Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az extroveltáltak miért nem...

Az extroveltáltak miért nem veszik figyelembe, hogy vannak introvertáltak is, akik nem olyanok mint ők?

Figyelt kérdés

Ha többet akarunk egyedül lenni, vagy nem veszünk részt az extroveltáltak által szervezett, és nekik való programokon, egyből antiszociálisnak tartanak minket.

Ha az iskolában nem veszünk részt mindenféle közösségi programokon, akkor szerintük biztosan lusták vagyunk, azért nem jövünk el.

Az meg milyen már, hogy egy extrovertált belemászik az intimszféránkba? Miért nem lehet megtartani azt a kb. fél méter távolságot?

De még hosszasan sorolhatnám, miként nem veszik figyelembe, hogy nem mindenki extrovertált.



2014. nov. 16. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Mert az extrovertáltak általában törtetőbb, érzelemmmentes emberek, míg az introovertáltak érzelmesebbek, figyelmesebbek.
2014. nov. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mondod meg nekik milyen vagy ők nem veszik észre. Egy intorvertált (ember...) egy zárkózottabb észre veszi ki hasonló mint ő, míg egy nyitott személyiség nem biztos, nem tűnik fel neki. Maximum látja hogy más vagy és kiközösít(enek). Szóval add tudtukra mi a helyzet.
2014. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Az extrovertáltak többségének eszébe se jut, hogy nem az a tökéletes, ahogy ők viselkednek. Ahogy írták törtetők, egoisták, a gyengéknek vélt embereket eltapossák, míg egy introvertált ember érzelmes, lelkiismeretes, sokkal többet filózik dolgokon. Sajnos az utóbbira nincs sok kereslet...
2014. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tudom miről beszélsz. Úgy alakult,hogy a baráti körömbe extrovertált emberkék vannak és folyton megkapom tőlük,hogy nem vagyok elég laza, de én nem tudok lazább lenni és nem is biztos ,hogy akarok.

Szerintem az a baj,hogy ők vannak többen így az ő viselkedésük a 'normális' ,nem is gondolják,hogy változtatni kéne rajta...mi meg furák vagyunk és antiszociálisak bla bla.

2014. nov. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha introvertált vagy, meg kell tanulnod becsülni magad akkor is, ha azt érzed, senki nem becsül a környezetedben. Vagyis nyugodtnak kell maradnod, és ragaszkodnod saját személyiségedhez, ahelyett, hogy megpróbálsz megfelelni másoknak (vagyis az extrovertáltaknak). Vagyis akárki akármit mond, ne menj el olyan programokra, amik nem neked valók. Mindez nem mindig könnyű, néha kibillenhetsz, de csak maradj mindig önmagad. Ha ez sikerül, egy idő után érződni fog rajtad, hogy egy csendes, ám erős személyiség vagy, nem pedig azért vagy csendes, mert mulya vagy. Szerintem ez így működik valahogy.
2014. nov. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem kicsit lesarkítás, amit írtok az extrovertáltakról és az introvertáltaktól. Én már találkoztam olyan extrovertált személyiséggel, aki teljesen rendes, másokra odafigyelő, empatikus személyiség volt. És találkoztam már olyan introvertálttal is, aki viszont teljesen magának való, unszimpatikus személyiség volt. Persze általánosságban igazatok van, de nem minden emberre igaz ez a lesarkítás, amit írtok.


Egyrészt, az extrovertáltság-introvertáltság az nem egyértelmű. Van olyan ember, aki az iskolában csendes, magába forduló, otthon meg teszi az agyát, kiabál, mozog, le sem lehet állítani. Van, aki meg pont fordítva. Van, aki a barátai körében kezd el extrovertált lenni, a barátai nélkül pedig teljesen visszafogott stb... Minden embernél más ez, és igazából azt lehet mondani, hogy ez az extrovertáltság-introvertáltság egy skála, mondjuk 1-10-ig, és van, akinél ez 1, van akinél 3, van, akinél 7 stb... Ezzel azt akarom mondani, hogy nem minden introvertált ember egyforma, de nem minden extrovertált sem ugyanolyan!


Egyébként ez az introvertáltság-extrovertáltság velünk született tulajdonságok, tehát, ha valaki olyan személyiség, hogy csendes, magába fordul, elvan egyedül vagy a könyveivel stb. - azon nem lehet változtatni. Tényleg rossz az, ha ezt rá akarják tukmálni azok, akik nem ilyenek. Tehát tényleg többször bántják a rámenős emberek a csendes embereket, és szerintem is inkább a csendes emberek a komolyabbak és mélyebben érzőek, nem ezt vitatom, csak sztem a kép árnyaltabb...


Egyébként a szociális készségeket, mint a kommunikációs készség, empátia, tolerencia stb. minden gyereknél kb. a serdülőkorig lehet fejleszteni (azután is lehet, csak nehezebben). Ezek egyáltalán nem velünk született tulajdonságok, nincsen kőbe vésve, hogy valaki "csak szemét lehet", a környezet, neveltetés, műveltség és persze az iskola nagyon erősen befolyásolja ezeket. Így elvileg megfelelő pedagógiai munkával extrovertált gyerekekből is nagyon jó empatikus, toleráns gyerekeket lehetne nevelni. A magyar oktatás hiányosságait tükrözi végül is azt, amit leírtatok...

2014. nov. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólóval többségében egyet értek, de introvertáltból is lehet extrovertált, én vagyok rá az élő példa. Az egyetem első éveiben nagyon az voltam, most már mérséklődött a helyzet, és abszolút a kettő közöttinek mondanám magam, mindkettőnek élvezem az előnyeit, persze nekem is van más jellegű hibám, amin javítanom kell.
2014. nov. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mert nagyrészük beképzelt. És ezt teljesen komolyan írom. Nem bunkóság. Tényleg ez az igazság
2023. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!