Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akik jobban éltek, nem lesztek...

Akik jobban éltek, nem lesztek szomorúak, mikor látjátok, hogy mások arról írnak, milyen szegények?

Figyelt kérdés

Egészen mást kerestem, de belefutottam egy-két ilyen kérdésbe, és rendesen elkeseredtem, hogy sokan azt ecsetelik, nincs pénzük ruhára, lassan már ételre se, én meg havonta elköltök egy kisebb vagyont ruhára, drága kozmetikumokra...és nem kevesen pont korombeliek, 22-23 évesek :(


Én vagyok túlérzékeny, vagy mást is rosszul érint?


2015. nov. 6. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Akinek vannak érzései, azokat rosszul érinti. Én is költök ruhára, jobb ételekre, szórakozásra, elég sokat, míg tudom, hogy sokaknak nem jut ilyesmire. Vagy amikor azt látom, hogy sokan alig esznek húst, nekem meg már az a bajom, hogy túl sok húst eszem (bár a bélszín még nekem is drága).


Viszont rendszeresen adakozom, akár élelmiszerbankba, vagy beteg gyerekeknek. Ha neten körbenézel, fogsz találni olyan oldalakat, ahol fel tudsz ajánlani adományt akár élelmiszerbanknak, vagy éhező gyerkekkel foglalkozó alapítványoknak. De sorolhatnám. Ha elszomorít, az normális, de egy kicsit te is tehetsz értük.

2015. nov. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Láttam itt már olyan kérdéseket, amitől elsírtam magam, de nem elsősorban anyagi jellegűeket. Magam is voltam anyagilag nagyon rossz helyzetben, abból ki lehet jönni, de vannak olyan tragédiák, veszteségek, amit max kibírni lehet valahogy, visszafordítani nem lehetséges. Utóbbiban is volt részem, ez sokkal jobban megráz, mint az anyagi problémák, amikből ésszel, szorgalommal, körültekintéssel ki lehet kapaszkodni.
2015. nov. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Ilyenkor arra gondolok, hogy mit tett meg az az illető a jövőjéért, hogyan tanult, szorgalmas volt -e, akarta -e többre vinni, voltak -e ambíciói, vagy csak elvolt a nagyvilágban és sodródott.

Nem sajnálom azokat akik beletörődnek a sorsukba.

2015. nov. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
én valamennyire okés vagyok anyagilag, (bár hát ezt lehetne vitatni), viszont van olyan családtagom, akinek rendszeresen segítek, meg szegényebb barátaimat is már nem egyszer meghívtam valami italra, ételre, stb. Próbálok adni a környezetemben élő, rászoruló barátoknak, családtagoknak. Ha van felesleges pénzed, én tudok tippeket adni, hogy mit csinálj vele. Pl. vehetsz műalkotásokat kezdő művészektől: segítettél valakinek + lett is valamid.
2015. nov. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ööö, nem.
2015. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem leszek szomorú, egyáltalán. Hadd ne sírjam már el magam más anyagi helyzete miatt. Aki nem elégedett az változtasson, vagy a hozzáállásán, vagy az anyagi helyzetén, amelyiken könnyebb. Az utolsó hír, amin elsírtam magam (épp tegnap) az egy körberagasztott szájú, megkötözött kóbor kutya volt... az, hogy valakinek nem futja iphonera, az ennyire nem rendít meg.
2015. nov. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem, mert mások bukása nem az én felelősségem, de nem is az én győzelmem.

Nyilván egy normális, jóérzésű embert ez gondolkodóba ejt, amitől talán megtanulja értékelni azt, ami van neki, de most az pl nem az én hibám vagy problémám, hogy más nem tud kabátot venni télire, ettől most én se vegyek magamnak, ha szükségem van rá és fázok? Maximum annyit tudok csinálni, hogy a régi kabátomat nekiadom annak, akinek egyáltalán nincs.

2015. nov. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!