Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Sajnos stresszhelyzetben nem...

Sajnos stresszhelyzetben nem tudok jól kommunikálni. Gyakran leblokkolok. Pedig értelmes mondanivalóm lenne. Miért? Valami gyakorlat van erre?

Figyelt kérdés

Nem mai tini vagyok. Hanem 30 éves anyuka. Nem vagyok erős a kommunikációban, nem tudok senkinek sem lukat beszélni a hasába, vagy ledumálni...

De viszont, nagyon szépen, választékosan beszélek.


Lehetséges, hogy van egy pici önbizalom hiányol, de alapból egy boldog, kedves, nyugodt ember vagyok.


Mégis. :(

Van valami gyakorlat, ami segítene abban, hogy stresszhelyzetben is önmagam lehessek és a beszédstílusom se változzon?



2015. szept. 16. 12:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Önbizalomhiányom
2015. szept. 16. 12:22
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen gyakorlat az, hogy idegenekkel beszélgetni kezdesz. Ha tükör előtt, vagy ismerősökkel gyakorlod a beszédet az nem segít, muszáj odamenni vadidegenekhez és velük kommunikálni. Pl, én egy rahedli állásinterjún voltam már, kezdetben nagyon rossz volt, de utána, mint minden mást, ezt is megszokja az ember. Eleinte még a boltost is féltem megkérdezni, hogyha nem találtam valamit, most meg már akkor is magamat adom, ha az életem múlik a dolgon (mert egy állásnál az múlik). Ha véletlenül rosszul mondok egy kifejezést vagy ilyesmi, akkor sem fakadok sírva, kijavítom magam és megyek tovább. A nyugalom a lényeg egyébként, vedd lazán, mintha nem is srtesszhelyzetben lennél, hanem mintha csak a férjeddel, vagy szüleiddel beszélnél, vagy egy jó barátoddal.

Azt szoktam elképzelni, amikor már nagyon érzem, hogy hurok van a nyakam körül, hogy nem veszítek semmit, ha elbukok, mert így is van. Nem fognak megölni, nem fogják bántani a szeretteimet sem. Nincs mit veszítenem. Persze tudom, hogy ez nem igaz, de elhitetem magammal és egy időre el is felejtem.

Ha valami szorítja a nyakam, akkor képzeletben kioldom a kötelet.


Na jó, remélem segítettem. :3

2015. szept. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. szept. 17. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!