Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Eltávolodtam az emberektől?

Eltávolodtam az emberektől?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim.

Nem azzal van a gond, hogy nincsenek, hanem hogy miért nincsenek?!


Régen akárhova mentem, találtam ismerősöket, akikkel jól szórakoztam. Szórakozóhelyekre sokszor egyedül mentem mert nem volt gond találni pár embert, akivel végigszórakoztam az éjszakát.


Később kiestem ebből otthoni balhék miatt, nem volt kedvem sehova menni, ha hivtak is, inkább otthon maradtam, depresszió közeli állapotba kerültem, ahol mindenen mosolyogtam, de semminek sem tudtam örülni, és ez ki is hatott a társasági életemre.


A három legjobb haverom mellettem maradt, ha mondhatjuk igy. Mind a hároman költöztük, igy a legközelebbi is túl messze van mostmár hogy hetente találkozzunk (néha még havonta sem tudunk). Igy szép lassan eltávolodtunk egymástól és egyedül maradtam.


A gond az, hogy új emberekkel nem tudok kialakítani egy alkalomnál tovább tartó barátságot. Állandóan azt érzem, hogy nekik megvan a saját társaságuk, és én csak tolakodok, unalmas vagyok azzal hogy találkozni akarok, hasonló. Nem vagyok facebook rajongó, nagyon ritkán chatelek/kommentelek.


Párszor megpróbáltam chatelni/ismerkedni olyanokkal akikkel már voltam szórakozni, vagy személyesen is kialakítani barátságot, de nem jött össze.

Én kezdeményezem a beszélgetést, de nem folytatta a másik.


Esetleg volt valaki hasonló helyzetben? Új környezetben kialakítani olyan (baráti) kapcsolatot, ahol a másik is keresni fog engem, nem csak én őt.


Tudtok valami tanácsot adni, hogy tudnék előre haladni haverok keresése terén?


Köszönöm!



2014. nov. 18. 03:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Dolgozol vagy tanulsz? Mert mindkét helyszín alkalmas a kapcsolatok kialakítására.
2014. nov. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok, régebben hatalmas baráti körrel rendelkeztem, most már csak ismeretségekkel. Az egyetlen igazi barátnőm külföldre ment, azokban akiket pedig éveken keresztül úgy szerettem mint a tulajdon testvéremet, nagyot csalódtam, meg is szakítottam velük a kapcsolatot. Sajnos úgy érzem nagyon ritka az igazi barátság,ami mindent túl is él. A távolságok miatt a sok sok barát el is távolodott tőlem, mind elvárta hogy én menjek hozzájuk, de ők soha nem jöttek, mert úgy kényelmesebb ha csak én pattanok kocsiba, vagy vonatra, és utazom 1-2 órát hogy ott lehessek... A közelebbiek sem voltak különbek, volt akit 12 km megviselt hogy mozdulnia kell.. Egyoldalúan pedig nem ápolok barátságot. Így inkább ismerősökkel, és barátok nélkül vagyok. Persze mindig nyitott vagyok az új ismeretségekre, és a barátszerzésre..:) 25N
2014. nov. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is szivesen ismerkedek :). Adj meg egy email cimet, és ott tudunk beszélni (a facebook profilom vagy telefonszámom itt nem osztanám meg).
2014. nov. 20. 07:51
 4/5 anonim ***** válasza:
gimnaziumban az 5 evbol 3ba tellett mire jol megszoktam magam az osztalyomban es nem ereztem idegenek kozt magam. innen lett az eddigi legkozelebbi baratsagom, ami meg mindig tart de ki tudja meddig... most ket kulon egyetemen vagyunk, o talalt baratokat konnyen, en viszont teljesen egyedul vagyok itt, ha nem.tudnek vele minden nap beszelni a maradek eszem is elmenne...ugyhogy igen, mas is van igy ezzel :(
2014. nov. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is majdnem ebben a helyzetben vagyok . Nem maradt egy barátom sem. Be vagyok zárkózva. Nincs kedvem menni senkivel sehova kb a régi ismerőseim közül, már nem is hívnak. Otthon (apummal élek) elég sok problémám van vele. A párom 1 hónapja költözött el tőlünk. Régen nagyon barátságos életvidám voltam . Talán azt ,hogy idáig jutottam apumnak meg az exemnek köszönhetem . A párom eltiktott mindenkitől . Apum meg elvette tőlük a kedvem( csak kihaszálnak, nem szeret téged senki stb..) Szerintem az a legjobb ,megoldás, ha új életet kezdesz egy új helyen. Legalább is én amint tudok el szeretnék költözni.
2014. dec. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!