Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehet nélkülözve boldogan élni?

Lehet nélkülözve boldogan élni?

Figyelt kérdés

Elveszítettem a munkám, a párom fizetéséből ketten nem élünk meg, szóval épp kolonc vagyok a nyakán. 2 hónapra elegendő tartalékom van, amiből csak a lakás meg a kaja jön ki, magamra már nem jut egy vas se.

Mivel külföldön vagyok, és csak érettségim van, eddig vendéglátóztam, de oda nehéz bekerülni, így eddig kénytelen voltam takarítói állásokra jelentkezni. Gyárba nem akarok, két nap után öngyilkos lennék.


Mit tegyek, hogy ne emésszem magam, hogy megint haszontalan lettem?


2015. nov. 23. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi is rengeteget nelkülözünk, a legszüksegesebb dolgokbol is csak a legolcsobbakra futja, de tudod, ha szeretitek egymast a paroddal mint mi is, az mindennel többet er, vhogy atveszelitek ezt is, mint ahogy mi is tesszük.
2015. nov. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
unalmas, hogy napi 8x felrakod szinte ugyanazt a kérdést...........................
2015. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem tetszik, nem olvasod
2015. nov. 23. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elore elnezest, nyers leszek, de mar nem az elso kerdesed, es mar nyilik a bicska a zsebemben.


Az elozo kerdesednel kaptal egy csomo hasznos valaszt, erre atfogalmazod es kiteszed megint, hogy sajnaljanak.


Nem akarsz te kezdeni magaddal semmit, csak rinyalni jottel ide. Nem igaz, hogy nem lehet erettsegivel kulfoldon munkat talalni, ha beszeled a nyelvet (es nem gyari melora gondolok, meg csak nem is takaritasra vagy vendeglatasra) akarni kell es tenni erte kemenyen. 2 honap tartalek eleg jo, tok realis, hogy talalsz mast, mire elfogy.


Nekem se tett soha senki a fenekem ala semmit, iszonyat csoro csaladbol jottem, nem tudtam erettseginel tovabb jutni, es megis jo eletet hoztam ossze kulfoldon. Es nem volt pasim se, hogy segitsen, teljesen egyedul csinaltam mindent. Egy percet nem dolgoztam gyarban, de ha nem lett volna mas, orommel vallatam volna, idoszakosan, kozben kepezve magam, online, ingyen. Nem azert irom ezt le, hogy verjem a nyalam arra, milyen meno vagyok, csak azert, hogy lasd, igenis lehetseges, ha az ember nem adja fel.


Ne a gyakorin panaszkodj, hanem nyisd ki a szemed MINDEN lehetosegre. Irj egy eros motivacios levelet, rakj ossze egy jo oneletrajzot, es keress intenziven, minden nap. Vengedlatasban, adminisztracioban, recepcion, barhol! Elhiszem, hogy nem konnyu, de akkor leszel csak igazan haszontalan, ha elore elkonyveled, hogy ugysem sikerul, es itt panaszkodsz meg sajnaltatod magad. Nem vagy annyira sz-r helyzerben, mint amilyennek leirod. Nem rozsas a helyzet, teny, de nincs okod ennyire kilenni.


Bar a pasid is szep tortenet, elveszted a munkad, erre maris kolonc vagy a nyakan.. Ilyen emberrel akarsz lenni, komolyan?


Hol elsz egyebkent?

2015. nov. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet nélkülözve boldogan élni, de ehhez először is vissza kellene szerezned az önbizalmad. Úgy nézem, nagyon sötéten látod a dolgokat :-(

Először is, ha 2 havi tartalékod van, akkor eleve nem vagy kolonc.

Másodszor: a kaján elég sokat lehet spórolni - ha ügyes vagy :-) Most van időd, készíts otthon finomakat a párodnak :-) Pl. egy palacsinta, egy bundás kenyér nem kerül sokba és finom :-)

Nem tudom, mennyi a bevételetek, mennyi a kiadás, de van, aki nettó 300 ezerből sem jön ki, nekünk meg sokáig havi 40 ezerből kellett megoldani a kaját 2 emberre.

Ha nincs munkád, akkor ne azon keseregj, hanem üljetek le és együtt gondoljátok ki, hol lehetne egy kicsit meghúzni a nadrágszíjat. Én pl. egyszerűen azért szoktam le a dohányzásról, mert nem tellett rá a gyerek mellett .

2015. nov. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es, elismerésem, Gratula! (5-ös vagyok)
2015. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért lennél kolonc? Bárkivel előfordulhat, hogy elveszíti a munkáját.

Ha nincs más, akkor továbbra is jelentkezz takarítónak, árufeltöltőnek, konyhai kisegítőnek.

Ha annyira nincs pénzed, akkor igenis menj el gyárba dolgozni. Mások se lettek öngyilkosok miatta.

És persze próbálkozz a vendéglátós szakmában is. Ha meg sem próbálod, akkor nem is fog sikerülni.

Ha meg ilyen rossz ott, akkor gyere haza. Itthon elég nagy hiány van normális vendéglátósokból.

2015. nov. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne napi tucatnyi kerdes kiirasara pazarold az idod, hanem keress inkabb munkat.


Amugy meg nyugodtan emesztd magad, csak te vagy a felelos.

2015. nov. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!