Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy hívják ezt a mentális...

Hogy hívják ezt a mentális "betegséget"?

Figyelt kérdés

Tizenakárhány éve tart a markában ez a dolog, nem akartam szakemberhez fordulni, de most már eltökéltem ,hogy amint lesz rá pénzem, elmegyek, mivel elég sok gondom van ezen kívül is magammal és a környezetemmel.

Minek nevezik azt, ha valaki ahogy kilép az utcára attól kezdve amíg haza nem ér konkrétan a 4 fal közé úgy érzi (ha vannak emberek körülötte), hogy őt nézik, méregetik, megjegyzéseket tesznek bármire, amit csinál, ahogy kinéz, ahogy beszél, stb? Gyakorlatilag ez a dolog folyamatosan feszélyez,akadályoz az életemben, egy nyomorult koncerten sem tudom elengedni magam és táncolni, mert úgy érzem, béna vagyok és mindenki engem bámul, szórakozik rajtam, kiröhögnek. Sokszor volt, hogy nem csak így éreztem, de meg is történt a konkrét megalázó szituáció. Én világéletemben paranoiának gondoltam, de ahogy utánanéztem, nem az...


2015. máj. 24. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Szociális fóbia
2015. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Ezt önbizalomhiánynak hívják
2015. máj. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rákerestem és félelmetes, mennyi minden stimmel. Köszönöm!
2015. máj. 24. 21:20
 4/10 A kérdező kommentje:
Kettes: nyilván az is, de én már túlmutatok azon a szinten, ami normális, tehát sokkal valószínűbb egyes véleménye. :( Sajnos.
2015. máj. 24. 21:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg, pénz nélkül meddig jutsz! Lehet, hogy kellemesen fogsz csalódni!
2015. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is nagyon sok mindent tapasztaltam önbizalomhiány/szociális fóbia jegyeiből.Rémisztő, körülbelül a dolgok 90%-a jellemző rám. Próbáltam kitörni, eltitkolni ezeket, megjátszani az igazi, társasági nagymenőt. Eleinte ment is a dolog, sok barátom lett, csajok is nagyon rám mozdultak,sok meghívást kaptam, hihetetlen boldog voltam hogy végre nem vagyok az az ún. "béna srác". Éreztem hogy végre elkezdtem élni! De aztán egyszer csak megtörtek, megérezték hogy nem is vagyok olyan kemény,magabiztos ember, kikezdtek és a végén rájöttem: Ugyanoda jutottam, ahol elkezdtem.Már nem is próbálok érvényesülni, 3 haverommal tartom a kapcsolatot, de ritkán találkozunk. Most perpillanat már nem is tudom hogy hogy folytassam, merre induljak, mit tegyek. Nehéz dolog, magamtól én már nem tudom hogy hogyan törjek ki. Megtettem mindent amit lehetett. Kívánom hogy te légy szerencsésebb, Kérdező!
2015. máj. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm #6!Szerintem ne add fel, én sem teszem. Nemrég találtam ki, hogy szakemberhez fordulok, eddig dacosan elutasítottam az ilyesmit, mondván, úgyis csak hülyének néz. Ha lesz lehetőséged, te is próbáld meg, nem az első foglalkozás segít, hanem lehet, hogy csak a 10., de egy próbát szerintem mindenképp megér. Nem?
2015. máj. 25. 12:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok.Nem szeretnék dokihoz fordulni, próbálok magam úrrá lenni a dolgokon amennyire tudok. Egyszer amikor a sok stressz ráment a szervezetemre és orvoshoz kellett mennem, kaptam szorongásgátló/nyugtató-tablettát. Nem tudom hogy ez vagy pusztán a gyógyulásért való vágy volt az ok, de utána 1hétig egészen jól voltam. Nem hadartam, nem nagyon éreztem magam feszülten, nem szorongtam. Megpróbálok kiváltani majd valamit a patikában szerintem. Hátha segít. Az a lehető legszarabb hogy a környezeted 95%-a hülyének néz, pedig egy átlag ember vagy.Csak annyi hogy a látszat alapján ítélnek. Én tömegben nem tudok azonosulni, úgy érzem hogy mjndenki engem néz, mindenki rólam beszél, felhangzik egy nevetés, mintha rajtam nevetnének. Szívesen beszélnék amúgy veled.
2015. máj. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én ugyanezt gondolom/érzem, sajnos. Írj nyugodtan, ha van valami kérdésed vagy valami nyomja a lelked. :)
2015. máj. 28. 20:46
 10/10 anonim válasza:
Csoportterápia is hasznos lehet, vagy viselkedési módszerek, szerepjátékok segítségével lehet javítani rajta.
2015. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!