Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miről szól a punk és skinhead...

Miről szól a punk és skinhead mentalitás, életérzés?

Figyelt kérdés
Saját véleményt várok, nem wikis linket. :D
2014. szept. 8. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
A régi skinek es a punkok egyutt lázadtak a rendszer ellen,ma ritka az igazi skin, inkább rasszisták. A punk egészen más ha gondolod írj ! 14\l
2014. szept. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Mint minden szubkultúra, a punk is rengeteget változott az évek során. Nyilván anno más ellen lázadtak, mint ma. Akkor súlya volt a szavaknak (lásd mondjuk CPg) de ma már ha anarchiázol vagy fuck the system-ezel az utcán,és kimondod a véleményed, inkább kiröhögnek, legyintve, hogy: Majd kinövi..

Ma a punk leginkább ellenállás. Ellenállsz a divatnak, az emberi hülyeségnek. Gondolkodsz, ahelyett, hogy mások befolyásolnának. Igyekszel úgy élni, ahogy tetszik neked. Megőrzöd a lelki szabadságodat, anélkül, hogy anarchiát csinálnál. Egyszóval..ha körbenézel a világban, akkor a saját fejeddel gondolkodsz, nem másokéval, és észreveszed, hogy mi a rossz, illetve mi az értékelhető, ebben a szomorú, erőszakkal, igazságtalansággal teli világban. És nem utolsó sorban, célod az, hogy megszépítsd a világot.

2014. szept. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek veled utolsó de en anarchista is vagyok mind emellett.
2014. szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Igen, nyilván anarchista punk is van. Nagy része
2014. szept. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én skinhead vagyok és mi is megakarjuk szebbíteni a vilàgot csak mások a nézeteink. Sajnos a mai világban a legnagyobb gondot a cigányok jelentik őket kell első sorban megfékezni hogy ne rettegve menj ki az utcàra attól félve hogy ellopják a mobilodat persze ez nem csak a rasszizm sról szól! A haza szeretete mindenek előtt, tisztesség, összetartás, testvériség... Persze ez az én nézetem mert ennek is sok irányzata létezik mint pl nácizmus uura megteremtése stb
2015. márc. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Utolsó...

A mai világban a legnagyobb gondot k*rvára nem a cigányok jelentik. Van annál jóval erősebb probléma (lásd társadalmi egyenlőtlenségek, kapitalizmus).

A cigányok között is van rendes, te meg egy nyomorék rasszista náci vagy, nem skinhead...

2015. ápr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sensei Péter válasza:
A lényeg az hogy éld úgy az életed ahogy szeretnéd. Öltözködj úgy ahogy jól érzed magad és szard le mások véleményét. Szard le hogy mit várnak el tőled az emberek mert nem ők élik a te életedet. Ne gondolkodj úgy ahogy az átlag birkák gondolkodnak hanem legyenek sajátos és egyedi gondolataid ami az elfogadás köré épüljön. De egyfajta lázadás a jelenlegi szar rendszer és az emberek elbaszottul szar mentalitása ellen. És attól még hogy nincs kommunizmus az nem azt jelenti hogy nincs ami ellen lázadni. Igyis elég szar a világunk ebben a rendszerben csak sokan nem veszik észre. És aki azt mondja hogy minden oké és nincs amiért fel lázadni az vagy vak vagy minden a segge alá van rakva és ezért lát mindent szivárványba de egyáltalán nem reálisan
2023. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!