Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ilyenkor mi lehet a baj a...

Ilyenkor mi lehet a baj a beszélgetéssel?

Figyelt kérdés

Amikor valakivel elkezdek beszélgetni -akár élőben, akár interneten írva- és már a kezdetektől fogva teljesen egyoldalú a beszélgetés, a másik ugyan válaszolgat, de röviden, tömören és nem valami lelkes, élettelteli módon. Szinte mintha muszájból beszélgetne velem (holott nem muszáj, valószínűleg csak kegyelemből nem akarja azt mondani hogy hagyjál békén).

Mi a baj egy olyan beszélgetéssel ami már a kezdetektől fogva ilyen? Mert nemegyszer előfordult velem már.

Ti mikor vagytok ilyen közömbösek a másikkal?


2015. nov. 28. 19:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Ilyenkor esélyem sincs egy jó beszélgetésre, ha a másik ennyire közömbösen áll az egészhez
2015. nov. 28. 19:27
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor valóban nincs semmi esélyed egy jó beszélgetésre. Ha nincs téma vagy ha rossz a hangulatom
2015. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom csak dől belőled az ostobaság, nagyon szóhoz se hagyod jutni a másikat, de nem is igazán lehet arra felelni, amit mondasz.
2015. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem szimpatikus a másik, vagy tudom, hogy milyen a stílusa akkor nem beszélek vele kitörő örömmel. Van olyan ismerősöm, aki kényszeresen beszélni akar. Felvet egy témát ami érdekes, ha azt kiveséztük akkor jön a hülyeségeivel és nem veszi észre magát. Ha arra nem igazán reagálok, akkor más hülyeséget kezd el írni/mondani és egyszerűen fárasztó az amit csinál.


Van olyan is aki érdekes ember lenne, de a stílusa fájdalmas. Bunkó, primitív módon fejezi ki magát és neki ez nem tűnik fel.


A semmiről sem lehet beszélgetni, az időjárás, közös órák hamar unalmassá válnak....

2015. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha esetleg fontos információ lehet azt még leírom, hogy eléggé szeretek kérdezni a másiktól, elég sok kérdést fel szoktam tenni, érdeklődni. Látszólag ennek se nagyon örülnek
2015. nov. 28. 19:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is pont ugyanilyen vagyok. A végére már olyanná válik a netes beszélgetés, mintha kihallgatás lenne, vége is szokott lenni. Pedig én szeretem, ha kérdezgetnek és néha viszik helyettem a beszélgetést, de ez nagyon ritka. Csak tőmondatokban válaszolnak és annyi. Valószínű bennünk van a hiba. 22/f
2015. nov. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én is hasonlóan járok általában :D kicsit magamban megsértődöm rajta...
2015. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!