Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért olyan érdekes az emberek...

Miért olyan érdekes az embereknek napi szinten viszonylag sok időt tölteni a közösségi oldalakon és nézegetni a tényleges ismerőseik és "ismeretlen ismerősök" életének mozzanatait?

Figyelt kérdés
2015. nov. 4. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Én úgy gondolom, hogy az ilyeneknek annyira jellemtelen az életük, hogy másokéval kénytelenek foglalkozni. Nézik, hogy mindenki más nyaralni volt, irigykednek rájuk, meg panaszkodnak, hogy nekik miért nem megy ilyen jól, stb. De az sem sokkal tisztább, aki felpakolja élete minden mozzanatát; hol nyaralt, kivel van együtt, milyen buliban volt, milyen boldog, stb. Az ilyen direkt azért tesz fel ilyeneket, hogy megmutassa a többi csicskának, hogy ő az élet császára.

Valami van a háttérben szerintem, de talán sosem fogom megérteni, miért jó a mások életével foglalkozni ahelyett, hogy a sajátunkkal foglalkoznánk.

2015. nov. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
*valami ilyesmi van a háttérben szerintem
2015. nov. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mert kiváncsiak más mit csinál, ellentétben a mai emberek nagy részével akik még kérdést is csak azért tesznek fel a másiknak hogy utána magukról beszélhessenek.
2015. nov. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

Mert nincs életük. Lúzerek, csak jól leplezik :)


Siretes ember nem nyomul, max. a titkára kezeli :D

2015. nov. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt én sem tudom, én nagyon ritkán megyek fel Fb-re, de csak akkor ha valami sulival kapcsolatosat raknak fel, különben nem nézegetek semmit és senkinek a képeit.
2015. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sokan nézik, teljesen megszokottá vált, hogy az emberek így dokumentálják az életüket. Régebben csak magunknak, családunknak csináltunk fotókat, most már a nagyvilágnak. Nekem nem tetszik ez a trend, de hát manapság ez vált divattá, ezt kell elfogadni. Szerintem a hátterében az van, hogy menőnek, szépnek mutasd magad az ismerőseid előtt. Legalábbis én nem nagyon látok olyan feltöltött képeket amin egy csúnya családi veszekedés van, vagy az, hogy valaki milyen lepukkantan néz ki. Ami szintén nagyon fontos az a lájkok száma, ebből látja az illető, hogy mennyien "szeretik". Na mindegy, szerintem baromi szánalmas, másokat kukkolni fel szoktam járni néha, de magamról semmit nem rakok fel.
2015. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Most attól függ mire gondolsz.

Én is néztem már rá egy ismerősöm/barátom,/rokonom gyerekére mikor megszületett vagy kíváncsi voltam egy másik születésnapi bulijára.

Nincs ebben semmi, régen csak akkor tudtam mások fotóit megnézni, ha elmentünk hozzá és megmutatta, most ez egy kicsit átalakult.

2015. nov. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért nézik más emberek életét, mert a sajátjuk unalmas, szánalmas, stb.
2015. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem erre használom a fb, lehet értelmes dolgokat is nézni vagy hasonló érdeklődésű csoportokba részt venni. Én szeretem a sok szép képeket nézegetni, mások oldalát ritkán. De eleve sok kíváncsi ember van, aki másik oldalát nézegeti, az meg az ő dolga, engem nem érdekel.
2015. nov. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Falun lakom, itt mindenki ismer mindenkit, de térfigyelő kamera még nincs, kisbíró, aki kidobolná a híreket pedig már nincs.

Itt tájékozódom, mikor milyen programok vannak, kinek született gyereke, unokája, pusztult el a macskája, és egyéb lényeges és lényegtelen dolgokról.

Mindenki azt csinál a szabad idejében amit akar, mindaddig, amíg nem árt vele másoknak.

2015. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!