Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kedves INTJ- és/vagy INTP...

Kedves INTJ- és/vagy INTP -ek! Vannak barátaitok? Hogy csináltátok? Mi a recept?

Figyelt kérdés

INTJ/INTP "keverék" vagyok.(25L)

És nem tudok barátokat találni, "szerezni". Pedig igyekszem kedves, barátságos, segítőkész és nem tolakodó lenni. Szeretem megnevettetni a környezetem, viccekkel, poénokkal, gegekkel, amik nem sértőek. És szoktak is rajta derülni(egy egész teremnyi ember csak nem "megjátszós")

Már végigzongoráztam mindent és nem értem, mit rontok el, mit nem csinálok jól.

Már se bölcsődébe, se óvodába, se iskolába, fősulin, melóhelyen, tanfolyamon..egyszerűen sehol nem sikerül összebarátkoznom senkivel. Jó ideiglenesen elbeszélgetek valakivel, már olyan jókat derülünk, hogy azt hiszem ohh talán ő lehetne akár egy cimbi jelölt, akivel el lehetne menni valamerre, vagy csak egyszerű populáris tevékenységekben részt venni(mozi, sörözés, kávézó, étterem, strand, társasjáték, túra stb.)Ha netán -egy idő után(nem 5perc, több hetes,hanem hónapos ismeretség)- nekem szimpatikussá válik valaki, mint ember, mint társaság és úgy látom jókedvű ő is a társaságomban, elhívom valamerre pl sulin kívül, tuti nem ér rá és majd máskor pótoljuk, mert tényleg jól hangzott az az adott program-kitérővel általában meg is marad az adott szinten az ismeretség.

Nem tudom..talán én vagyok a nagyravágyó? Hogy néha szeretnék kimozdulni egy kicsit a hétköznapokból?

Szóval ötlet?



2015. dec. 4. 09:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Barátkozz INTJ-kkel :D Az egyetlen típus, aki pontosan tudja, hogy mit érzel.


Én INTJ vagyok (27N), a legjobb barátom is, félelmetes, hogy be tudjuk fejezni egymás mondatait és pontosan tudjuk, hogy mikor mire gondol a másik, miközben sosem voltunk együtt, pusztán barátok vagyunk.


Amúgy tökéletesen átérzem, amit írsz, nálam is hasonló a helyzet, rettentő nehezen barátkozok és ezen nem segít az sem, hogy nagyvárosban élek és a munkámból eredően sok emberrel kell tartanom a kapcsolatot. Viszont az a maroknyi ember, aki előtt megnyílok, rájuk bármikor és bármiben számíthatok és ők is számíthatnak rám.

2015. dec. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én INTP vagyok elméletileg. Barátaim úgy lettek anno, hogy találtam olyanokat, akik egyszerűen passzolnak az én egyéniségem mellé. Bár azóta megszakadt velük a kapcsolat, de ez volt a recept...
2015. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 zgyzgy ***** válasza:

INTP/ISFP -ként rám jó hatással vannak az E-kezdetűek (extravertált). Nyilván nem mindegyik.

Azonban ezt az IMBT rendszert nem kell túl komolyan venni, számos tekintetben probléma van vele.

2015. dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én INTJ-ISTJ kombináció vagyok és ahogy már írta valaki az extrovertáltakkal könnyebben barátkozom, hiszen nekik ez olyan jól megy és mellettük én is felbátrordom, beszélek, viccelődőm néha kezdeményezek közös dolgokat de ha látom hogy nem vevők rá, nem erőltetem.Ugyanakkor gyakran lemondok programokat hiszen sokszor lefáradok a sok közös tevékenységtől és vágyom az egyedüllétre szóval szeretnék egy introvertált barátot aki ismeri ezt az énemet is, sajnos ilyet még nem sikerül találni.
2015. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Èn màig nem èrtem nekem hogy vannak baràtaim. Az èn receptem az ,hogy adjam önmagam ès vagy megkedvel valaki vagy megutàl. Köztes àllapot nincs. Legjobb baràtnőmmel az hozott össze, hogy ugyan az a szemèly "tett tönkre" mindkettőnket. De tökèletesen passzolunk egymàshoz, mivel annyira màsok vagyunk de valahogy mégis megèrtjük a màsikat. Ő is Intj.

Szerintem nagyon nehèz egy igaz baràtot talàlni, ès nagyon hàlàs vagyok amiért nekem sikerült megtalàlnom őt. Rengeteg " kamu" baràtom volt.

Nekem akkor megy jól az ismerkedès ha van közös èrdeklődèsi pont, passzolok a màsikhoz, ès a környezeti tènyezőek döntően befolyàsolnak. Pèldàul ha nincs velem valaki, ès olyan helyen vagyok ahol sok idegen van akik ismerik egymàst, ahelyett, hogy ismerkednèk inkàbb olvasok ès elvagyok magamban.

Sajnos rengeteg emberrel egyszerűen képtelen vagyok jól kijönni. A fura, elvontabb, maguknak valò embereket ès a művèsz lelkűeket egyszerűen imàdom.


Èn imàdom az animèket, ès a baràtaim többsège is, rengeteg embert ismertem meg az animének köszönhetően. Van egy ilyen jellegű rendezvèny, Mondocon a neve, ès itt nagyon egyszerű ismerkedik, mindenki közvetlen ès baràtságos.

Èrdemes olyan helyekre/ rendezvènyekre menni ahol olyan emberek vannak akikkel valószìnűleg megtudod talàlni a közös hangot.

De nehogy azt hidd,hogy te vagy a hibàs mert nem tudsz baràtot szerezni.

2015. dec. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bele lehet tanulni. Kb. 20 éves koromig elég magamnak való voltam, csak néhány barátom volt, aztán eldöntöttem, hogy "megtanulok" emberek között lenni, és így is lett. Pár évre rá már bármilyen társaság lelke tudtam lenni, nemzetközi ifjúsági tréningeket tartottam public speakingről, és a mai napig hozzám igazítják az emberek hogy mikor mennek ebédelni melóban (itt is nemzetközi társaság - egyébként nekem angolul egy fokkal jobban megy). Lépj ki a komfort zónádból és menj el nyári egyetemekre, képzésekre, 1 hónapra önkéntesnek indiába, ezek segítenek előrébb lépni.
2015. dec. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Én ENTJ vagyok, és általában nem szeretnek az emberek. :D
2015. dec. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, hol lehetnek a hasonló érdeklődési körű emberek.

Meg próbálok én megnyílni. 20 éves koromra eljutottam oda, hogy beszéd közben bele nézek az emberek szemébe. És erre figyelek, mert ez állítólag fontos. Akkor legyen, oké. Próbálok kevesebbet motyogni. Érthetően, egyszerűen lassan beszélek, hogy megérték a mondanivalóm. Odafigyelek tudatosan a másik személyre. Ha nem is tudom beleélni magam az érzelmi állapotába, akkor próbálok coachingolni. Mert nyilván azért nyafog, dicsekszik stb., mert megértésre, valami reflexióra vágyódik...Gondolom. Vagy szórakozásra. Szóval ez van, ha nincs közös érdeklődési témakör....

De akkor más felé terelem a kérdést..

Hol találtatok hasonló érdeklődésű cimborákat?

2015. dec. 6. 23:24
 9/16 anonim válasza:

Szia! Én is egy INTJ lány vagyok és semmi problémám nincs a barátkozással. Sokakat az általánosból hoztam tovább, most egyetemen meg az együtt töltött idő csak úgy hozta őket hozzám. Annyi ,hogy a többségük introvertált típus mint én de ők kevésbé "logikus" emberek. (Semmit negatív értelemben!!) Inkább művészibb és lelki-ezoterika-hit kombó jellemző rájuk. De elfogadjuk egymást. Vallásról remekül tudunk együtt elmélkedni, ki-ki a saját elgondolásáról.

Hogy mi a recept? Közös múlt, utálat, témák, érdeklődés. És talán ne egy embert közelíts, hanem egy kisebb csapatot, abból biztos lesz egy-két ember aki rokonszenvezik.

2015. dec. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Csodás. Én nem tudok barátkozni. Iskolában elvagyok, beszélgetek, de van hogy csak meghúzódok, berakom a fülhallgatót és a zenére koncentrálok. Itthon olvasok, neten szoktam olvasgatni erről -arról. Tanulmányozom a világot, amiben élek, és egész elméleteket állítok fel. Tudás mindenek felett. De ennyi. Soha nem járok el bulizni, 2 havonta egyszer, ha kimegyek sétálni, beszélgetni ismerőssel. El vagyok a magam világában, és ez így nagyon jól van. Ha találok majd egyszer, egy, a személyiségemhez illő embert, és azt látom rajta, hogy értelmes, intelligens, tud újat mondani, akkor valószínűleg, a barátom lesz. De ameddig nem, hát ... Marad a könyvek és a tudományok csodálatos világa. :)

Egyébként meg gyakran frusztrál a körülöttem lévők tudatlansága, egyszerűen síkhülye parasztok, és legtöbbjük értelmi szinte, alattam van. De érdekes módon az idősebbekkel nagyon jókat beszélgetem, megértetem magam velük. A koraérettség átka ez, amit kénytelen leszek elviselni, ameddig lehetőségem nem adódik egy saját élettér kialakítására.

2015. dec. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!