Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha egyedül van valaki, miért...

Ha egyedül van valaki, miért mindig a telefont nyomkodja vagy zenét hallgat?

Figyelt kérdés
Tömegközlekedésen utazva, várva valakire mindenki a telefonba vagy jobbik esetben egy könyvbe temetkezik. Nemrég kísértem el az egyik barátnőmet egy beiratkozásra (neki is feltettem a kérdés)és teljesen meglepődtem, hogy hiába tűnt mindenki "elveszettnek" ahelyett, hogy beszélgetni kezdek volna idegenekkel vagy egy picit is nyitni mások felé, inkább mobilozni kezdtek. Pedig még közös téma is lett volna, hiszen mindenkinek új helyzet volt. Nem csak fiataloknál figyeltem meg, mintha nem mernének "egyedül" lenni mert akkor kiszolgáltatottak vagy nem tudom. Miért nem ismerkednek addig, miért mindenki ennyire feszült és bezárkózó vagy mindenki utálja az embereket?
2015. aug. 27. 12:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%

Ha egyedül van az ember, és nincs hozzáedződve kicsit se (mert annyira társas lény), akkor elkezdi unni magát és kell valami pótcselekvés ilyenkor. Ez lehet énekelgetés, magában beszélés (vicces!), zenehallgatás, teldzsó nyomkodás, olvasás, cigizés, céltalan firkálgatás stb.

Egyszerűen lassan telik az ember számára az idő ha semmivel nem tudja kitölteni.

2015. aug. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
en is gyakran erzem ugy mikor tomegkozlekedesen utazom, hogy zene hallgatas vagy mobilozas nelkul olyan kinos az egesz, mivel olyan kozel vagy emberekhez, hogy szinte ugy erzed kotelezo lenne valakivel beszelgetni ahhoz, hogy ne erezd magad furcsan. nemtudom, hogy ertehto volt-e, amit irtam, de van ez a furcsa, megmagyarazhatatlan erzes :)
2015. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%

én tömegközlekedésen ezeket csinálom

- alszok

- zenét hallgatok

- tervezek (telefon+/füzet)

- játszok telefonon

- skypeolok telefonon


Ha pl unokatesómmal találkozok HÉV-en akkor vele beszélgetek, de pl barátnőmmel utazás közben nem mindig szoktam. Persze őt sűrűbben látom...


Ha akarnék nézhetnék ki a fejemből, de nem lennék előbb, am sem figyelem általában az embereket...mindig pörög az agyam valamin...


22F

2015. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:

Én pl. suli szünetekben azért szoktam, mert mindenkit utálok a környezetemben. Nincs velük semmi közös témám, meg rossz hallgatni őket amúgy is, biztos nem épeszű emberek... A leckét pedig már azelőtt nap délután megtanultam. Ha nincs nálam éppen egy könyv, amit olvasok, akkor elvagyok a mobilomon a szókirakóssal meg ilyenekkel. :D Elvégre nem bambulhatok ki 15 perci csak a fejemből.

Viszont azt tényleg nem értem, ami a barátnőddel meg veled történt az új suliban. Azért ilyen helyzetekben igazán lehetne nyitni a másik felé... Mindegy, talán év közben barátságosabbak lesznek. :)

2015. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az mégis miért jobb, ha valaki bambul kifelé?

Örülök, hogy akkor van egy kis időm olvasni.

2015. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Azért, mert az emberek nem kíváncsiak a másikra. Reggel hullafáradtan felmásznak a buszra, megpróbálnak kicsit pihenni a munkahelyükig, hazafelé már feszültek a munkahelyük miatt és még fáradtabbak. Továbbá sokak szeretnek ilyenkor egyedül lenni a gondolataikkal, mert csak ekkor van rá igazán idejük, nem ilyenkor is másokra akarják fordítani a figyelmüket, hanem saját magukra.
2015. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#6: hiperaktív vagyok állandóan pörgök, de ha akarok tudok aludni, kivéve ha extra löketet kaptam :) szóval reggel nem vagyok fáradt (nem kávézom), felkelés után azonnal felébredek nem kell semmi hozzá...


szeretem a munkám, most is "dolgozok", egész nap gyk-ztam :S lassan melózni is fogok :D

haza felé is tök jó kedvem van :)


csak szimplán mondjuk pihenek, alszok, skypeolok, tervezek :)

2015. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#2 pont erre gondoltam, hogy sok ember gondolja azt, ha nem csinál valamit és egyedül van az olyan kellemetlen vagy kínos és inkább elfoglalja magát valamivel csak nehogy magányosnak tűnjön.


#4 Na ez az, hogy adott egy közös szituáció ami mindenkinek új és még senki se ismer senkit se. Ennek ellenére inkább azzal vannak elfoglalva hogy mobilozgassanak vagy bármi minthogy egymás mellett állva elkezdjenek beszélgetni.


#6 a lényeg: az emberek nem kíváncsiak a másikra. Na ez a baj. A tömegközlekedésre felszállva mindig csak nyomott arcú embereket lehet látni, mi lenne vajon akkor ha nem lenne mindenki ennyire begubózva és néha mosolyogna is a másikra? Ennyi embernek nem lehet rossz hangulata vagy ennyi ember nem lehet fáradt.

2015. aug. 27. 15:25
 9/19 anonim ***** válasza:
És mégis milyen okból vigyorogjak egy idegenre? :D Simán félreértik.
2015. aug. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hát vigyorgás között is van különbség, de értem mire gondolsz :D
2015. aug. 27. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!