el üres kézzel. Ez bunkóság lenne.

Olyan is volt, hogy együtt bevásároltunk.

Szerintem eléggé kihasználnak. Inkább örülnének, hogy te mindig bevállalod a házigazda szerepét. Én tuti az első ilyen buli után már nem szerveztem volna többet így.

2014. jún. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szalay kati válasza:
Röviden: nem! Főleg azért nem, mert Te vagy a házigazda, tied a pakolás, utána a takarítás stb. Dobd fel a labdát, hogy legyen "batyus parti"! Az azt jelenti, hogy mindenki hoz valamit a bulira, nem neked kell mindent állni.
2014. jún. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóan gondolkodtam! Jó, sok partit még nem csináltam, csak zavaró, hogy eljönnek csak "úgy" semmi nélkül!
2014. jún. 17. 17:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is a vendégek hozzák a kaját és maguknak piát. Majd jól bebaszunk.
2014. jún. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Wzt előre le kell tisztázni, mivel haverok vagytok, godolom nem probléma ilyenekről beszélni.

Mondjuk jobb helyeken a vendégek kerti partinál eleve megkérdezik, hogy mit vigyenek. Legfeljebb azt mondod, semmit.

De több variáció van.

Piát visz mindenki nem csak annyit, amennyi neki elég, a kaját te állod, a pia meg nálad marad, és majd legközelebb felhasználjátok.

Te bevásárolsz, aztán blokk alapján osztoztok.

Közösen bevásároltok.

Mindenki hozza, amit szeretne megsütni a grillen, te csak a tüzet adod :D

Vagy amit megbeszéltek.

De hacsak nem számít pár tízezer forint egy ilyen bulira, akkor nyugodtan szólj nekik, hogy nem ingyen adják a húst és a piát a boltban.

2014. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk is úgy van, hogy vagy mindenki hoz, amije van, pl. nekünk van paprikánk, másnak sonkája... előre megbeszéljük, mi mit fog hozni, meg mennyit, piákból is, rágcsákból is, utána nincs vita, hogy ki mennyit hozott...
2014. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ment a zöld pacsi mindenkinek! ;)
2014. jún. 17. 19:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem alapból nagyon tirpák dolog úgy elmenni bárhova, hogy csak fogyasztasz de te nem adsz bele semmibe.


Egyrészt, attól hogy valaki bulit rendez, még illik a jobb haveroknak odamenni, segíteni pakolni, elpakolni. Mi is segítettünk nagyobb összejövetelek, esküvők, bulik után ha végig maradtunk.


Az most más hogy veszel egy kis rágcsát, meg pár sört, vagy épp van kéznél pia egy filmezéshez, de az kifejezetten gáz, ha valaki csak élősködni megy.

2014. jún. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!