Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti mit gondoltok, miért lett...

Ti mit gondoltok, miért lett a FACEBOOK ilyen szinten létfontosságú?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, és tényleg megdöbbentő, amit tapasztalok.

Még 14-5 éves koromban egy csomó helyre mentünk a barátokkal, beszélgettünk, TELEFONÁLTUNK.

Mostanában viszont egyre többször fordul elő, hogy nem érnek rá, de facebookon bármikor tudunk beszélni. Ha találkozok egy olyan személlyel, aki tud facebookozni telefonról, simán az alatt a pár óra alatt, amíg együtt vagyunk, többször elő veszi, megnézi, kitesz képeket, stb. Múltkor chipset ettünk az egyik barátnőmmel, fogta, lefotózta, és egyből tovább küldte egy srácnak facebookon a képet.

Volt olyan, hogy napokig nem válaszoltam az ottani üzenetekre, mert olyan dolgom volt, erre egyből kaptam a leveleket, hogy engem nem lehet elérni, mi van velem.

Az egyik diák a volt osztályomból havi egyszer néz fel kb., és még az OSZTÁLYFŐNÖKÖM is kérdezte, hogy mi van vele, mert nem ír vissza, nem lehet elérni.

Múltkor KÜLFÖLDÖN voltam egy pár napig, megmondtam a fontosabb ismerőseimnek, hogy nem leszek elérhető, erre ilyet mond az egyik: "A szállodában van wifi.". Most komolyan, miért lett ez ilyen szinten fontos?

A másik, ami viszont aggaszt, hogy tudom, buta vagyok, de egyre többet látom, hogy az a szép lány, aki facebookon is annak számít. Eddig ezzel nem volt bajom, de 19 éves vagyok, és ez már a volt kapcsolatomban is konfliktusforrás volt, hogy olyan csajok képét lájkolta, akinek kint volt a fél melle, vagy akin olyan volt, mintha nem lett volna rajta nadrág.

Múltkor elmentem egy busz mellett, volt rajta 5 utas, mint az öt a telefonját nyomkodta.

Engem ez annyira zavar, mert nem értem, miért? Nem kapnak elég dicséretet? Nincs elég önbizalmuk? Sok barátra vágynak?

Egyszerűen már a többiek is mondták nekem, hogy nem lehet programot szervezni.:(

Nem veszekedésből írtam ki a kérdést, mert amúgy szerintem hasznos a facebook, szimplán nem értem, hogy miért LÉTfontosságú ennyi ember számára?? Nektek mi a véleményetek?


2015. jún. 12. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Ez egy ingyenes kapcsolatteremtési forma. Magyarországon a telefon, a levél, a közlekedés nagyon drága. Internet viszont már nagyon sok helyen van, ingyenes wifi is, így ez kerül a legkevesebbe és tényleg mindenki elérhető rajta bármikor.
2015. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát igen ez engem is rohadtul zavar.

Tök felesleges a sok hülye belemagyarázás, ha régen is teljesen jól megvoltak az emberek nélküle most is meglennének, illetve lehet használni kapcsolattartásra, mint annó az msn -t, de ez csak akkor jó, ha nem megy semmi rovására, de hát nagyon is rá megy.

Sokan már ki sem mennek az utcára inkább f#szbúkon beszélnek, vagy ha ki is mennek ott is csak a telefonra koncentrálnak... Ez nagyon szánalmas.

Na meg az állandó kamu lájkok amik csak azért mennek, mert haverok barátok, nem számít mi a poszt... vagy a sok ostoba poszt meg képek amikkel minél jobban próbál az ember népszerűbb lenni, meg okosabb, aranyosabbnak beállítani magát.

2015. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsássatok meg tényleg. De pláne kettes válaszólónál az az ironikus szöveg viszhangzott a fejmben , "hogy ezek a mai fiatalok". Értem én a problémát. Hogy sokan állandóan azt nézik és tényleg kialakultak rossz szokások. De a facen tényleg bárkit bármikor el lehet érni mert ingyenes a telfonja rögtön bejelez ha valami üzenet van. Egy teljesen hasznos alkalmazás. Bár lehet , hogy sokan rajta töltik az életüket a "ki se megy az utcára" jellegű esetek szerintem nem léteznek. Persze vannak szánalmas esetek. De hülyék nélküle is lennének. SOkan csak azért vannak fenn mert itt valakinek érzik magukat. De én azt mondom jobb facebookal mint nélküle.
2015. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az emberek csak elérhetőek lennének rajta, és csak akkor használnák, ha fontos és keresik akkor nem lenne baj. (mint az sms csak ingyen)

De bárhova megy az ember és a másik is bárhol van ők chatelgetnek... Remélem érződik a különbség :)

2015. júl. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem létfontosságú.
2021. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!