Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Konfliktusok kezelése. Mit...

Konfliktusok kezelése. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eléggé csöndes és visszahúzódó vagyok. Nem tudom jól kezelni a konfliktusokat. Az lenne a kérdésem, hogy kell lereagálni az olyan helyzeteket, mikor oda jönnek hozzád vonaton, buszon és tök egyszerű kérdéseket tesznek fel, de olyan széndákkal, hogy röhögjenek rajtad, illetve piszkáljanak. Illetve mikor sétálsz az utcán és elmész néhány idióta mellet, akik bőgnek mint a hiénák, és mikor tovább mentél fejen dobnak. Ezek tök egyszerű helyzetek amiket lehet fel se kéne vennem, de eléggé hadilábon állok az ilyen dolgokkal. Milyen módon lehet az ilyen helyzeteket elhárítani, hogy ne higgyék azt, hogy szórakozhatnak, piszkálhatnak nyugodtan, de nem is kerül verekedésre a sor.

17/f



2016. jan. 5. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Mintha én irtam volna ki a kérdést 18f
2016. jan. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A röhögő szándékú kérdéseket le kell reagálni. Esetleg visszakérdezni hogy te most viccelsz velem? Vagy egyszerűen közölni hogy te neked ehhez most nincs kedved kéred most hagyjanak békén.

A bőgős és fejbedobós helyzetet kikérném magamnak (mondjuk lehet megvernének érte) de azt egyszerűen nem hagynám magyarázat nélkül.

Szerintem menj el valami küzdősportot tanulni. Nagyon nem kedvelem az MMA-t mert ott semmi mást nem tanul az ember csak hogy verje péppé az ellenfeleit, de neked szerintem ez kéne. Utána olyan kiállásod lenne ha már biztos vagy a dolgodban hogy be se szólnának. Ha meg mégis akkor nem lenne kérdés hogy reagáld le.

2016. jan. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek olyanok, akik ismernek?

Amúgy ezek nem " tök egyszerű helyzetek"! Velem ilyen sose fordult elő. Ezek inkább zaklatások. Akkor nem fognak piszkálni, ha látják h van önbizalmad, és nem érdekel hogy mit szórakoznak. De észre veszik ha csak megjátszod. Ha nem megy, kérj segítséget. Legjobb szakember lenne (akár neten keresztül is).

2016. jan. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Személyesen nem, max látnak az úton, de még egy iskolába se járunk.

Esetleg tudtok ajánlani valamilyen online szakembert?

Egyébként ez nem történik meg gyakran. Lassan 3 éve járok ugyanarra és a fejdobásos eset most történt meg először, a kérdéses dolog meg szintén, legalábbis emlékezetem szerint.

Küzdősport, már gondolkoztam rajta, de nincs tól sok időm rá sajnos :/, esetleg tudtok ajánlani valami mást?(Tudom, hogy nem nagyon van más, esetleg edzek itthon, de az nem ér annyit mit a küzdősport, megpróbálok utánanézni neki :) )

Még várom a további válaszokat!

2016. jan. 6. 20:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is. Őszintén. Ez egy nagyon jó téma. Ha google-ba beírod hogy "how to handle street harrasment" egy rakat találatot hoz ki, de azok csak nők akiknek csávók megdicsérik a seggét. Ezek viszont durva dolgok, elképesztő hogy valaki ilyet csinál. Kíváncsi vagyok én is több válaszadó véleményére.
2016. jan. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez a dolog attól is függött, hogy rossz időpontban voltam rossz helyen. Máskor is talákoztam már vele, ott üllt 1,5 méterre tőlem, de akkor nem történt semmi, most pont olyan kedvében volt, hogy basszunk ki a másikkal. Nem csak engem piszkált akkor, egy tökre más stílusú gyereket se hagyott békén. Mikor őt megunta jöttem én, még velem "jobban is bánt", de mégis ott volt a szándék, hogy a másikon röhögjünk, az ő kárára. Csak hát nekem nehéz kezelni az ilyen helyzeteket mint én is mondtam és ahogy a többi válaszadó is rátapintott a lényegre.

Ez az eset nem a napokban történt, de nem olyan régen, azóta többször is "találkoztam" vele, de akkor nem történt semmi, ebből is látszik, mint írtam a rossz hely és időpont. De a problémám még attól megmarad, hogy nem tudom kezelni az ilyen helyzeteket és ezen változtatni akarok.

2016. jan. 6. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!