Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Titeket nem idegesítenek a...

Titeket nem idegesítenek a csendes emberek?

Figyelt kérdés

Én sem vagyok nagyszájú, de szoktam válaszolni, ha szólnak hozzám, illetve ki tudom nyitni a szám, ha valamit akarok.

Viszont ismerek pár olyan embert, aki még ennyit se. Gyakran jár be hozzánk munkába egy 17-20 év körüli lány. Bolti eladó vagyok, de nem tudom kiszolgálni, mert nekem nem mondja el, mit szeretne, csak a kolléganömnek, mert öt régebben ismeri. Vele beszél normálisan. Na jó, akkor is minden szót fogóval kell belöle kihúzni, de legalább megszólal.

Suliban is volt 2 ilyen lány. Csak egymáshoz beszéltek, azt is sugdolózva. Ha valaki más szólt hozzájuk, álltak, mint a boci.

A két lány 5 évig volt osztálytársam. Nincs rossz családi vagy anyagi helyzet a háttérben, egyszerüen ilyenek. A másik lányt természetesen nem tudom.

Engem gyerekkènt apukám bántalmazott, rendszeresen jártam felszakadt szájjal, mert neki rossz napja volt, és bevezette, hogy a jelenlétében nem szólalhat meg senki az engedélye nélkül, különben ütött.

Mégsem lettem komplexusos.


Akkor náluk mi az oka?

Normális, ha idegesítenek az ilyen emberek, akikböl még a köszönést is fogóval kell kihúzni?


21L


2015. aug. 7. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális. Ugyanakkor érthető. Épp azért foglalkoztat, mert Neked apád megtiltotta a beszédet és Te mégsem lettél komplexusos.. de ettől nem vagy különb tőlük (ez most nem valami letolás, csak egyszerű megjegyzés, sajna neten nem lehet a hangszínnel ezt érzékeltetni.) Mindenkinek van valami nünükéje. Nekik ez, neked valami más, nekem meg valami harmadik. Ha valami zavar egy emberben az azt jelenti, hogy ott Neked is van valami problémád. Sokan utálják a túlzottan nyílt embereket. Zavarja őket. Pedig csak magukkal kínlódnak, mert fáj nekik, hogy nem merik megtenni. Nemrég volt egy "vitám" itt valakivel, aki szerint minden Pesti suttyó. Minden rokonom aki a Pestieket lesuttyózta gyerekkorában itt van fent Pesten, vagy már tovább is lépett külföldi nagyvárosba. Fájt nekik, hogy ők "csak" vidékiek, ezért leszóltak. Mindig-mindig-mindig a saját negatív gondolatunk miatt utálunk/ítélünk el/furcsállunk valakit.

Hogy mi az oka náluk? Húzd ki belőlük azzal a képzeletbeli harapófogóval :) És ha ez megvan, lehet, nem is fognak idegesíteni ,)

2015. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Én utálom, ha egy önkiszolgáló boltban segíteni akar az eladó.
2015. aug. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Én csendes vagyok, bár nem olyan végletesen mint amilyen esetekről te írtál, boltba, hivatalos helyzetben figyelek arra, hogy érthetően beszéljek. Társaságban, suliban viszont én is ritkán szólalok meg és baromira felbosszant ha az emberek csak egymást túlkiabálva tudnak szóhoz jutni. Én csak akkor beszélek ha meg is hallgatnak. A "kiabálva" beszélő emberekről rögtön feltételezem, hogy nincs náluk rendben valami, ugyanígy a nagyon csendesen motyogókról is, de míg az utóbbi embertípust inkább csak sajnálom, az előbbitől felmegy bennem a pumpa rendesen.
2015. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem idegesít. Az mondjuk kicsit zavaró, ha úgy kell harapófogóval kihúzni valakiből minden szót, de van ilyen...

Engem az olyan emberek zavarnak, akiknek hatalmas a p-fájuk, üvöltve beszélnek, hangosan, teli torokból röhögnek. Az gázabb sztem.

2015. aug. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas a különbség a csendes, visszafogott, valamint az általad említett, inkább gátlásos emberek között. Nyilván meg van az oka, hogy ők miért lettek olyanok. Attól hogy nálad nem okozott gondot a családi előzmény, náluk okozhatott, nem vagyunk egyformák.


A magam részéről azt mondom, inkább legyen egy ember csendes és megfontolt a beszédben, mint olyan, aki állandóan beszél, folyamatosan hülyeségeket mond, azokat is jó hangosan, hátha ezzel fel tudja magára hívni a figyelmet. Mert ugye másként senki nem figyelne rá.

2015. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!