Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szociális fóbia, félénkség,...

Szociális fóbia, félénkség, csendesség. Vannak bevált módszerek, illetve bevált szerek rá?

Figyelt kérdés
10 éve van ez a betegségem. Mostanában kértünk a pszichológustól időpontot, mert ezzel már tényleg nemtudok együtt élni, és szükségem van szakemberre. Ők viszont az mondták, ez 5-6 hétbe is telhet, addig várnom kell. Szeretném magamat gyógyítani, ahogyan csak tudom, de egyszerűen nem megy. Hallottam már arról is, hogy ilyenkor a súlyosabb beteg gyógyszeres kezelést kap. Nos, az lenne a kérdésem hogy (tudom, hogy nagyon hülye kérdés de egy próbát megér, hogy leírjam) vannak e bármilyen otthon tartott gyógyszerek, amik egy kicsit enyhíteni tudnának rajta (ami idegi alapon hat, vagy olyasmik mint a nyugtató) avagy van bármi étel ami kiválthatná belőlem hogy kicsit közvetlenebb legyek? Nem olyanra gondolok, hogy most megeszek egy almát és az varázserővel kigyógyít a betegségemből, hanem olyasmi ételek amiktől boldogabb lesz az ember, több energiája lesz stb, értitek mit mondok. Avagy van bármilyen taktika amivel próbálhatok segíteni magamon? Bármi jöhet, akár még fejre is állok ha az kell hozzá, csak hasson! :( 15/L
2014. szept. 23. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerektől nem leszel közvetlenebb, és nem lennék biztos benne, hogy van valamiféle betegséged.

Én is félénk és csendes vagyok.

2014. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem a fóbiámból adódóan vagyok ilyen
2014. szept. 23. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Reggel iszok egy kis (!) kávét vagy teát, ez élénkebbé tesz egy darabig. Viszek magammal vizet és iszogatok belőle, ez kicsit megnyugtat. Vagy kimegyek a mosdóba és grimaszolok, nyújtózkodom, megcsinálok pár 'légzőgyakorlatot'. (Öt másodpercig beszívva a levegőt orron keresztül majd öt másodperc alatt ki, számolva, szemet becsukva).

A grimaszolás és nyújtózkodás felszabadít valamennyire mert akaratomon kívül megfeszülnek az izmaim és beáll az állkapcsom.

Néha pár másodperc erejéig ki tudom üríteni a fejem idegenek (oszt.társak, tanárok, ismerősök és tényleges idegenek) közt és csak ilyen fura boldogságot és szabadságot érzek. Ilyenkor merek megszólalni magamtól de csak akkor ha épp viccelődés van.


A mozgás és meditáció is lenyugtat és még egészséges is.


Remélem meg tudsz küzdeni vele, szurkolok neked. :)

17/L

2014. szept. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és a kis kávét azért hangsúlyoztam mert ha normál adagot iszok attól jobban kijönnek a fizikai tüneteim. Egy kortynyit szoktam inni általában.
2014. szept. 24. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, mindenképp kipróbálom ezt a módszert:)
2014. szept. 26. 11:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt az 5-6 hetet igazán kivárhatod, hidd el, hamar eltelik. Tekintve hogy hány éves vagy, pszichiáter (pszichológus nem írhat) sem sokféle szert írhat föl. De lehet, hogy nem is kell, vagy valami light gyógyszert kapsz.


Próbálj magad relaxálni, ellazulni.

Én gyakran hallgatok komolyzenét/jazzt úgy, hogy gyertyával világítok. Nagyon pihentető tud lenni, de kinek mi. :)


Egy jó ráérős teázgatás is jó lehet!

Meg majd hosszabb távon az autogén tréning is segíthet, lehet, hogy jvasolni fogja a doki.

2014. szept. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!