Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Borzalmas a társasági életem,...

Borzalmas a társasági életem, nem tudok elbeszélgetni szinte senkivel se. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Alapjáraton alig-alig beszélek, és ezért nehezen barátkozom meg bárkivel, barátnőről így nem is álmodhatom. De amikor beveszek 300 mg koffeint, akkor jól érzem magam és többet beszélek, és tök jól elvagyok másokkal, ennek a hatásideje 5-6 óra. De nem akarok rászokni a koffeinre, ezt hogy érhetném el "segédeszközök" nélkül?

Legutóbbi házibulin összeismerkedtem egy lánnyal, olyan de olyan jól elvoltunk, olyan jól éreztem magam mellette (300 mg koffein + alkohol), meg Ő is nagyon jól érezte magát, aztán randit kértem tőle, és pár napra rá elmentünk sétálni, fagyizni és nem tudtam vele elbeszélgetni, így vége is lett. :(


2015. aug. 10. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de még a koffein eme hatásáról nem hallottam. Kezdetben még beszélek, ha új embert ismerek meg, de idővel elfogy a téma.

Csak az lenne a megoldás, ha járnál többet társaságba, gyakorolnád a kommunikációt.

2015. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez egy időben nekem is problémát okozott. Én itt kezdtem el beszélgetni emberekkel. Nem ismer senki sem, nem ítél el az alapján hogy hogy is nézek ki. Érdeklődő vagyok és igyekszem mindig kifejteni a gondolataim, nem csak egy szavas válaszokat adni.:)
2015. aug. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nekem is pont ez volt a problémám. Alig beszéltem, kevés barátom volt, akikkel csak ritkán beszéltem. Csak azokkal tudtam megtalálni a közös hangot, akiket már évek óta ismertem, néha még velük se.

Aztán mikor elegem lett, elkezdtem eljárni otthonról, próbáltam új embereket megismerni nekem ez okozta a legnagyobb nehézséget. Volt pár kudarcom, viszont egy idő után könnyebben ment a társalgás, csak hozzá kellett szokni. Javaslom, hogy iratkozz be valamilyen tanfolyamra, mert még ha nehezen kezdeményezel beszélgetést, ott akkor is lesz közös téma, amire lehet építeni. Pl megkérdezheted, miért iratkozott be, mióta jár az adott tanfolyamra stb. Fontos, hogy sokat kérdezz, mert az emberek szeretnek magukról beszélni - általában.:) ha pedig neked kell beszélned, igyekezz kifejteni a mondandódat, mert minél töbet beszélsz, annál nagyobb az esélye hogy találtok egy közös pontot vagy valamit, amit meg tudtok vitatni. :)

2015. aug. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Előző vagyok,bocsi a szóismétlésért az elején :)
2015. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi, és milyen tanfolyamra gondoltál? Táncolni szeretnék megtanulni, mert borzalmas amit művelek a táncparketten. Így szeptembertől szeretnék járni majd. Ez is jó lehet?
2015. aug. 13. 20:34
 6/7 anonim válasza:
Persze :) A lényeg, hogy idegen társaságban legyél. Én is így kezdtem :)
2015. aug. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ezt a táncos valamit megpróbálom majd, ha kicsit is javít, már jó :D
2015. aug. 14. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!