Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha most egy...

Mit tegyek, ha most egy héttel előtte teljesen elment a kedvem az egyetemtől, ahová mindig is vágytam? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Nem tudtam milyen kategóriába tegyem,elnézést. Tehát bejutottam oda,egy nem is akármilyen egyetemre,ahová már 11.osztály óta szerettem volna,de most egyre szomorúbb vagyok,mert "itt hagyom" a szeretteimet,és csak hétvégékre jövök haza...Most nyáron jöttünk össze a barátommal is (ismerem már korábbról) ,és ő azt mondja kibírjuk mindenképp + közös albérletet is tervezünk később,de ugye azért az sem most rögtön lesz.

És félek..Persze örülök neki hogy felvettek és el is fogom kezdeni,de egyre rosszabb ötletnek tűnik.

Valaki tapasztalat? :(



2015. aug. 24. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nehogy már attól menjen el a kedved, hogy keveset tudsz talizni a szüleiddel..
2015. aug. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából a barátom miatt ...

Nem ment el a kedvem,csak rossz belegondolni,hogy csak hétvégén vagy szünetekben leszek itthon

2015. aug. 24. 09:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy pasi miatt megy el a kedved az egyetemtől, akkor talán jobb ha el sem kezded. Mi lesz az első vizsgaidőszaknál? Azt sem szokták kimondottan élvezni az emberek. Egy hónapig alig alszol valamit, csak folyamatosan tanulsz, ha tényleg annyira erős az az egyetem.
2015. aug. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az írásodból arra gondolok: félsz az újdonságtól, a más megmérettetéstől, a sok idegen helyzettől. Ne félj. Step by step - minden szépen alakul.Most ott tornyosul előtted - ha majd ott leszel látod, szépen lépésről lépésre megoldod amit kell. A barátoddal is kiálljátok a tűzpróbát.
2015. aug. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez most a bepánikolás tipikus esete. Tudod jól, hogy új ismeretségeket, sőt, még új szerelmet is találsz magadnak hamarosan. Hidd el, nem csak ez az egy szerelem van/lesz még az életedben, sőt nagyon meglehet, hogy ott fogsz találkozni a valóban "igazival"!!!


Ne parázz! Csomagolj és menj! Felnőttél, állj a saját lábadra, és nagyon fogsz örülni annak, hogy hét végén amikor hazajössz, mindenki nagy-nagy szeretettel vár, és ettől kezdve minden csodálatos lesz. Hét közben pedig tanulsz ezerrel, és készülsz a vizsgákra!!!

2015. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Helló!


Sokan megijednek ettől, hogy nemtuduomén 20 év után hirtelen egyik napról a másikra elszakad a családtól. Ne félj, ez természetes. Az is természetes, hogy félted az új kapcsolatodat. Mindezek mellett az a legtermészetesebb, ha nem aggódsz, és hagyod, hogy az egyetemen lépésről lépésre megtapasztald az új kihívásokat, az új élethelyzetedet. Úgyhogy nehogy meghátrálj, hidd el, bele fogsz rázódni. Nagyon sokan vannak még így, mint Te, és ők sem adják fel. Nincs miért. Most csak az ismeretlentől félsz, de hamar megszokod majd az egyetemet. :)

2015. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes érzés ilyenkor. Az ember fél attól, ami előtte van, és amit még nem ismer.


De hidd el, pár hét, és röhögni fogsz már ezen az egészen! Az egyetem nagyon jó, nagyon fogod élvezni, főleg, ha olyan egyetemre mentél és olyan szakra, amire szerettél volna. Nagyon jó lesz!


Most még bizonytalannak és nehéznek tűnik minden, de csak bele kell vágni, meg kell tenni az első lépést (ami nehéz), de azután élvezni fogod, menni fog magától!


És ne félj az új ismeretségektől, ez a szép ebben, hogy teljesen új embereket ismersz majd meg, és új barátaid is lesznek. Velük pedig jól fogod érezni magad, mert még az érdeklődési körötök is hasonló.


De mondok praktikus érveket is: bárhová mennél, és bármit csinálnál, előbb-utóbb úgyis el kell szakadnod a családodtól és a szüleidtől. Ha most bepánikolsz és nem mész egyetemre, ahová szeretnél, hová mennél? Tescóba árufeltöltőnek? Na ugye... Tedd azt inkább, amire hivatva vagy. Valamit úgyis kell tenned, a régi kapcsolataid előbb-utóbb úgyis megszakadnak, és át kell lépned a felnőttség határát. Tedd ezt úgy, hogy azt csinálod, amit szeretsz! Lehet, hogy félsz tőle, lehet, hogy most rémisztő, de hidd el, ez csak azért van, mert nem ismered még azt, ami rád vár, de az nem rossz dolog, hanem jó!


A pasiddal való kapcsolattól ne félj, mert ha komoly a dolog, akkor nem lesz azzal sem semmi baj! Barátnőmmel évek óta tanulunk más egyetemen, és működik a kapcsolat azóta is. Az igaz, hogy sok kapcsolat megszűnik ilyenkor a távolság miatt, de az igazi kapcsolatok megmaradnak. Ez egy próba igazából, az igazi szerelem legyőzi a távolságokat :D :D (jajj, de csöpög ez most :D)


Valaki itt rémisztgetett a vizsgaidőszakkal. Ettől se félj, mert most még távol van (azért annyira nem, de még ne foglalkozz vele, mert ezer más dolog lesz még, ami új lesz), a maga idejében úgyis megjön majd a harci kedved! És nem lesz majd semmi másra időd, ez igaz, de pont ez a felnőtté válás próbája, hogy mennyire tudod beosztani az idődet, és tudsz-e időt fordítani komoly dolgokra, és mellette megfelelő mértékben szórakozni is, és a szeretteiddel lenni... És ez nem lehetetlen feladat, úgyhogy semmi ne vegye el a kedved.


Szóval sok sikert! Nem lesz semmi baj!

2015. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,most megnyugodtam azért!! :)

Új szerelem nem lesz ha rajtam múlik,az biztos..A tanulást meg nem hanyagolom el,remélem így sikerülni fog az év:D

2015. aug. 24. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!