Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem segítenek egymásnak?

Miért nem segítenek egymásnak?

Figyelt kérdés
Tehát az emberek miért nem segítenek egymásnak? Ha pl az utcán valaki elesik vagy látszik rajta,hogy rosszul van akkor oda se mennek megkérdezni,hogy minden rendben? Miért nem vagyunk kicsit összetartobbak? Nem elég rossz nekünk így is a megélhetés miatt még egymást is "pusztítjuk" így?
2015. jún. 10. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Kár ezen gondolkodni.

A világunk nagyon szép, de tönkre ment az emberek által.

Mióta sokan vagyunk -egyre többen- és állandó rohanás az életünk -egyenesen a verembe- elmaradnak azok az apróságok, mint a kedvesség, gyengédség, megértés, szeretet mások iránt.

2015. jún. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem.

Én szoktam segíteni.

2015. jún. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Várjuk, hogy a másik segítsen. Nem akarunk bajba keveredni. Sietünk valahova... stb. Sok oka lehet.


Nem tapasztalom, hogy ne lennénk összetartóak.

2015. jún. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért ez így nem igaz, mindig van aki segít.

Aki nem, annak általában dolga van, mindenki megy valahová. Lehet hogy nem tudja mit kellene csinálnia, nem akarja vállalni a felelősséget (elsősegély, mentő hívása és megvárása), vagy attól fél hogy az illető nem rosszul van hanem részeg vagy drogos, és agresszívvá válik.

2015. jún. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én sokszor lettem már rosszul, nem bírom a meleget, soha senki nem segített még. Volt már hogy megpróbálták kihasználni hogy rosszul vagyok... elég gáz. Mindezt csak Magyarországon tapasztaltam, külföldön ahol jártam ott nem ilyenek voltak az emberek, hanem kedvesek és segítőkészek.
2015. jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy látom,hogy külföldön azért segítőkészebbek nyugodtabbak az emberek. Attól,hogy valahova siet valaki attól igazán ráérne arra a 10 - 20 másodpercre még felsegíti.
2015. jún. 10. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!