Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért fűznek kommentárt, és...

Miért fűznek kommentárt, és tesznek megjegyzéseket a bolti eladók, patikusok, és egyéb kereskedelmi helyen dolgozók? Miért mindig a vevőt, vagy az ügyfelet kell inzultálni?

Figyelt kérdés
A vásárlás,egyeseknek öröm,sőt szenvedély. Én ezzel korántsem így vagyok. Mivel elég gyakori,hogy a bolti eladók morognak,csapkodnak,és flegmák,és fölösleges,és inzultáló megjegyzéseket tesznek. Bank kártyával szoktam gyakran vásárolni,és nálam tradíció hogy amikor beütöm a pin kódot a tárcámmal eltakarom,mert még a bűnügyi szakértők is ezt javasolják. Főleg manapság,hogy egyre több a vissza élés. A boltba,és a patikába is elő fordul,hogy beszólnak nekem hogy minek takarom el,Én erre csak azt mondom,hogy nem vagyok kíváncsi az ilyen megjegyzésekre. A patikában meg csapkodnak,morognak,és flegmán beszélnek a közgyógy igazolvánnyal vásárlókkal,és még zacskót sem hajlandóak adni. Legutóbb egy öreg patikus,500-forinttal akart lehúzni,és amikor közöltem vele,hogy közgyógy igazolványom van,még neki ált feljebb. És tegnap meg beszólt hogy ne nézzem bűnözőnek. Csak azért mert kitakartam a pin kódot. A másik meg flegma savanyú arcal szolgált ki,és úgy nézett rám,mint akinek a családját mészároltam volna le. De ez a boltokban,és elég sok helyen így van,hogy az emberek mindig másokon vezetik le,a sérelmüket. Most Én tehetek arról,hogy kevés a fizetése? Vagy hogy a boltos kivan használva,és üvöltözik vele a főnöke? Vagy hogy nekrotizálódik a hüvelye,vagy impotens a férje? Mi lenne,ha Én is a betegeken vezetném le a bántalmaimat,vagy frusztráltságomat? Pedig Én idén leszek 48-éves,és nekem is vannak gondjaim,de soha nem vétlen embereken vezetem el a mérgemet. Inkább püfölöm a box zsákot a kertemben,vagy hard rock zenére szexelek egy alkalmi partnerrel. Nem értem,hogy miért ilyen savanyúak,és ilyen élhetetlenek az emberek egy része.

#frusztrált ember?
2015. febr. 17. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Rossz patikába jársz, kedves kolléga. Én is jártam olyanba, ahol volt 2-3 kivénhedt szipirtyó, akik még kiszolgálni sem voltak hajlandóak, mert szerintük nem volt indokolt a vény nélkül kapható gyógyszer, amit kértem... Mondanom sem kell nem gyógyszerész volt egyik sem, csak sima asszisztens. Azóta másik helyre járok, fiatal, kedves gyógyszerész doktornők szolgálnak ki, egészen más a hangulata a helynek. Ott érzem, hogy én a kedves vásárló vagyok, ő meg a szakember, aki segíteni szeretne nekem.

A bolti eladókat meg le kell sz.rni, többségük valóban bunkó, kényszerpályán lévő szerencsétlen, aki még kultúráltan köszönni sem tud.

2015. febr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

a szatyor a nav miatt lett spórolósan adva mindenhol.

2-3 éve már nem tudták mivel betalálni a magyar tulajdonú üzleteket,ezért maradt az,hogy a kapott 5-10-20 forintos szatyorról nem kapott blokkot.

rengeteg ismerősömnek került ez 100ezrébe.

szóval ha kapsz ingyen szatyrot,akkor az ajándék,mert alap esetben ki kellene hogy fizesd és a blokkon is fel kell tüntetni az árát,nem lehet már ingyen osztogatni sehol.

amit meg csinálsz pin eltakarása meg jogos.

itt a gond esetleg az,hogy magyarázkodsz nekik.

2015. febr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Mert savanyú az ország, a mindennapok. Ez van sajnos, mindenki elvan a maga gondjával.
2015. febr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem neked problémáid vannak. Kétlem hogy mindenki hülye aki szembejön. Jó nagy ferdítéseket érzek a sztorikban. Azért mert valaki közgyógyigazolvánnyal akar fizetni, még senki nem válaszolja hogy ne nézzen bűnözőnek. Logikailag sem áll össze.


"A másik meg flegma savanyú arcal szolgált ki,és úgy nézett rám,mint akinek a családját mészároltam volna le."


Ezeket te vetíted ki. A saját negatív belsődet vetíted ki. Így a vége felé szerintem békülj ki magaddal.

2015. febr. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3%

nyugi ők is ilyenek!


engem speciel azzal sértenek meg, hogy beüti az összeget, veszem elő a tárcám, és addig nem blokkolja, míg nem látja a pénzt.

azt feltételezi, hogy nembiztos hogy ki fogom fizetni és ne kelljen stornózni és sokszor 200 Ft-os kávéról vagy egy péksütiről van szó és csövesnek sem nézek ki.

2015. febr. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4%
*úgyhogy nyugodtan csináld csak, legalább kapnak is vissza.
2015. febr. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Ennyi idősen ezt most vetted észre?? Az egész ország búvalbaxott frusztrált idegbeteg mások kárán röhögő ,kötekedő pszichológiai esetekkel van tele.

Annyit tehetsz ,hogy többet nem mész abba a boltba ahol beszólnak, van még sok másik is ,megéri a kerülőt is.

2015. febr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj be egy helyre és figyeld az emberek reakcióit. Az előtted lévővel kedvesen fecsek, rádmeg furcsán néz? Belépésedkor megfagy a levegő ?

Miattad van!

Nézd magad a tükörben, közben beszélj úgy ahogy szoktál, vagy csak emlékezz vissza a beszélgetésekre és gondold végig hogy mire hogyan reagálnak. Vagy te hogyan reagálsz.


Azzal semmi gond nincs ha takarod a pin kódot.

Viszont a pin kódos fizetés sokszor macerás. Nem akar működni a gomb, félrenyomod utána meg újból beírod. A tranzakció is hosszadalmas. Sokkal praktikusabb, neked is és a kasszásnak is a paypass, mikor csak odaérinted a géphez és már kész is.


A közgyógy nem tudom hogy működik, de lehet hogy csak előre jelezni kéne és akkor nem lenne vele gond utólag javítgatni a beütötteket.


Szatyorral meg úgy vagyok, hogy egy-egy zokniért bagy algopirinért akkor se kétek zacskóg ha ajálják. Bedobom a táskámba és kész. Nah meg a környezetet sem szennyezem vele.


Mosolyogj az eladóra, kívánj/mondj valami kedveset, biztosra veszem, hogy nem fognak csúnyán nézni..

2015. febr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A legutóbbi hozzá szólónak üzenem. Pay-pass kártyával akartam fizetni,de a mogorva nőstény Droid,még a bankkártyára is úgy nézett,mint valami űrhajóra.Szerintem valahol az 1970-es években ragadt. És végig mosolyogtam neki,és olyan kedvesen szóltam neki,és még a verőfényes februárt,és napsütést is említettem neki...Mégis olyan csúnyán nézett rám,és csapkodott. Na de nem mindegyik ilyen. Ott ugyan abban a patikában van egy dundi,idősebb és aranyos kis patikus,aki olyan kedves,hogy szinte a mosolya jobban gyógyít,mint amit elad. A Nagy SZTK-patikában,egy fiatal kis kedves vékony patikus lány,még annyira rendes,és segítő kész volt,hogy személyesen felkeresett,és becsöngetett hozzám,hogy otthagytam a taj kártyámat,és a gyógyszeremet a patikában. Szóval vannak azért rendes aranyos emberek. A boltokban is. Meg a postán is. Én mindig empatikus vagyok,és mindig arra gondolok,hogy az aki velem ilyen mogorva,vagy goromba,lehet hogy neki is valami lelki,vagy éppen pszichikai problémái vannak. Én ezért rendkívül toleráns vagyok. Mivel egészségügyben dolgozom,és pont a Pszichiátrián,ezért nálam ez alapvető dolog. De az tényleg igaz,hogy Magyarországon,főleg Pesten nagyon sok a bús,pszichésen beteg,frusztrált,elmebajos,idegbeteg ember. A néha OPNI bezárása nagyon nagy hiba volt.
2015. febr. 18. 12:03
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért ilyenek, amiért a vevők is a másik oldalon. Voltam a pult mindkét oldalán, pont ugyanannyi a bunkó eladó, mint vevő. Talán utóbbiból kicsit több.

Sajnos rengeteg a savanyú, keserű ember ebben az országban, én is ezt látom.

2015. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!