Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van olyan, aki az egyetemen,...

Van olyan, aki az egyetemen, főiskolán első két félévben nem szerzett barátokat, de később ezt sikerült bepótolnia?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan?


Egy év alatt nagyon kevés embert ismertem meg sajnos, mivel ebbe nem fektettem semennyi energiát, voltak más problémáim is. Ezen szeretnék változtatni a jövőben.


Sajnos úgy vettem észre, hogy mostanra már kialakultak a baráti körök. Órákon a legtöbb esetben nekem nem megy az ismerkedés, vagy ha mégis, csak felszínes beszélgetés az összes. Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen közegben igazi barátságok alakuljanak ki.



2015. jún. 21. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig... Én pont fordítva működtem. Az első pár hónapban minden órán más emberek mellé ültem és ha volt kialakult baráti társaság, simán bekapcsolódtak a beszélgetésbe. Így gyakorlatilag az első félévben megismertem körülbelül 150-200 embert.


Utána ezek közül már könnyű volt kiválogatni azokat, akikkel amúgy is szívesen beszélgetnék, töltenék el együtt időt.


A végére megmaradt a kemény mag, durván 5-6 ember, akikkel állandóan együtt lógtam. Ettől függetlenül még viszont mindig tudtam beszélgetni valakivel.


Nyitottnak kell lenni, az ilyen felszínes beszélgetésekből alakulnak ki a barátságok.

2015. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
én a mostani társaságom harmadik év végén gyűjtöttem be, de sajnos ez már késő, kevés időnk volt együtt, akármilyen tartalmasan is töltöttük el azt.
2015. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Princesa válasza:
100%
Én is ugyanígy voltam, leginkább azért, mert nem nyíltam meg eléggé. Amit utólag bánok is. Mert igenis számít az első benyomás, amit, bár sok, kis , apró erőfeszítés árán, de meglehet változtatni, csak akarat és energiabefektetés kell hozzá. Még mindig nem késő ezen változtatni, én is a második évben szereztem több ismerőst, barátot mert eldöntötem hogy változtatni fogok ezen,. Ez csak rajtad múlik. Mivel az első, meghatározó évet elpuskáztad,bizonyítsd be másoknak, hogy te is szórakoztató társaság vagy, legyél vidám, mert aki az, magához vonzza az embereket. A lényeg, hogy kezdeményezz te, érdeklődj mások iránt, kérd el más, szimpatikusnak tűnő emberek jegyzeteit ürügyként vagy te add kölcsön másoknak a jegyzeteidet két óra közti szünetben és utána elindulhat egy beszélgetés. Találj egy okot, amivel megszólíthatod a másikat.Egy kis idő után elterjed rólad, hogy milyen jófej vagy és már magunktól fognak az emebrek megkeresni téged. Ja és a legfontosabb: mindig, mindenkihez legyél nagyon kedves!
2015. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!