Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szeretnék valamilyen önvédelmi...

Szeretnék valamilyen önvédelmi fegyvert mivel munka miatt sokszor sétálok egyedül az esti órákban nem éppen biztonságos helyeken, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
18 elmúltam de nincs semmiféle fegyvertartási engedélyem. Ki mit javasol? Talán a gáz riasztó fegyvereket preferálnám legjobban de azokhoz meg egyáltalán nem tudom mi szükséges, valaki tud ebben segíteni?

2015. dec. 17. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vegyél egy frankó gázsprayt.
2015. dec. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Inkább valami harcművészeti sportot javasolnék. Semmit nem érsz a fegyverrel, ha lefagysz támadáskor, márpedig az emberek jó háromnegyede leblokkol olyankor.
2015. dec. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tesi-edző szakos egyetemista vagyok, nem blokkolok le ha rámtámadnak de errefelé mindenkinek bicskája van és buszta kézzel maximum megöletem magam.
2015. dec. 17. 21:30
 4/13 anonim ***** válasza:

Gáz-riasztó fegyver vásárlásához nem kell engedély, köztéri viseléshez csak egy papír kell, amit úgy szerzel meg hogy a rendőrségre elviszed a gázfegyvered, közlöd hogy engedélyt szeretnél, majd pár óra várakozás után alá kell írnod egy papírt, fizetned és kapsz egy igazolványt. Ha erre nincs időd vegyél borssprayt vagy tasert, és nem ártana ha elsajátítanád egy harcművészet/küzdősport alapjait.

Ui.: önvédelemre csak revolvert

2015. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2 évig boxoltam középsuliban. Kocsmai verekedésben is volt részem, de így sem érzem magam túl nagy biztonságban amikor hazasétálok.
2015. dec. 17. 21:36
 6/13 anonim ***** válasza:
A gázpisztolyt érdemes megfontolni(büntetlen előélettel egy kisebb procedúra után kapsz papírt viselésre), ez esetben mindenképpen revolvert. Emellett egy jó kés is hasznos(8cm élhossz alatt), ha késsel megtámadnak te is védekezhetsz azzal.
2015. dec. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy a revolver sem életbiztosítás. Nekem 3x akadt el a dobforgató mechanika miatt. 2 féle fegyverrel. Szerencsére nem éles helyzet volt, de nem sokat használtam.


Bemész egy bármilyen fegyver boltba. Én ajánlom a Zoraki fegyvereket, azokkal elég jók a tapsztalatok. Vegyél egy Zoraki 914-et. Az enyém félautomata de az mindegy. 14 golyó fér a tárba. Nap végén tárazd ki, reggel vissza, hogy a rugó ne fáradjon. Viselésit rendőrségen kérhetsz de kell hozzá egy igazolás a büntetlen előéletről. Csekket kell vinni a postára meg ott intézni ezt a részét, szóval nem csak pár óra a dolog. Nagyjából 8 ezer Ft-ból megvan a viselési. Új fegyverre an MKH tanúsítvány és műszaki, szóval nincs vele semmi dolgod csak töltények nélkül tanúsítvánnyal bevinni a rendőrségre bemutatni.

2015. dec. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is a harcművészetet preferálnám.

Egy kést, gázsprayt stb. kicsavarhatnak a kezedből és azonnal ellened fordíthatják. A kezedet, lábadat nem tudják elvenni.

2015. dec. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

^Igen csakhogy ha kettő vagy több támadóval áll szemben akkor cseszheti a harcművészetét, ha nem feketeöves judo-s vagy aikidos akkor az egyik lefogja a másik meg addig üti amíg el nem ájul. Ellenben ha előkap egy gázfegyvert vagy pengét, támad mielőtt észbekapnának és futásnak ered (vagy ha nagyon sikeres volt a támadás beléjük is rúghat párat hogy érezzék a törődést) akkor meg ő jön ki jól. Kocsmaverekedésben vagy 1v1-ben igen, egyenlőtlen utcai támadásban nincs esély tiszta bunyóra.

4es voltam egyébként, amit tudni kell a gázstukiról azt leírták.

2015. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Harcművészet mar késő én is a gáz pisztolyt preferálnám! Zoraki 914/917 Amelyik kényelmes , esetleg még Red Agent Compact. Paprika és CS töltényeket felváltva tárazni , a csőben pedig riasztó legyen ha még is eldurran.
2015. dec. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!