Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tehetnék az ellen, hogy...

Mit tehetnék az ellen, hogy szüleim nem engednek el, illetve hogyan, tudnék "normálisan" kommunikálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem is tudom, hogy is kezdjem. Nos az a helyzet, hogy szüleim eddig nem igen engedtek el sehova (barátokhoz átmenni egy-egy délutánra vagy esetleg egy kicsit összerezzennénk) nos hát eddig nagyon nem is izgatott hazajöttem suliból, kajáltam, tanultam, és nagyjából ennyi is volt a napom. De mostanság nem tudom miért, nagyon hiányzik egy kis baráti társaság elcsevegni lányokkal, fiúkkal, meg találkozgatni. Nos szüleim továbbra sem nagyon engednek akármennyire is szeretném. Ez az egyik a másik meg sajnos nem nagyon tudom, hogy hogyan s, miként kezdjek el beszélgetni vagy, hogy hogyan folytassam. Ez gondolom azért van mert, eddig nem csináltam ilyet. Mit javasoltok először szüleimre kellene hatni hogy, elmehessek ide-oda? Illetve, hogyan kéne közelednem a többiekhez? Mert nem nagyon erősségem hogy, csak úgy odamegyek aztán elkezdek beszélni valamiről. :( Szóval szeretném ha segítenétek, mert ez így nem igazán jó. Nagyon szeretnék ebből kijönni, hogy csak itthon lapítok. Köszönöm előre a válaszokat is!

2015. jan. 27. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Fiú vagy lány? Szüleiddel ha rendesen, nyugodtan megbeszéled, akkor biztos elengednek, bár nem tudom mire gondolsz pontosan. Ott aludni valakinél, vagy bulizni mennél? Mindenesetre ha ismerik akikkel vagy, és a helyet is, ahova mész, akkor sokkal engedékenyebbek lesznek. Esetleg meglehet próbálni, hogy ezeket a barátokat elhívod hozzátok, látják ők is, hogy normálisak, és akkor nem fognak annyira félteni.


A kommunikációt sem nehéz fejleszteni, kicsit bele kell szokni abba a közegbe, nyugodtnak lenni, rendesen viszonyulni a másikhoz. Ugyanolyan ember mindenki, mint te, ugyanúgy tarthatnak a lányok is a fiúktól. Ezt kicsit kifejtheted azért, hogy mire érted pontosan. Ismeretlen emberekhez egyedül odamenni, vagy van egy társaság pl., ahova néha jön új ember és azokkal nem tudsz beszélgetni?

2015. jan. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 28. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!