Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lépjek túl azon, hogy...

Hogy lépjek túl azon, hogy középiskolai éveim alatt úgy érzem sok mindenből kimaradtam, nem éltem társasági életet?

Figyelt kérdés

Nyilván sokan vannak ezzel így, de sokuk nem is igényelte annyira. Én viszont szerettem volna, de nem volt bátorságom sok mindenhez. Valahogyan a lelki érettségem sem volt azon a szinten. Lényegében burokban töltöttem az elmúlt 4 évet egy kisebb megszokott baráti társaságban, de soha nem nyitottam más felé. Most szakmai ötöd éven vagyok. és mostanra jutottam el oda, hogy megbántam és nyitnom kellene, mert megfulladok saját magam félelmeitől. érzem, hogy kinőttem a burkot, de képtelen vagyok megbocsájtani magamnak, hogy elpazaroltam ennyi évet... Így tovább lépni is nehéz. Nem akarom elnyomni magamban, próbálom feldolgozni, de nagyon nehéz. Most a városban, ha sétálok, olyan, mintha nem is tanultam, éltem volna a középiskolás éveimet ebben a városban. Egy idegen vagyok itt, aki csak csatangol és most fogja fel mekkora idióta volt, hogy ennyi szép lehetőséget figyelmen kívül hagyott. Olyan érzés ez mikor az ember élete végén számot vet.. És akkor jön rá mennyire elk_rta a dolgokat.

Én nem vagyok egy magamnak való ember vagy született visszahúzódó, egyszerűen csak vannak félelmeim, gátjaim. Visszatart, hogy az legyek aki vagyok. Egyre jobban érzem ezt. Tudom, hogy túl kéne ezen lépnem, de a városban, ahol tanulok egy nagy kérdőjel vagyok. Egy idegen, aki senkinek sem ismerőse. Várok valamire, de nincs semmi. Szeptembertől máshol fogok majd élni és tanulni, de addig számkivetetten érzem magam. Csak várok.

Egyébként tervezem, hogy ebben a pár hónapban valamit elkezdek, ismerkedek, de mire belelendülnék már el is megyek máshova.. Nagyon kevés az időm úgy érzem és ez visszatart.


Egy 19 éves lány



2015. márc. 8. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Ami elmúlt, az elmúlt. Nincs mit tenni, próbálj nem a múlton rágódni, hanem nyitni mások felé mostantól, és változni, különben 5 év múlva ezen az időszakon fogsz bánkódni, hogy miért rágódtál ennyit.... és a 22-es csapdájába kerülsz majd, ahonnan nagyon nehéz lesz kilábalni. Fel a fejjel, fiatal vagy, előtted az élet, bőven bepótolhatod , ami kimaradt. :)
2015. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Én kb ugyanezt éreztem. Középiskolában irigyeltem azokat az osztálytársaimat akik eljártak bulizni és volt társasági életük. Nekem nem volt semmi. Iskolába jártam és tanultam. Ráadásul volt egy "párkapcsolatom" ami maga volt a pokol. Nagyon nehezen tudtam megszabadulni tőle, mert lelki terrorban tartott és az önbizalmam a romokban hevert.


Nálam 2012 volt az első nagy változás időszaka. Akkor vetettem véget annak a rossz kapcsolatomnak. Utána érdekes módon egyből lettek barátaim is. Eljártam szórakozni stb. A másik nagyobb változás pedig akkor kezdődött mikor dolgozni kezdtem 21 évesen(OKJ-re jártam és a szakmában is helyezkedtem el). Amióta dolgozom sokszor gondoltam arra, hogy milyen jó lenne még változtatni az életemen. Eljárni sportolni, hogy ne csak a munkahelyem legyen az egyetlen biztos pont az életemben, hanem valami más is legyen. Idén elkezdtem ezt is és szerencsére elég jól megy, úgyhogy nem is fogom abbahagyni egy darabig. Mostanra jutottam el, hogy olyan életet élek mint amilyet szerettem volna mindig is, csak ugye az akadályok. Azokat mostanra sikerült áthidalni.


Ezzel azt akarom mondani, hogy csak idő kérdése és nálad is be fog következni egy pozitív változás. Csak kivárni nehéz.

2015. márc. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát várni kimondottan nehéz. Abba már bele is fásultam. Úgy érzem nem várhatok tovább. Nálam ez már szorongató érzéssé fajult.
2015. márc. 8. 16:30
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem egy egszséges lelkületű lány pont ebben az időszakban nyit. Tök fölösleges azon tépelődni hogy milyen jó lett volna ha korábban. Amúgy is itt van egy fordulópont az életben, a következő szakaszba már más emberként lépsz be. Ez így pont jó.
2015. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy egészséges lelkületű lányon mit értesz? Szerintem az nem egészséges, hogy az ember lányának nincs egészséges önbizalma sem.
2015. márc. 8. 16:55
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Hát ezt a négy évet bizony elk_rtad. xD


De ha vigasztal, én is pont ezt csináltam, majd utána ugyanazt a hibát megismételtem az egyetemen is. Most harminc körül határoztam el, hogy nyitni fogok az emberek felé, és tudom, hogy sikerülni fog. Mondjuk én időközben beláttam, hogy én bizony egy magamnak való, visszahúzódó ember vagyok és jobb a magány, de a móka kedvéért fogok sokat ismerkedni "mi van ha" alapon. :)


Élj a jelenben, ne zavarjon a múlt, az már elúszott. Az se zavarjon, hogy abban a városban kevés időd maradt, ha nem is lehetsz sokáig azokkal, akiket megismersz, legalább "gyakorlod" a társasági életet, leküzdöd gátlásaidat.


Bárcsak nekem is a te korodban nyíltak volna ki a szemeim... Megtaláltad a problémádat, azt megoldani könnyű, mindenhol emberek vannak körülötted. Ne félj a kudarctól, sikerülni fog! ;)

2015. márc. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én fiú vagyok és ugyanígy telt el a középiskolai korszakom. Azt hittem, hogy kimaradt a buli az életemből, és egy ilyen kapuzárási pánik lett újjá rajtam. Én ötödévben nem is maradtam abban az osztályban, hanem átmentem OKJ-ra. És ott egy teljesen új csapatba kerültem. Az osztály egysége sokkal jobb volt, és szereztem egy olyan havert, akivel el tudtam járni végre bulizni. Szerintem a környezetváltozás lesz nálad a megoldás. Mert Te magad már megváltoztál, de a régiek már leírtak olyannak, amilyennek megismertek. _Viszont egy új társaságban már az újabb, nyitottabb éneddel sokkal sikeresebb lehetsz.
2015. márc. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szuperpocok ***** válasza:

Ugyanez van nálam is. Csak én sajnos az egyetemet is ugyanígy elb*sztam...


23/F

2015. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Annyira izgulok, megtalalod-e a kérdésemet:

Hogy alakult az életed azóta? Nagyon kívancsi vagyok! Üdv!

2021. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!