Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért őszintébbek a Gyerekek,...

Miért őszintébbek a Gyerekek, a Felnőtteknél? És miért viselkednek meglett 50-en túli felnőttek, óvodás szinten?

Figyelt kérdés
Amikor gyerek voltam,még úgy gondoltam,hogy csak a gyerekek világában megy a csúfolódás,áskálódás,piszkoskodás,Stb. Pedig ez nem így van. Úgy vettem észre,hogy a gyerekek egymás közt,és egymáshoz őszintébbek,de nagyon vadak,és brutálisak. Főleg a mostani generáció. A gyerek például megmondja valakinek,ha piszkos a keze,büdös a szája,vagy bármi más problémát,amit a felnőttek tapintatból vagy nem akarnak,vagy nem mernek elmondani a társuknak,vagy kollégájuknak. Vélhetően azért,mert a felnőtt,tapintatosabb,de ugyanúgy kifigurázza a másik társát,vagy gúnyolja,csak éppen nem előtte, hanem a háta mögött. A gyerekek ilyen téren őszintébbek,és ha vitájuk van,egyből le is rendezik. De azt azért ne felejtsük el,hogy a mai gyerekek különösen az elmúlt 20-évben nagyon vadak,agresszívak,durván,és trágárul beszélnek,és bánnak egymással. De ezt általában a szülőktől,vagy az idősebb baráti körtől,vagy leginkább a médiából tanulják. Én,mint ahogy azt sokan tudják,Kórházban dolgozom. De nem gyerek,hanem felnőtt kórházban,és méghozzá a pszichiátrián. Nagyon sokféle emberrel találkozom,és sajnos nagyon sokszor nem lehetek őszinte,és kegyes hazugságot kell bevetnem. Csak egy példa,a sok közül: Vannak olyan ápoltjaim,akik nagy dolguk elvégzése után,nem mosnak kezet,vagy toalett papír helyett a kezüket használják,törlésre,és még kezet sem mosnak. És jönnek hozzám,hogy fogjak velük kezet,meg fogdosnak,vállamat veregetik. És Én mindig azt mondom,hogy ne bántsam meg őket,hogy "Ne haragudj,nálam nem szokás kezet fogni,és nem szeretem, ha veregetik a vállam.Légyszíves ezt a kontaktust mellőzük." Így próbálok udvarias lenni,de folyton megsértődnek,és panaszkodnak a főorvosnak,meg a beteg jogi képviselőnek,hogy milyen bunkó,és arrogáns,flegma vagyok. De nem mindenki,csak az ilyen alapvető higéniát be nem tartó betegek. Azt tudom,hogy betegek,de mégis hogyan szóljak nekik? Mondjam azt,hogy menj,most meg a kezed,Brandoman-os (Fertőtlenítős folyékony szappan) al,és majd utána fogunk kezet. Ha meg folyton gumikesztyűben vagyok,akkor meg Én vagyok a "bunkó" hogy kesztyűben fogok kezet. Legszívesebben,Én gyakran szóvá tenném,és egyesek annyira ápolatlanok,és igénytelenek,hogy még egy jobb napokat látott hajléktalan,az piperkőc úriember hozzájuk képest.De nem tehetem,mert ebben a foglakozásban mérhetetlen tolerancia,a minimum. Ezért még papír zsebkendőt sem merek adni,egyes betegnek,aki a pizsamájába,vagy a kezébe fújja az orrát,mert akkor is én vagyok a bunkó.Egyszer bejött a 7-éves 1.osztályos általános kis iskolás fiam,és mindenkit kiosztott,vagyis megmondta,hogy kinek büdös a szája,ki az aki maga alá csinált,és milyen szag van. A Főnövér egyből kizavarta a fiamat,ami érthető,mert 14-éven aluli gyerek nem látogathatja a kórházat,de annyira meg akarta nézni a munka helyemet. De azt vettem észre,hogy a gyerek legalább őszinte,és nem beszél mellé,és ilyen téren nem hazudik. A 4-éves kislányom is elmondja őszintén,ha ne adj isten sör,vagy pálinka szagom van,amit a feleségem nem nagyon mond el,csak ablakot nyit. És a felnőttek burkoltan,alattomosan piszkálják egymást, a gyerekek legalább őszintébbek. Amint a fiamnak elmondtam,hogy többet ne jöjjön a munkahelyemre,és kaptam egy szóbeli figyelmeztetést. Van egy szakorvos kollégám,aki annyira gyerekes módon viselkedik,hogy ha barátkozom,azzal akit ő utál,akkor velem sem áll szóba. Egy szóval ezzel csak annyit vettem észre,hogy a felnőttek is ugyanúgy csúfolódnak,csak ők másképpen. A fiamat meg kioktattam,hogy legközelebb ne tegyen semmiféle megjegyzést,mert eléggé kellemetlen,és még egyszer esze ágába ne jusson eljönni még engedéllyel sem a munkahelyemre,suli után.

#A gyerekek #őszintébbek?
2014. nov. 26. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeket nem vezeti érdek, a felnőtteket sok esetben igen! A gyerek ezért őszinte, a felnőtt pedig azért sumákol, ferdít, hazudik, mert adott esetben ezzel próbálja a helyzetét stabilizálni, fényezni...
2014. nov. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudod ez úgy kezdődik, hogy mindenki egyenlő eséllyel születik, és előítéletek nélkül, tisztán.

Gyerek korban még természetes, hogy őszinték, majd az ez idő alatt szerzett sok negatív tapasztalat miatt kezdik megtanulni, hogy vannak helyzetek, amikor nem éri meg őszintének lenni. A gyerekek első hazugságai serdülőkorban kezdődnek, amikor nagyon akarnak valamit, de a szülő nem engedi meg. Ebben a korban alakul át a fontossági sorrend, amikor már sokkal fontosabb a vágya, mint a szülői féltés biztonsága. ez valójában az egészséges önállósághoz vezető út, ami kereszteződik a felnőtt szülő józan eszével és tapasztalataival. Ekkor érzi először úgy a kis ember, hogy ha hazudik, vagy titkolózik, előbb eléri a célját.

Azt viszont nem értem miért keverted a kérdésbe a pszichiátrián lévő betegeket, mert ők egy eléggé speciális eset.

Másik: Egyszer nekem is azt mondta a kis unokahúgom, hogy olyan a szagom, mint az apának. Akkor épp alkohol szagom lehetett, mert ittam. Persze apa nem alkoholista, külföldön kamionsofőr, és nem iszik hónapokig, akkor lazul el, ha haza jön, és persze, hogy a kislány többször is ezt érezte rajta. A lényeg, hogy a kislány azért jegyezte meg, mert nem tudja, hogy ez nekünk felnőtteknek kellemetlen, alapjában véve nem lát benne semmi rosszat. Én láttam, mert bűnösnek éreztem magam, hogy ittam, én tudom felnőtt fejjel, hogy inni nem szép dolog, de mégis iszunk. Szóval azért volt őszinte, mert semmiféle negatív és bántó dologgal nem tudja összekapcsolni azt, hogy a felnőttből szesz szag árad. Ergo nem volt szándékában megbántani.

2014. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A munkahelyemen,vagyis a pszichiátrián lévő betegeket,ebbe a témába tényleg béna dolog volt megemlíteni. De nem csak a Pszichiátrián,hanem kint,meg nagyon sok helyen vannak emberek,és gyakran találkozom velük,és kénytelen vagyok össze vissza hazudozni,hogy ne bántsam meg őket. Pedig igazából el kéne mindig mondani azt,ami zavar minket,vagy ami kellemetlen. De ha mindig szóvá tenném,hogy egyes ember társaim hogy néznek ki,meg hogy mennyire ápolatlanok,akkor minden nap megbántanék valakit. Van egy magát székelynek valló kollégám,aki borzalmasan igénytelen,és ápolatlan,és a kórház területén dolgozik,a hő központban. És valami szörnyű igénytelen,és ápolatlan. A körmei feketék,a gombától,a fogai odvasak,és a ruhája is vagy 5-éve nem látott mosógépet. Nemrég odajött hozzám,és mutatta a kabátját,ami a felismerhetetlenségig piszkos retkes volt,és kérdezte,hogy kimossa? Én egyszer őszinte voltam hozzá,és azt mondtam,hogy azt már nem kimosni,hanem kidobni kell,mert 100-liter Tomi Color sem segítene rajta,90-fokos mosással. Erre Ő úgy megsértődött. Pedig csak az igazat mondtam el neki. Nagyon sokszor inkább hazudok valamit,csak hogy megne bántsak senkit.
2014. nov. 26. 14:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyerekként nem ismerjünk sok érzést. A félelmet, az elárultságot, a bizalmatlanságot tanuljuk.


Ha egy gyereknek minden bizalmát eljátsszuk, gyorsabban válik bizalmatlankodóvá. Felnőtt korig eljutva megannyi csalódás ér minket és a legegyszerűbb védekezés a burokba zárkózás ezek ellen.


Ki az, aki legféltettebb titkait rá merné bízni egy idegenre? Csak is egy infantilis ember (azaz a gyerek és a második gyerekkorban lévő idősek), de csak addig, amíg emiatt egyszer igazán pórul nem jár.


Ugyan így születik meg a törvénytől való félelem is, vagy az undor, vagy egyéb szociális tényező.

2014. nov. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!