Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem telik el úgy nap, hogy ne...

Nem telik el úgy nap, hogy ne találkoznánk ismeretlenekkel, idegenekkel. Emberek ahogyan önmagunk is, de számunkra mégis értéktelenek és előfordul, hogy értelmetlennek tartjuk az életüket ilyen-olyan ok/okokból kifolyólag. Bővebben lent (? )

Figyelt kérdés

Biztos vagyok benne, hogy sokan gondolkodtak már ezen. Rengeteg emberrel találkozunk nap mint nap, van akivel csak szemkontaktust létesítünk egy-egy pillanatra, van akivel leállunk beszélgetni vagy akár csak elmegyünk mellettük úgy, hogy rájuk sem nézünk. Minden személynek megvan a maga személyisége, megvannak a saját problémái ill. egyéb dolgai. De mégis valamilyen szinten

"összetartozunk". Ha meghal egy személy - ha családtag, rokon, ismerős - tragédiaként fogjuk fel. Viszont ha meghal egy számunkra ismeretlen személy, nem gondolkodunk rajta, az az magyarul kimondva, cseppet sem érdekel minket. Kivéve a gyenge idegzetűeket akik akár egy-egy filmnél is elsírják magukat ha olyanok a film körülményei, hogy már-már "megkövetelik" a sírást. Meghal egy idegen személy, nem foglalkozunk vele, éljük tovább az életünket.

Persze lehet mondani, hogy ez az élet rendje, része... én ezt nem cáfolom. A mondandóm lényege,

a legtöbb ember csak magával foglalkozik, mint legtöbb esetben ÉN IS. Vannak helyzetek amikor megsajnálok egy-két embert, de igazából úgy vagyok vele, hogy nem tulajdonítok neki túl nagy szerepet... hisz nem is ismerem.


Élünk 7,2 milliárdán (körül-belül) a Földön... de mégis, olyan mintha egyedül lennénk... és akik mellettünk vannak "idegenek" mintha bábuk lennének és semmi több. Az "életünk részei". Ti erről mit gondoltok?



2014. júl. 17. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs időm mind a 7,2 milliárddal foglalkozni, van nekem is életem.


Amúgy meg más se foglalkozik velem, én akkor miért törjem magam másért?

2014. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Gondolkodtam már hasonlóképp én is egyszer vonatozás közben. Még a vonaton az ülőszomszédok is idegenkednek sokszor egymástól. Én néha elkezdek beszélgetni és ezzel egy jó kis diskurzus alakul ki.
2014. júl. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!