Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valakinek tényleg nincsen...

Valakinek tényleg nincsen 3-400 forintja beülni valahová?

Figyelt kérdés

amikor felvetődik a kérdés, hogy üljünk be valahová meginni egy kávét/üdítőt/teát/sört, sokszor hallom azt a választ, hogy 'nem, nincs pénzem most'.

- először is, nem luxus kategóriájú helyekre szeretnék menni, ahol 1500 forint egy hülye papírpoharas kávé vagy 500 kétdeci víz. tényleg 3-400 forintot kéne rászánni.

-másodszor is, nem nézem le azt, aki szegény és akinek tényleg minden forint számít és úgy kuporgatja össze a kenyérrevalót.


DE ezek az emberek legtöbbször nem ilyenek, nem gazdagok, inkább csak úgy mondanám, a magyar átlag. szóval csak szerintem irreális elvárás, hogy a mai világban ahol kb mindenki dohányzik, plázákban vásárol, okostelefonja van meg festeti a haját meg ilyen plusz költségek, legyen 500 forintja arra, hogy a barátaival/ismerőseivel megigyon valamit alkalomadtán? szerintem olyan nincs, hogy valakinek szó szerint nincs 500 forintja, csak rosszul osztja be a pénzét.

ha ennyire ki van centizve minden fillérem, akkor nem veszek a plázában 20ezerért kabátot vagy kétnaponta cigit. nem igaz? szerintem átlagos magyar emberek között ilyen nem fordulhat elő, ez csak kifogás. vagy nem ismerik a fontossági sorrendet.



2014. nov. 16. 11:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van. Ha az illetőn látszik, hogy már turis ruhákban jár, illetve van 1db cipője, és szinte sosem vált ruhát akkor elhihető, hogy nincs 500 forintja.

De 99%ban ez csak egy kifogás. 500ft-ot akkor talál az ember, ha átnézi a nadrágai zsebeit. Én is találkoztam ilyen emberekkel, büfébe 1 szünet alatt elszórtak egy ezrest, minden egyes nap, de valahogy sosem volt pénzük.

Ha nem azért csinálják mert nem akarnak beülni veled valahova, akkor soha nem fogom megérteni ezeket az embereket.

2014. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sok barátom már rávágja, hogy nincs pénze, mielőtt megnéztük volna, mennyibe kerül az adott dolog.
2014. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

ugyee? annyira fel tudnak húzni. az egyik legjobb: erősen dohányos srác, kb 2 naponta vesz egy doboz cigit (ami mint tudjuk 1000 forint körül mozog kb), de moziba nem jön, mert az luxus és drága és neki arra nem telik. aha oké.


másik: vagy barátnőm, aki állandóan velem meg másokkal hívatja meg magát piti összegekre, mert nincs pénze, de amint megjön az ösztöndíja, rohan a plázába és 5-6 ezrekért vásárol bizsukat meg mindenféle lényegtelen hülyeséget.


de ha ezt megemlítem, én vagyok a tapintatlan, mert nem érzem át, milyen szegénynek lenni stb. közben ez nem szegénység, csak hülyeség.

2014. nov. 16. 11:31
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"vagy nem ismerik a fontossági sorrendet"


Valószínűleg ismerik, csak számukra te a fontossági sorrendben hátrébb állsz. Vagy lehet hogy már a 10-edik vagy aki hívná és tényleg nem akar többet költeni.


Én pl most vettem új telefont, mert a régi eléggé leharcolt volt, és már kb szégyelltem elővenni, így most cserébe ott spórolok ahol csak tudok, és a sok kis 3-400 Ft is számít ilyenkor.


De legvalószínűbb hogy csak szimplán nem akar veled beülni.

2014. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#4 igen, akár ez is lehetne, de tudom, hogy nem így van. mert amúgy meg együtt töltjük az időt, csak nem ilyen 'pénzköltős' módon meg azért csak nem vagyok retardált, hogy ne vegyem észre, hogy valaki nem kívánja a társaságom.
2014. nov. 16. 11:37
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Azért ez a kifogás szerintem egyedül olyan esetben elfogadható, ha az illetőnek még nincs önálló keresete, de egy kereső, átlag színvonalon élő embernek kétlem, hogy egyszer-egyszer ne legyen pénzük beülni valahová a barátokkal, akár megebédelni is. De azzal azért nem értek egyet, hogy a mai világban kb. mindenki dohányzik. Maximum olyan emberekkel barátkozol, akik közül kb. mindenki dohányzik.
2014. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
30%

Ugyan mitől lenne a fontossági sorrend elején?? hogy iszogassatok?? Komolyan mondod ??

Ez a Te Fontossági sorrended, és Nem A Fontossági Sorrend, ennyi az egész :)

Kár felhúzni magad, rosszul tudod és kész.

Tudd jól, és nem fogod magad felhúzni.


Vagy, ha nem megy, akkor majd jön egy társaság aki nem 3-400Ft-ra van beállítva, hanem 3-4 ezerre és átéled, hogy mi ezzel a bibi, amikor cikiznek majd...és hebeghedsz haboghadsz.. :)

Végül úgy is megérted..

..hogy amikor másik emberről van szó, akkor ne magadból indulj ki, mert nem fogod megérteni, ha a másik emberből indulsz ki, akkor megérted majd a többieket, akik másmilyenek.

2014. nov. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

nem az ISZOGATÁS a lényeg, hanem hogy együtt legyünk. és mivel mindenki jön-megy, ezért sokszor csak a városban tudunk összefutni és nem hinném, hogy én vagyok a hülye, amiért nem az utcán ácsorogva szeretném eltölteni az időmet a barátaimmal, hanem kényelmesen, normális körülmények között, ami legtöbbször úgy megoldható, hogy beülünk valahova.

jó időben még azt mondom, hogy kiülünk egy parkba vagy a Duna partra és kész, de ilyen hidegben, nehogy már kint ácsorogjunk a 10 fokban vagy egy zsúfolt plázában 'beszélgessünk' két mekdonálcos tálca között. vagy van ötleted, hova lehetne menni, ami rendes hely és nem kerül pénzbe? szívesen fogadom:)


a kommented második része meg hülyeség, mert egyrészt én nem cikizek emiatt senkit (ezt mégis hol olvastad?), csak egyszerűen nem értem. másrészt meg 3-400 forint nem hiszem, hogy irreálisan nagy összeg lenne. azért 3-4000 forint nagyon nem ugyanaz a kategória, mint pár száz..

2014. nov. 16. 13:37
 9/17 anonim ***** válasza:
Egyszeruen nem arra szanjak a penzuket, amire te. Ezen nem kell felhaborodni.
2014. nov. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#6

De kb mindenki. 30 fős osztályomból 4en nem dohányoznak, többi évfolyamon is dettó ugyan így.

2014. nov. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!