Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tehetnék az önbizalomhiany...

Mit tehetnék az önbizalomhiany és a kisebbsegerzet ellen?

Figyelt kérdés
Furcsa mert ezek az érzések nekem nem mindig jelentkeznek. Magabiztosnak beszedesnek mondhatom magam családban barátok között és ha ismerkedni kell az sem jelent gondot mert a legtöbb emberrel megtalalom a közös hangot. De vannak az életemben olyan emberek akiknek ha a közelében vagyok egyszerűen nem tudok magammal mit kezdeni. Azon gondolkodom h mit mondhatnek amitől nem néz majd hülyének. Megjelenik a kisebbsegerzet is hogy ő jobb, jobban szeretik stb. És elkezdem magam osszehasonlitani velük. Fogalmam sincs miért van ez hiszen elmondhatom én is magamról h sokan szeretnek és sok barátom van de ha az ilyen emberek a közelemben vannak úgy érzem elvagyok veszve. Halkabban beszélek és motyogok. És ha mással beszélek de az adott személy a közelemben van akkor is halkabban beszélek hogy ő ne hallja mert hogy akkor biztos hülyének néz.Szóval az biztos hogy a magabiztossagom azért nem az egekben van és nem is azt szeretném csak h elfogadjam magam és hogy ezekben a.helyzetekben is.önmagamat adjam. Milyen tanácsot tudnátok adni? Nagyon megkoszobnem! 17/L

2015. máj. 10. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen vagyok, akár rólam is szólhatna ez bónusz én is 17/l vagyok úgyhogy én is nagyon várom a tippeket.

De addig is annyit tudok mondani, hogy ezzel nem vagy egyedül.

2015. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ennek örülök.:)
2015. máj. 10. 11:58
 3/10 anonim ***** válasza:
A külsőddel meg vagy elégedve?
2015. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azzal teljes mértékben. Amiatt nem panaszkodom. Kulsomre általában jó visszajelzest kapok
2015. máj. 10. 16:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Az önbizalmad csak úgy tudod növelni, ha akaratlagosan olyan helyzetekbe kényszeríted magad, amit amúgy nem mernél. Ez a lényege az egésznek.
2015. máj. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És tudom ilyenkor.jön a kérdés hogy akkor minek hasonlitgatom magam mással? Én sem értem. Talán ez is a kis önbizalomhiány miatt van. És nem.is mindig a külsőt nézem hanem hogy ő például kedvesebb viccesebb stb.
2015. máj. 10. 16:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Megprobalom de hasonlót már csináltam.
2015. máj. 10. 16:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Teljesítési, bizonyítási kényszer, "jobbnak kell lennem nála", vagy "senki vagyok"... Meg kell tanulni elengedni.

Nekem segített ezen, ha elfoglaltam magam, hobbi, iskola, munka, közös program szervezése, stb. Valamilyen alkotó tevékenység, sport, mozgás, kreatív alkotás, közösségért végzett munka, mind egyrészt segítenek kikapcsolni, másrészt lehetőséget adnak arra, hogy egymás méregetése helyett valamilyen tartalmasabb kapcsolatot alakíts ki emberekkel. Az elért kisebb-nagyobb célok sokat segítenek önbizalomban javulni, és ez már hozza magával a többit. Akik közelében feszélyezve érzed magad, azok sem szentek, se nem tévedhetetlenek, csak előbb ott voltak. Ők is ugyanolyan emberek, mint te. Ne félj tőlük, ismerd meg őket. Ha attól tartasz, hülyének néznek, akkor inkább kérdezz tőlük, ha többet vagy jobban tudnak, mint te, akkor azt lesd el tőlük. Másban te vagy jobb. Ne bújj el az életed elől, éld! :)

2015. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi :*
2015. máj. 11. 16:58
 10/10 anonim válasza:
Én is ebben a hajóban evezek. 17L
2015. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!