Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Jobb huszonévesnek lenni mint...

Jobb huszonévesnek lenni mint tizenévesnek?

Figyelt kérdés

Egyedül ebben tudok reménykedni, mert a mostani életem dögunalom. Szerettem az általános osztályom és reménykedtem benne, hogy a gimis is legalább ilyen jó lesz. Erre megkaptam a világ legunalmasabb osztályát, de nem csqk velük van a baj. Kicsit extrémebb dolgokra vágynék, erről lehet, hogy a sok filmnézés tehet, de valahogy úgy érzem, az életem punnyadás. Egész nap csak a tanulás és az unalmas osztály. Nyáron sem jobb a helyzet. A barátaimnak dolgozniuk kell és amúgy sem tudom milyen különleges helyre mehetnenk el. Igazábol valamivel tóbb kalandot szeretnék. Es az érdekelne, hogy huszonévesen több-e a lehetőség, az alkalom rá. Előre is köszi.

16/L



2015. júl. 5. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ha tehetném, inkább visszamennék az időben és lennék újra tizenéves.


Szar dolog dolgozni és állandóan a pénz miatt aggódni... Inkább legyen dögunalom, mint dögunalom + szarakodás.

2015. júl. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gyere éljünk
2015. júl. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
sokkal unalmasabb 20 on felül, nem csinálhatsz azt amit akarsz mert megszólnak, míg a fiatalokkal senki nem foglakozik
2015. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más. Én tizenévesen csak unatkoztam, nem engedtek sehová és pénzem se volt soha. Nyaralás csak max. anyámmal volt egy fiatal meg hát nem erre vágyik.

Most huszonévesen lett jobb, dolgozok de pénzt keresek, lett egy nagyon jó barátom és egy barátnőm, velük fedezem fel az országot és külföldet.

Senki nem ugat már bele mire költöm a pénzem, mert én keresem, senki nem tilt meg semmit. Huszonévesen nem olyan, mint gimiben, ahol megbélyegeznek ha csúnya vagy, vagy szegényes a ruhád. A felnőttek (legalábbis az én környezetemben) világa kicsit más. Nem feltétlenül toleránsabbak, inkább kevesebb idejük van egymás szurkálására (ott a munka, a család, a gyerekek stb.) Nem egymással versenyeznek a jutalomkönyvekért, meg az egyetemre kerülésért, hanem - legalábbis itt nálunk - csapatmunka van a cégnél, fontos, hogy össze tudjunk dolgozni. Totál más. Lehet, hogy nem 2 és fél hónap nyári szünet van, ami diákként vergődés, hanem 2 és fél hét - de én azalatt annyi jó helyre eljutok és annyit bulizok, mint gimiben 1 év alatt sem.

2015. júl. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha huszonévesen lesz valami nem legalja munkád akkor biztosan jobb lesz 1 fokkal, mint most.
2015. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én huszonévesen egyetemet tervezek, ha lehet munka nélkül:D De persze előfordulhat hogy dolgoznom kell. Öt éves gimibe járok, szóval elég sokaig tart majd az egyetemem. És igen, peldául a bulikra is gondoltam, mert egy 18 alattit nem igazán engednek be semmilyen szórakozóhelyre és szerintem olyan nagy bulikat sem leher rendezni a haverokkal, mint az amerikai gimis filmekben. Nekem legalábbis nem jött össze.
2015. júl. 5. 21:27
 7/13 anonim ***** válasza:

"Az ember mániákusan, veszendően, a pokol és a halál határán vágyódik valaki után; keresi, kergeti, hiába, és az élete elsorvad a nosztalgiában."


Számomra a múlt mindig jobb.

2015. júl. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én jobban éreztem magam tizenévesen, nem volt annyi problémám. Jelenleg 22 vagyok és már máshogy látom a világ sokkal jobban megnézzem hogy ki mennyire igényes, az emberek változnak és most kezdem észrevenni hogy széthúz a társadalom. Amíg suliba jártam főleg általánosba ott mindenki gyerek volt nem igazán néztük ki milyen cipőt hord! De 20-as évek elején dől el hogy kiből lesz alkoholista, sikeres ember stb. Én is próbálom nem el szúrni! XD De élvezd ki hogy fiatal vagy :) Én megértem fiatal vagy ilyenkor természetes hogy menni kell :D Mondjuk legyen valami jó hobbid bicilizés vezesd le az energiád! Vagy járj el bulizni, csinálj valami olyat amitől jól érzed magad ! :)
2015. júl. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én 1 hete töltöttem be a 20-at és én őszintén imádom. És lehet, hogy totál idiótának tűnök, de tényleg jól érzem magam. Eljárok az egyetemi bulikra, új barátokat szerzek minden nap, most nyáron is velük megyek nyaralni,fesztiválozok, a tanárok ugyanúgy szivatnak, mint a suliban, de a maga módján ez is élvezetes, mert nekik is vannak azért jó beszólásaik. Beengednek +18-as helyekre, vezethetek kocsit... És nem, nem vagyok besszívva. Mondjuk nem tudom, hogy mi lesz majd 10 év múlva, mert akkor már kemény lesz az élet, nem csak buli meg pia,haverok és csajok. Én kiélvezem az egyetemi éveim és remélem, amire kell úgy igazából is felnövök. De mindenki maga irányítja az életét, a huszas éveid is lehetnek unalmasak, ha nem teszel értük valamit, viszont a gimis éveid is lehetnek jók, ha nem azzal töltöd az időd, hogy becsméreld az osztálytársaidat. Ha unatkozol, akkor tegyél ellene valamit!
2015. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én az általános iskolát szerettem, mert mindenből tanultunk egy kicsit, érdekes volt.


A középiskolát utáltam, nem volt egységes az osztály, a tanárok nagyrészt szadista állatok voltak. Féltem bemenni órára, mert csak ordibálást, cseszegtetést kaptam.

Hazamentem, majd estig tanulhattam az értelmetlen baromságokat, aminek az életben soha nem veszem hasznát. Vicc, hogy reál szakra mentem és pont a humán tárgyakat erőltették.

18 évesen ott tartottam, hogy van egy érettségim, de úgy mellesleg nem értek semmihez, de tudok verset elemezni, meg hallottam már a kovalens kötésről. Persze gondolom nem kérdés, hogy érettségi után 3 hónapra mindent elfelejtesz.


Egyetemet is utáltam. Magolj be minden baromságot, tétel-lemma-bizonyítás oda-vissza, kb 5%-ot tudok használni abból, amit ott tanultam. Aztán amikor megnézem, hogy mit várnak el a munkáltatók, nagyot nézek, hogy ezekről nem is hallottam.


Most 30 vagyok, jól érzem magam és boldog vagyok. Megvan a diplomám, van munkám, minden hónapban kapok fizetést és nem kell másnapra készülni. Délután 4-kor végeztem, aztán azt csinálok, amit akarok.


Persze mindenkinek máshogy alakul az élete. Van aki jó társaságba kerül, végigbulizza a középiskolát és az egyetemet is, szóval ő tizen- és huszonévesen is boldog. Az, hogy sikerül-e elhelyezkednie, megint más kérdés, ez függ az ismerőseitől, illetve, hogy mennyit tanult.

2015. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!