Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetetk így lesz esélyem...

Szerintetetk így lesz esélyem normális kapcsolatak kialakítására?

Figyelt kérdés

Nem tudom elfogadni magamat. Nagyon csúnyának és dagadtnak látom magam. De az önbizalomhiány és a lelki nyomor nem látszik a viselkedésemen. Normálisnak tűnök. Beszélgetek is néha az osztálytársaimmal, meghallgatom őket stb.

De van az a tulajdonságom is hogy kiráz a hideg és kiver a víz attól ha megölelnek vagy megpuszilnak, esetleg megveregetik a vállam. Egyszerűen nem bírom elviselni.

Ez el fog nálam múlni valaha? Esetleg lehetnek majd normális kapcsolataim?

15/L



2015. márc. 15. 15:48
 1/2 biztoshogynembiztos válasza:

Lehetnek normális kapcsolataid, ez egyértelmű.Az pedig, hogy kiráz a hideg az általad leírtaktól, ez el fog múlni abban az esetben ha nem azonosulsz be túlságosan ezzel az én-képeddel.Azt értsd meg, hogy mindig választhatsz, hogy hogyan állsz a dolgokhoz, így önmagadhoz is.Ezt a fajta szabadságot senki nem veheti el tőled.És ha már dönthetsz, miért választanád azt, hogy nem tudod elfogadni önmagadat?

Ez csak azért lehet, mert nem próbáltad még el élvezni az egyszerű történéseket, és az egyszerű történéseken keresztül önmagadat, önmagad egyedi és megismételhetetlen létét megérteni, elfogadni, és megszeretni.

Csak ennyit kell tenned!Csak sétálsz mondjuk.És elvonatkoztatsz mindenkitől, még a saját negatív önhipnózisodtól is!Attól, hogy önmagadra különböző jelzőket aggatsz.Ezeken lépj túl!Ne azonosulj be sem a mások, sem a saját magad által gondolt jellemzőkkel sem!Így mindig képes leszel a jelenben megélni saját szabadságod.Csak éld meg a történéseket.És lassan észreveszed valódi énedet, aki elfogadja önmagát.

Majd az elfogadáson keresztül, kikristályosodik benned valami,ami végig egy biztos pont marad az életedben.

Ez pedig valódi lényed.És a kapcsolatokhoz erre van szükség.Nem arra, hogy a másikat nézdd!Előbb önmagadat fogadd el.És a kapcsolatok maguktól rendeződnek, letisztulnak, épp úgy, ahogyan a hozzáállásod tisztul le önmagaddal szemben.

2015. márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Figyelj, még fiatal is vagy, a tested is sokat fog még változni. Volt több osztálytársam iskolás koromban, akik ducik voltak, és később totál megváltoztak, előnyükre.

Különben sem attól lesz "normális" egy kapcsolat, hogy hogy nézel ki. Én vékony testalkatú vagyok, de nemrég megismertem egy lányt, aki magát túlsúlyosnak tartja, pedig teljesen rendben van, jó persze, valóban van rajta plusz, de annyira rendes csaj, meg amúgy szép is, mert szerencsére azért van önbizalma. Az már más tészta, hogy én nem lettem az esete, így csak nagyon jó barátok lettünk, de hidd el, hogy nincs veled semmi baj.

Ha nem érzed így jól magad, akkor viszont próbálj meg edzeni kicsit. Nem kell túlzásba vinni, ne rokkanj bele, meg ne váljon rögeszméddé. Ha letudsz adni valamennyit, örülj neki, ha nem megy, lehet, hogy ilyen az alkatod, akkor fogadd el magad úgy.

Hidd el, hogy ha nem görcsölsz rá, lehetsz vonzó kicsit ducibb alkattal is.

De tudd, hogy amíg magadat nem tudod elfogadni, addig nehezen lesz kapcsolatod. A rossz közérzetedet kisugárzod és ha még kedvel is valaki, neki is rossz lesz a kedve, ha kedvel akkor pláne átveszi a hangulatod, de idővel, ha nem is érti mi a gond, akkor sem fogjátok jól érezni magatokat együtt.

Az ölelés is azért zavar szerintem, mert nem hiszel benne, hogy valaki tényleg át akarna Téged ölelni, nem bízol magadban, hogy valakinek tényleg örömet okozna, hogy Téged megölelhet.

Az ölelésnek semmi köze az alkathoz. Ha valakit őszintén visszaölelsz, jól fog neki esni és Neked is.

De mindenek előtt tényleg próbálj mozogni, mert nem csak az általad elképzeld test felé közeledhetsz vele, hanem boldogabb is leszel a mozgástól.

A séta is jó, de ajánlom inkább a kocogást, mert séta közben az embernek több energiája marad gondolkodni, és csak a problémáidon fogsz agyalni. Ha kocogsz, jobban kikapcsolsz, a tested edződik, a lelked pihen, este jobban alszol, kevesebbet agyalsz.

Futni amúgy teljesen jó egyedül. Nem kell senki tempójához igazodnod. Ha futnak körülötted mások, akkor se foglalkozz velük, csak a saját tempódat kövesd, amit a tested diktál, nem kell gyorsan futni, és ha nem megy, nyugodtan hagyd abba. Fokozatosan emeld a távot, ne hajtsd szét magad. Mindig melegíts be előtte, utána pedig nagyon óvatosan nyújts egy kicsit, de kezdetben tényleg nagyon keveseket kocogj, mert ha nem vagy hozzászokva, nagyon le fogsz merevedni, és amikor kicsit nyújtani próbálsz, meg fogod húzni magad. Soha ne foglalkozz vele, hogy esetleg Te vagy a leglassabb, Te futsz a legkevesebbet, esetleg mindenki vékonyabb Nálad. Akik nem szoktak futni, azokat tojd le, azokban annyi lelkierő sincs, mint benned, akik meg melletted elfutnak, biztos, hogy nem néznek le Téged, Ők is úgy kezdték, mint Te.

Idővel büszke leszel magadra, hogy már mennyit kibírsz, és ez látszani is fog rajtad, lesz önbizalmad.

Kitartás, még fiatal vagy, nem lesz gond ;)

35F

2015. ápr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!