Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azok a magyar emberek akik el...

Azok a magyar emberek akik el költöztek magyarországról miért mondják azt hogy haza mennek amikor magyarországra el látogatnak?

Figyelt kérdés
Én is elköltöztem magyarországrol mert magyarországon rossz az élet hiába dolgozom stb.. De már nem az a hazám anem ez az uj ország ahol végre élhetek ahol van jövő .

2015. dec. 24. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott születtek, ott nőttek fel. Én pl a Felvidéken születtem, most külföldön élek, de ha visszalátogatok, azt mondom, hogy hazamegyek. (Magyarországra pl nem mondom, mert ott nincs senkim)
2015. dec. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 pntsz ***** válasza:
100%
Amiért az akár 50 éves ember is azt mondja "hazamegyek", ha a szüleit meglátogatja, bárhol éljen is.
2015. dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Te valószínűleg nem fogod megérteni soha...
2015. dec. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Koliban lakom, de amikor megyek a szüleimhez hétvégére azt mondom : Hazamegyek

Ha a szüleimtől visszajövök a koliba azt mondom nekik : Hazamegyek :D

Nálam ez ilyen univerzálisan használt szó arra, ha olyan helyre megyek ami valamilyen szinten az otthonom

2015. dec. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig "haza"megyünk. Akkor is, amikor Magyarországra indulunk és akkor is, amikor Németországba megyünk vissza. Bár odafelé azért, mert az a hazánk, visszafelé pedig azért, mert ott az otthonunk..
2015. dec. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Mert le tudják írni helyesen a Magyarország szót.

Egyébként ha nem ez a hazád akkor miért írogatsz ide? Nevetsz a proli magyarokon vagy mi?

2015. dec. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%

Azért mondják, mert itt felnéznek még rájuk, de kint nem tiszteli őket a kutya se, hisz csak egy bevándorló.


Egyébként az én véleményem szerint ez a "lenézés" a háborút elvesztett országok állampolgáraira érvényes inkább.


Pl: Egy oroszt, egy németet vagy egy franciát közel sem néznek úgy le ha angliába megy, mint egy szlovént vagy egy magyart vagy egy románt.

2015. dec. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
És az miért nevezi magát magyarnak, aki képtelen egy kérdést leírni úgy, hogy ne legyenek borzasztó helyesírási hibái minden egyes szavában!?
2015. dec. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert akárhogy nézzük, a hely, a ház, a város, az ország, ahol felnőttél, az valamilyen szinten az otthonod marad, vannak ismerőseid, gyökereid, emlékeid, családod. Attól hogy elköltözöl másik helyre, attól még az eredeti is ott marad.


Pont úgy vagyok én is, mint előttem, mióta albérletben vagyok, dolgozom, azóta Budapestre is azt mondom hogy "haza megyek" de ha lemegyek szüleimhez akkor is "haza megyek".


De jó hogy abba nem kötsz bele hogy az ég miért kék...

2015. dec. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert itt el a csaladjuk (anyuka, apuka, nagyszulok, unokatestverek stb.), regi barataik es mert Magyarorszagon nottek fel. Bar ez alkat kerdese is, hogy mennyire fontos neked a hazad, vagy hogy mennyire kotodsz a multhoz, hagyomanyokhoz, mennyire vagy bator es nyitott egy teljesen uj elet fele...

En peldaul videken nottem fel, es bar tobb eve Pesten elek, az otthonom egy 250 fos falu, mivel egesz gyerek koromban nap mint nap ugyanabban az utcan setaltam, jartam iskolaba, ismerkedtem meg barataimmal es csoppentem bele az Eletbe.

2015. dec. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!