Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mért nem lesz az egyetemi...

Mért nem lesz az egyetemi stb. barátságaimból soha igazi?

Figyelt kérdés
Rossz vagyok ebben a kérdésben, ezt én is tudom. Elég sok az ismerősöm, haverom, de kevés olyan ember van, akivel az egyetemen kívül is elmegyek helyekre, és nem marad meg sulis barátnak. Ugyanígy mindenhol: más tanfolyamok, munkák, egyebek. Tudom, hogy ha akarok valamit, azért tenni kell. És ha azt szeretném, hogy együtt elmenjünk valahová XY-nal, akkor meg kell hívni. De az ilyen dolgokhoz mindig nagyon rossz érzékem volt. Félek, hogy nyomulok. Igazából nagyon sok időnek kell eltelnie, mire úgy érzem, most már nem nyomulás megkérdezni, hogy eljön-e ide-oda. És ha esetleg nincs már közös órám az illetővel, akkor sokszor végleg elvesztem őket, mert nem használtam ki az időt.
2015. aug. 19. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Baratsagok nem abbol alakulnak, mert egyutt bandazol akarkivel, hanem egy hullamhosszon vagytok, rosszban is szamithattok a masikra es rendszeresen, avagy kolcsonosen keresitek egymas tarsasagat. Mindenki mas csak haver.
2015. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ma már nem nagyon van életre szóló barátság, mert ha más nem, akkor az élet szakítja szét. Pl. elköltözés, stb...
2015. aug. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első, igen tudom, de vannak emberek, akikkel úgy érzem, egy hullámhosszon vagyunk. Csak kéne valami plusz lökés, illetve kéne, hogy több időnk legyen együtt.
2015. aug. 19. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is mindig félek megkérdezni, mert gyakran azt gondolom, hogy úgyse lenne kedve senkinek velem lenni. Egyszer például nagy nehezen elhívtam egy barátomat kávézni. Mielőtt megkérdeztem, olyan válaszokra számítottam, hogy "Inkább ne", vagy "Majd máskor". Ehelyett tök szívesen jött, és örült, hogy hívtam. Ilyesmi többször is előfordult. Szerintem ne félj megkérdezni, és egy idő után biztosan belejössz. Gondolj arra, hogy mások is ugyanúgy izgulnak ilyesmiken, de ahogy rajtuk, úgy talán rajtad sem látszik meg. Ha látják rajtad, hogy szeretnél velük lenni, akkor majd ők is keresnek.
2015. aug. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató választ. Olyan is volt, hogy valaki igent mondott többször, de aztán valahogy nem lett belőle semmi. Próbálkozom majd, csak tényleg volt már, hogy valaki igent mondott, de mégis úgy érzem, csak illemből.
2015. aug. 19. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!