Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 18 éves vagyok, mit tehetnék...

18 éves vagyok, mit tehetnék hogy társaságibb ember legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

18 éves lány vagyok.Kissé önbizalomhiányos,illetve keveset beszélő..

Egy kocsmában dolgozok pultosként (hétvégén suli mellett). Sokszor hallom hogy keveset beszélek,nemcsak munka alatt,iskolában is. Van egykét ember akikkel 3-4fős körben nagyon jól nagyon sokat tudok beszélni,de pl egész osztály előtt sosem tudok rendesen megnyilvánulni,illetve a kocsmában sem mikor nagyobb társaság van. Sokszor szívesen beszélgetnék pl szombat esténként a focicsapattal,illetve a város fiataljaival,de egyszerűen vagy nem merek,vagy nincs miről beszélnem..

Sokszor mikor sokan vannak bent,kimenni sem szívesen megyek a vendégtérbe összeszedni az üvegeket,mert úgyérzem mindenki engem néz,vagy nézik hogy mikor hibázok valamit.

Hogyan lehetnék "bátrabb" ? Nem akarom azt hallgatni hogy keveset beszélek,nagyon sokszor megkapom munkában és suliban is. És engem is zavar hogy ilyen vagyok.

valami tanács? :)


2015. okt. 26. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy kicsit gyakorold tükörben a testbeszédet. Ha külsőddel összességében jóban vagy, akkor az lehet esetlenséged oka, hogy nem vagy benne magabiztos mozgásod, gesztusaid, mosolyaid kellemében.


Pl. pultosként nem árt játékosan kicsit kacérkodni a vendégekkel, és akkor jóval több jattod adnak. Húgom fiatalon párszor besegített apám testvérének a presszójában esti rendezvényeken, és ilyenkor mindig nagy volt a bevétel, mert húgomnak jó érzéke volt ahhoz, hogy kis kacérkodással a vendégeket hogyan kell rendelésre biztatni, tudta kezelni könnyedén azt ha megbámulták, míg apám testvérének lányát idegesítették a vendégek, és vágta a pofát az egy-két italtól már kicsit hülyeségeket beszélő vendégeknek.

2015. okt. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Realizáld mi lenne ha helyet cserélnétek emberekkel akikre ezeket hiszed.

Egy osztály minimum 80%-a aberrált minden korosztályban. Így nem csoda kedved sincs megszólalni. Kocsmában ha lenne kedved csak gondolj milyenre lenne ha megosztanád gondolataid.

2015. okt. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

3 pultos van összesen alkalmazva egy állandó két alkalmis,illetve én "diákmunkásként" ,akkor járok ha alkalmis nem ér rá,és nekem van kedvem/időm bevállalni a napot ez sulimellett ugye a hétvégét jeleni.legutóbb mikor beszélgettünk,kiderült hogy én kapom 4ünk között a legtöbb borravalót,szóval nekem ebből (lehet rosszul) az is lejött hogy kedvelnek,illetve a 20-28as korosztályban minden alkalommal akad valaki aki meghív egy üdítőre. Plussz egyik nap suli után este benéztem egy üdítőre barátnőmmel és akkor is meghívtak cherryre,üdítőre stb.


Szóval ezzel azt akartam hogy valamilyen szinten úgyérzem hogy szimpatikusnak látnak,de mégsincs "bátorságom"

2015. okt. 26. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!