Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Dadogás, beszédzavar, beszédhi...

Dadogás, beszédzavar, beszédhiba ellen? Bővebben lent

Figyelt kérdés

sziasztok, 24 éves nő vagyok, és ha valaki ismer jó logopédust, beszédtanárt Zala megyében, kérem, írja meg! Viszont szeretnék segtséget is, ha esetleg nem ismertek a környéken ilyen személyt..

bővebben: amióta az eszemet tudom, soha nem tudtam megfelelően beszélni emberek között, de ez nem csak a stressztől van, mert közeli barátok között is előfordul, sőt, ha magamnak olvasok fel ( pl szótanuláskor szavakat, mondatokat), akkor is. Nemcsak, hogy dadogok, hanem egyszerűen megakad a nyelvem mondat közben, egy szó kiejtésénél, és sokszor már úgy érzem magam, mintha értelmi fogyatékos lennék emiatt. Nagyon ciki, de van hogy egy kicsit a nyálam is kifolyik. Gyerekként rengeteget cikiztek a beszédem miatt, gondolom, ez is hozzájárulhatott, hogy rögződött ez. Vagy nem tudom. Mindenesetre nagyon zavar, hogy szeretem a társasgot, szeretek új emberekkel ismerkedni, de emiatt egyszerűen nem tudok. Valaki ötlet, segítség? Köszönöm előre is.



2015. júl. 22. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne logopédust vagy beszédtanárt keress. Először érdemes lenne felkeresned egy pszichológust, mert lehet, hogy elfolytott szorongást, stb áll a hátterében!
2015. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
voltám már pszichológusnál :( bő fél évig jártam, semmire nem vezetett, csak "beszélgettünk" vájkált a múltban, oké, egy s mást megtudtam magamról a miértekről, de semmilyen lényegi változást nem hozott. Nekem pedig haszálható megoldás kell.
2015. júl. 22. 13:47
 3/7 anonim ***** válasza:
És logopédushoz hogyhogy nem jártál egész gyerekkorodban? Már az óvodában is szűrik a gyerekeket és van logopédiai óra annak, akinek kell.
2015. júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ó, ez remek. Akkor bemegyek egy óvodába és kérem az utólagos vizsgálatomat....nem tudom anno ez miért maradt ki, de ez már nem segít a jelenlegi helyzetemen.
2015. júl. 22. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem rossz ötlet, ugyanis a logopédusok az állami oktatás keretein belül tevékenykednek, úgyhogy elsősorban az óvodában lehet őket megtalálni. Nagyobb gyerekek a nevelési tanácsadóba járnak hozzájuk, vidéken ez nem tudom, milyen szerveződésben van, Budapesten kerületenként van ilyen. Ezen kívül a szakrendelőket érdemes felkeresni, hátha ott is van.
2015. júl. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Neha nalam is elofordul, kicsit megakad a nyelvem, de ha sokat beszelek es nem foglalkozok ikyenekkel akkor semmi gond nincs. Nalam sok beszelgetessel fejlesztheto. Ha gondolod szivesen bezlszelgetek veled skype-on vagy akarhol, hatha idovel konnyebb lesz neked.
2015. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én legelőször a neurológiai okot zárnám ki.
2015. júl. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!