Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha a gyógyszertáros fiatalabb...

Ha a gyógyszertáros fiatalabb mint én akkor tegezhetem?

Figyelt kérdés

Nem bunkóság?

Vagy ilyen hivatalokban stb helyeken nem illik tegezni akkor sem ha egyidős vagy fiatalabb?


2015. febr. 11. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Idegent sehol nem illik tegezni. Akkor sem, ha fiatalabb.

Sem gyógyszertárban boltban, hivatalban semmiképpen.

2015. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szoktam várni, hogy ő szóljon előbb és hogy magáz e vagy tegez. Simán nem szoktam letegezni.
2015. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én véletlen kétszer is letegeztem egy-egy fiatalabb gyógyszertárost de ő továbbra is magázott. Szóval szerintem magázódj.
2015. febr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalabb orvost sem tegeznél, tanárt sem tegeznél, hivatalban, bankban sem tegeznél le gondolom látszólag fiatalabb ügyintézőt stb.

Nem, nem jön ki jól, ha letegezed csak azért, mert fiatalabb szerinted. A magázódás nem csak korhoz kötött a magyar nyelv és illem szerint.

2015. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 viktorvarga ***** válasza:
41%
azis gáz ha magázódik egy 20 éves meg egy 22 :)
2015. febr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5: bizonyos helyeken nem gáz, én pl, 26 vagyok, a fogdokim meg 28, mégis magázom, hiszen az orvosom.
2015. febr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De bunkóság. A gyógyszertáros sok esetben gyógyszerészdoktor, őt mégis mire fel akarod tegezni. És egy jó tanács az egészségügyben SENKIT nem tegezhetsz, amíg fel nem ajánlja.
2015. febr. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!