Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Normális, hogy attól függően...

Normális, hogy attól függően változik az életfelfogásom, hogy éppen milyen zenét hallgatok?

Figyelt kérdés

Underground hip-hop/rap fan vagyok. Tehát, most nem Wiz Khalifára, Essemmre és az AK26-ra kell gondolni, hanem azokra a real rapperekre, akiket az emberek 90%-a nem is ismer..


Ugye itt a legfontosabb dolog a szöveg.. Többféle előadót ismerek, van aki általában antiszociális, szomorú zenéket ír, van aki mindig keménykedik, van aki költőien mesél az életéről stb..


Én mivel egy magányos, antiszoc embernek tartom magam, ezért mindig ilyen zenéket hallgattam, persze nem csak ilyet, de nagyrészt ezek mentek.. Igazából ha ilyen zenét hallgattam akkor nem érdekelt a szociális életem, nem érdekelt senki, még az életemet is feleslegesnek láttam..

Aztán, meglepő, ha esetleg horrorcore-t hallgattam (betegesen erőszakos, esetleg sátánista, sötét műfaj) akkor utána én is napokig ilyen sötétnek éreztem a világot, és a nőkben csak egy megerőszakolnivaló vaginát láttam..


Ez eddig nem is tudatosult bennem, hogy ennyire meghatároz a zene, de tegnap elkezdtem hallgatni egy előadót, aki effektíve boldog zenéket ír, és szereti magát is, de mégsem gondol túl sokat magáról, tehát perfekt önképe van magáról (legalábbis a szövegeiben). És azóta sokkal jobb kedvem van, sokkal derűsebben érzem magam, mióta ezt az albumot hallgatom és úgy érzem, hogy mégis van értelme az életnek!


A zene mindenkire ilyen mély benyomást tesz, vagy csak én veszem túl komolyan a szövegeket?


|Most kicsit sajnálom, hogy a mai elektronikus zenei korszakban, maximum egy 'put your fckin hands up' után megáll a mondanivalója egy dalnak..|


2015. aug. 27. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Aki érzékeny ember, arra van ilyen hatással a zene.
2015. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge karakter jellemzöje.
2015. aug. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A zene, a filmek, könyvek mind hatással vannak rád. Nem véletlen, hogy az emberek sokszor a hangulatuknak megfelelően választanak zenét. A leírásod alapján pedig ajánlanám neked, hogy az általad említett pozitívabb, vidámabb vonalat hallgasd, jót fog tenni neked.
2015. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, mert nyitott vagy az új dolgokra, nem ragadsz le semminél, és tartod mindenki más ízlését hibásnak.
2015. aug. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!